Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ředitel podezřelý z korupce končí? Ne, to už zase neplatí. Slavný šéf liberecké nemocnice Nečesaný zůstává ve funkci, přemluvili jej. Navždy to ale být nemusí...

25.07.2015
Ředitel podezřelý z korupce končí? Ne, to už zase neplatí. Slavný šéf liberecké nemocnice Nečesaný zůstává ve funkci, přemluvili jej. Navždy to ale být nemusí...

Autor: Archiv Libereckého kraje

Popisek: Luděk Nečesaný

Luděk Nečesaný, obviněný v červnu z korupce, zůstává generálním ředitelem Krajské nemocnice Liberec. Nečesaný přitom oznámil zhruba před týdnem představenstvu svůj záměr k 1. září rezignovat, protože nechtěl, aby jeho kauza nemocnici poškozovala.

Vystřídat ho měl lékařský ředitel Richard Lukáš. To už ale neplatí. Dozorčí rada Nečesaného však na svém mimořádném jednání tento týden přesvědčila, aby svou rezignaci stáhl a zůstal v čele nemocnice. Novinářům to řekla dozorčí rady Lena Mlejnková, semilská starostka (Starostové pro Liberecký kraj). 

Se stanoviskem dozorčí rady se ztotožňuje i hlavní akcionář KNL Liberecký kraj. „Obvinění se týká nákupu zdravotnické techniky v letech 2009-2011, tedy nikoli aktuálního období. Byly nám předloženy všechny analýzy k nastalé situaci a shodli jsme se, že ani ve vedení nemocnice ani v jejím představenstvu nenastanou žádné změny. Ctíme presumci neviny,“ konstatoval za hlavního akcionáře KNL hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Neobjevily se žádné nové skutečnosti, které by byly důvodem naše stanovisko změnit. Myslím si, že jeho připravovaná rezignace by nemocnici poškodila a destabilizovala,“ uvedl liberecký primátor Tibor Batthyány. Podle turnovského starosty Tomáše Hockeho  má liberecká nemocnice také rozběhnutou řadu projektů, které je třeba dodělat. „Jsme v tom nejnapjatějším období, co se týče termínů čerpání dotací z Evropské unie a dalších dotačních programů. Máme problémy s řešením zdravotnictví na Semilsku a je třeba všechny tyhle věci dodělat,“ doplnil.  Za Nečesaného se postavili i zaměstnanci nemocnice.

Obvinění z údajného přijetí úplatku

Nečesaného obvinila policie 24. června z přijetí úplatku, hrozí mu pět až dvanáct  let vězení. Současně je stíhána i jeho žena Šárka, které za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozí tři roky až osm let vězení. Obvinění souvisí s údajným předražením dvou zakázek na vybavení kardiocentra a traumacentra liberecké nemocnice o 24 milionů korun.

Nečesaný je přesvědčen o tom, že za jeho obviněním je snaha odříznout ho od financí a zabránit mu v boji za osvobození syna Lukáše, který byl odsouzen k 13letům vězení za vraždu. Právníkům Nečesaného se nedávno podařilo dosáhnout u Nejvyššího soudu zrušení rozsudku a vrácení případu k hradeckému soudu.

„Policie mi zabavila 200 000 korun z trezoru, údajně to měla být nějaká záruka za škody, které jsem způsobil. Obstavili mi i bankovní účty,“ upozornil již dříve Nečesaný. V boji za syna ho to ale podle něj rozhodně nezastaví.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na . 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace