Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Náměstkyně vyzkoušela koupací křeslo. A pak otevřela nové centrum

08.04.2013
Náměstkyně vyzkoušela koupací křeslo. A pak otevřela nové centrum

Autor: Město Jablonec

Popisek: Primátor města Petr Beitl

Kvalita sociálních služeb poskytovaných v Jablonci nad Nisou se zvýšila díky otevření zrekonstruovaných prostor Střediska osobní hygieny v Domě se zvláštním určením v ulici Palackého.

„Prostory Střediska osobní hygieny prošly v roce 2013 opravami, v havarijním stavu byly zejména odpady. Podařilo se spojit finance z více zdrojů a dnes můžeme tuto službu otevřít. Z rozpočtu města jsme vloni uvolnili 350 tisíc na opravy zázemí, ostatní finance se podařilo získat z úspor CSS a grantů,“ řekl před slavnostním přestřižením pásky primátor města Petr Beitl. Celkové náklady na nové prostory SOH jsou vyčísleny na 680 tisíc korun.

Centrum sociálních služeb se po loňském rozšíření poskytování pečovatelských služeb v domácím prostředí a zavedení odlehčovací služby vloni v létě zaměřilo na ambulantní péči, která je uživateli poskytována ve středisku osobní hygieny).

Kvalita péče

„Vždy se snažíme zacílit na hospodárnost a především na kvalitu poskytované péče. Dbáme i na prostředí, ve kterém služby provádíme i na technické vybavení,“ řekla ředitelka CSS v Jablonci Naďa Jozífková. „Důležitý je i fakt, že nové moderní vybavení díky snadné manipulaci výrazně pomáhá předcházet přílišné námaze pečovatelského personálu při manipulaci s klienty a tím i rizikům pracovní neschopnosti z výkonu povolání,“ dodala Jozífková.

„Ve středisku osobní hygieny provádí pečovatelská služba osobní hygienu včetně stříhání vlasů nebo masáží či pedikúru osobám, které potřebují pomoc při těchto činnostech nebo mají doma nevyhovující podmínky. Mohou ji využívat klienti domu zvláštního určení, ale i ostatní občané, kteří potřebují pomoc a mají s CSS uzavřenou smlouvu“ popsala službu náměstkyně primátora Soňa Paukrtová, která se rovněž účastnila slavnostního otevření a dokonce si vyzkoušela polohovací koupací křeslo.

Zdeněk Svoboda

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace