Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pečuj doma v Jablonci nad Nisou

17.10.2013
Pečuj doma v Jablonci nad Nisou

Autor: ubytovani-jablonec-nad-nisou.com

Popisek: Jablonec nad Nisou

Statutární město Jablonec nad Nisou se připojuje k projektu „Pomáháme pečovat“, který zastřešuje Diakonie ČCE. „Domácí péče o seniory nebo nemocné členy rodiny je ve společnosti tak trochu opomíjená, přitom se v určitém období života týká každého z nás. I když jsou služby poskytované různými ústavy a organizacemi kvalitní, láskyplnou a zodpovědnou péči v domácím prostředí nahradit nemohou. Navíc je dobrým signálem pro naše děti a v neposlední řadě šetří celé společnosti finanční prostředky,“ shrnuje primátor Jablonce Petr Beitl (ODS) důvody, proč jej projekt Pomáháme pečovat zaujal.

Cyklus pěti kurzů a seminářů se v Jablonci uskuteční pod záštitou města ve spolupráci Diakonie ČCE a Centra sociálních služeb. Jednotlivé tematicky zaměřené semináře se konají od 19. října do 23. listopadu 2013 v prostorách Spolkového domu. „Jedná se o ojedinělý projekt, který je určen nejen pečujícím laikům, ale i dalším zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří chtějí být vybaveni informacemi z oblasti péče a chtějí být připraveni,“ popisuje projekt ředitelka jablonecké Diakonie ČCE Michaela Albrechtová.

Vedení jablonecké radnice věnuje sociálním službám velkou pozornost. I přes napjatý městský rozpočet, který je v současné době zatížen splátkami úvěrů z minulých let, se snaží poskytovat organizacím poskytující sociální služby maximální podporu. V širokém spektru sociálních služeb, které jsou na území města poskytovány, nechybí ani odlehčovací služba. Ta nabízí pečujícím rodinám po přechodnou dobu možnost převzít péči o seniora či zdravotně postiženého příbuzného. „Po dobu maximálně jednoho měsíce zajistíme uživateli jak celodenní péči, tak bezpečné a příjemné prostředí s důrazem na udržení dobré psychické kondice a posilování a udržení jeho schopností a dovedností,“ popisuje službu ředitelka Centra sociálních služeb Naďa Jozífková.

„Odlehčovací službu vnímám jako prevenci dlouhodobých pobytů v sociálních zařízeních a aktivita Diakonie ČCE v rámci projektu Pomáháme pečovat je dalším vítaným doplněním služeb pro pečující rodiny v Jablonci a okolí,“ konstatoval primátor Beitl.

O projektu

Projekt Pomáháme pečovat pod původním názvem „Pečuj doma“  byl realizován od roku 2006 v brněnském občanském sdružení Moravskoslezský kruh. Diakonie Českobratrské církve evangelické letos navázala na tuto práci a rozšířila ji nejen regionálně, ale i obsahově po celé republice. Ve všech krajích se uskuteční cyklus pěti nových kurzů, celkem jich proběhne 130. Kurzy jsou určeny široké veřejnosti, laickým pečujícím, kteří se starají nebo budou starat o své blízké, zejména o seniory.

Projekt "Pečuj doma" sestává ze dvou seminářů, dvou kurzů s praktickým nácvikem ošetřovatelských technik a podpůrného setkání s psychologem a psychiatrem. Cyklus je financován z Evropského sociálního fondu a pro účastníky je zdarma.

V rámci projektu funguje bezplatná poradenská linka 800 915 915, kam mohou zájemci každý pracovní den od 9 do 17 hodin směřovat své dotazy.

Domácí péči se věnuje i webový portál www.pecujdoma.cz, který neslouží pouze účastníkům projektu, ale také profesionálům, poskytovatelům sociálních služeb a dalším zájemcům.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace