Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pečuj doma v Jablonci nad Nisou

17.10.2013
Pečuj doma v Jablonci nad Nisou

Autor: ubytovani-jablonec-nad-nisou.com

Popisek: Jablonec nad Nisou

Statutární město Jablonec nad Nisou se připojuje k projektu „Pomáháme pečovat“, který zastřešuje Diakonie ČCE. „Domácí péče o seniory nebo nemocné členy rodiny je ve společnosti tak trochu opomíjená, přitom se v určitém období života týká každého z nás. I když jsou služby poskytované různými ústavy a organizacemi kvalitní, láskyplnou a zodpovědnou péči v domácím prostředí nahradit nemohou. Navíc je dobrým signálem pro naše děti a v neposlední řadě šetří celé společnosti finanční prostředky,“ shrnuje primátor Jablonce Petr Beitl (ODS) důvody, proč jej projekt Pomáháme pečovat zaujal.

Cyklus pěti kurzů a seminářů se v Jablonci uskuteční pod záštitou města ve spolupráci Diakonie ČCE a Centra sociálních služeb. Jednotlivé tematicky zaměřené semináře se konají od 19. října do 23. listopadu 2013 v prostorách Spolkového domu. „Jedná se o ojedinělý projekt, který je určen nejen pečujícím laikům, ale i dalším zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří chtějí být vybaveni informacemi z oblasti péče a chtějí být připraveni,“ popisuje projekt ředitelka jablonecké Diakonie ČCE Michaela Albrechtová.

Vedení jablonecké radnice věnuje sociálním službám velkou pozornost. I přes napjatý městský rozpočet, který je v současné době zatížen splátkami úvěrů z minulých let, se snaží poskytovat organizacím poskytující sociální služby maximální podporu. V širokém spektru sociálních služeb, které jsou na území města poskytovány, nechybí ani odlehčovací služba. Ta nabízí pečujícím rodinám po přechodnou dobu možnost převzít péči o seniora či zdravotně postiženého příbuzného. „Po dobu maximálně jednoho měsíce zajistíme uživateli jak celodenní péči, tak bezpečné a příjemné prostředí s důrazem na udržení dobré psychické kondice a posilování a udržení jeho schopností a dovedností,“ popisuje službu ředitelka Centra sociálních služeb Naďa Jozífková.

„Odlehčovací službu vnímám jako prevenci dlouhodobých pobytů v sociálních zařízeních a aktivita Diakonie ČCE v rámci projektu Pomáháme pečovat je dalším vítaným doplněním služeb pro pečující rodiny v Jablonci a okolí,“ konstatoval primátor Beitl.

O projektu

Projekt Pomáháme pečovat pod původním názvem „Pečuj doma“  byl realizován od roku 2006 v brněnském občanském sdružení Moravskoslezský kruh. Diakonie Českobratrské církve evangelické letos navázala na tuto práci a rozšířila ji nejen regionálně, ale i obsahově po celé republice. Ve všech krajích se uskuteční cyklus pěti nových kurzů, celkem jich proběhne 130. Kurzy jsou určeny široké veřejnosti, laickým pečujícím, kteří se starají nebo budou starat o své blízké, zejména o seniory.

Projekt "Pečuj doma" sestává ze dvou seminářů, dvou kurzů s praktickým nácvikem ošetřovatelských technik a podpůrného setkání s psychologem a psychiatrem. Cyklus je financován z Evropského sociálního fondu a pro účastníky je zdarma.

V rámci projektu funguje bezplatná poradenská linka 800 915 915, kam mohou zájemci každý pracovní den od 9 do 17 hodin směřovat své dotazy.

Domácí péči se věnuje i webový portál www.pecujdoma.cz, který neslouží pouze účastníkům projektu, ale také profesionálům, poskytovatelům sociálních služeb a dalším zájemcům.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace