Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jablonecko trápí především dopravní infrastruktura

07.09.2013
Jablonecko trápí především dopravní infrastruktura

Foto: ubytovani-jablonec-nad-nisou.com

Popisek: Jablonec nad Nisou

Nevyhovující situaci dopravní infrastruktury - především ulice Želivského a Krkonošskou si minulý týden prohlédl hejtman Libereckého kraje Martin Půta v doprovodu primátora Statutárního města Jablonec nad Nisou Petra Beitla při výjezdu na Jablonecko.

Hejtman ještě navštívil významné místní firmy – Českou mincovnu a.s. a Jablotron Alarms a.s., dále zavítal do budovy krajského Gymnázia U Balvanu. Celodenní návštěvu zakončil setkáním se zastupiteli města a následnou besedou s občany v Eurocentru.

První návštěva vedla k ulici Želivského, která je v havarijním stavu a již dlouho komplikuje dopravu v Jablonci nad Nisou. „Rada Libereckého kraje před časem schválila záměr na zařazení rekonstrukce této ulice včetně chodníků do Regionálního operačního programu. Věřím, že se podaří najít potřebné finanční prostředky na její opravu,“ informoval hejtman Půta.

Další problémovou komunikací v Jablonci je v současné době uzavřená ulice Krkonošská. Nyní tam probíhá stavba kanalizace, rekonstrukce vodovodu včetně veřejných částí kanalizačních a vodovodních přípojek. Dílo za téměř 18 milionů korun by mělo být dle plánu dokončeno v listopadu. „V průběhu stavby se zjistilo, že silnice má nevyhovující podloží a bylo nutné přistoupit ke komplexní rekonstrukci, kterou by musel zaplatit kraj. Nyní se připravují varianty řešení, které budou předloženy k projednání v průběhu září,“ vysvětlil hejtman.

Liberecký hejtman navštívil Českou mincovnu

Sérii exkurzí místními firmami zahájil hejtman v České mincovně a.s., která patří mezi jedinečné společnosti Libereckého kraje. Hejtman měl tak poprvé příležitost vidět kompletní výrobu mincí a pamětních medailí. Se zájmem si prohlédl výstavu všech doposud vyrobených mincí. Spatřit tak mohl světově unikátní holografické pamětní mince i barevnou minci s podpisem Václava Havla.

Gymnázium U Balvanu patří mezi čtyři nejlepší střední školy v kraji. Chválu na ni pěli v průběhu dne i majitelé firem, kteří si absolventy této střední školy nesmírně chválí. Ředitel gymnázia, Jiří Kozlovský představil novinky pro následující školní rok a rozebírali společně s hejtmanem a primátorem města dlouhodobou strategii školy v oblasti výuky zahraničních jazyků se zaměřením na Francouzštinu.

Další zastávkou byla společnost Jablotron Alarms a.s., která je světově známá výrobou zabezpečovacích systémů. Podle majitele firmy Dalibora Dědka je pro rozvoj firmy nejdůležitější její vývoj a inovace. Jablotron patří mezi firmy, které ctí i společenskou odpovědnost. Nakupuje například vybavení do jablonecké nemocnice, buduje bydlení pro seniory a pomáhá s vybavováním škol v regionu.

Hejtman řešil s Jabloneckými zastupiteli především dopravu a finance

V závěru celodenní návštěvy Jablonecka se hejtman setkal se zastupiteli Statutárního města Jablonec nad Nisou. „Čeká nás velmi náročný rok 2014, kdy se nám nebude dýchat nejlépe. Letos jsme dokázali uspořit veliké částky díky otevřeným zakázkám. Věřím, že nám tyto zkušenosti pomohou i příští rok,“ sdělil hejtman při diskusi zastupitelům Jablonce nad Nisou, přiblížil jim současnou finanční situaci kraje a popsal výhled na nadcházející 3 roky. Dalším tématem diskuse bylo nevyhovující dopravní spojení s Libercem. Řešil se především problém rekonstrukce všech páteřních tras (silnice, tramvajová a železniční trasa) a jejich vzájemná koordinace, aby nedošlo k situaci, kdy se budou opravovat současně. „Tuto situaci si uvědomujeme a věříme, že se nám jednotlivé rekonstrukce podaří zkoordinovat tak, aby občané obou měst neměli s dopravou výrazné problémy. Musíme si však uvědomit, že po rekonstrukci získají obě města vynikající a komfortní dopravní spojení, které jim v současné době chybí,“ podotkl na toto téma hejtman.

Posledním bodem programu bylo tradiční setkání s veřejnosti. Velmi živá diskuse trvala téměř dvě hodiny. Občany města nejvíce trápí dopravní situace města, rozbité komunikace, drobná pouliční kriminalita. Rozebíraly se i problémy národnostních menšin, vysoké nezaměstnanosti a chudoby.

Další cestu po regionu podnikne hejtman 26. září, kdy zavítá do Jilemnice. Liberecké novinky o tom informovala Květa Šírová, tisková mluvčí Libereckého kraje.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL