Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jablonecko trápí především dopravní infrastruktura

07.09.2013
Jablonecko trápí především dopravní infrastruktura

Autor: ubytovani-jablonec-nad-nisou.com

Popisek: Jablonec nad Nisou

Nevyhovující situaci dopravní infrastruktury - především ulice Želivského a Krkonošskou si minulý týden prohlédl hejtman Libereckého kraje Martin Půta v doprovodu primátora Statutárního města Jablonec nad Nisou Petra Beitla při výjezdu na Jablonecko.

Hejtman ještě navštívil významné místní firmy – Českou mincovnu a.s. a Jablotron Alarms a.s., dále zavítal do budovy krajského Gymnázia U Balvanu. Celodenní návštěvu zakončil setkáním se zastupiteli města a následnou besedou s občany v Eurocentru.

První návštěva vedla k ulici Želivského, která je v havarijním stavu a již dlouho komplikuje dopravu v Jablonci nad Nisou. „Rada Libereckého kraje před časem schválila záměr na zařazení rekonstrukce této ulice včetně chodníků do Regionálního operačního programu. Věřím, že se podaří najít potřebné finanční prostředky na její opravu,“ informoval hejtman Půta.

Další problémovou komunikací v Jablonci je v současné době uzavřená ulice Krkonošská. Nyní tam probíhá stavba kanalizace, rekonstrukce vodovodu včetně veřejných částí kanalizačních a vodovodních přípojek. Dílo za téměř 18 milionů korun by mělo být dle plánu dokončeno v listopadu. „V průběhu stavby se zjistilo, že silnice má nevyhovující podloží a bylo nutné přistoupit ke komplexní rekonstrukci, kterou by musel zaplatit kraj. Nyní se připravují varianty řešení, které budou předloženy k projednání v průběhu září,“ vysvětlil hejtman.

Liberecký hejtman navštívil Českou mincovnu

Sérii exkurzí místními firmami zahájil hejtman v České mincovně a.s., která patří mezi jedinečné společnosti Libereckého kraje. Hejtman měl tak poprvé příležitost vidět kompletní výrobu mincí a pamětních medailí. Se zájmem si prohlédl výstavu všech doposud vyrobených mincí. Spatřit tak mohl světově unikátní holografické pamětní mince i barevnou minci s podpisem Václava Havla.

Gymnázium U Balvanu patří mezi čtyři nejlepší střední školy v kraji. Chválu na ni pěli v průběhu dne i majitelé firem, kteří si absolventy této střední školy nesmírně chválí. Ředitel gymnázia, Jiří Kozlovský představil novinky pro následující školní rok a rozebírali společně s hejtmanem a primátorem města dlouhodobou strategii školy v oblasti výuky zahraničních jazyků se zaměřením na Francouzštinu.

Další zastávkou byla společnost Jablotron Alarms a.s., která je světově známá výrobou zabezpečovacích systémů. Podle majitele firmy Dalibora Dědka je pro rozvoj firmy nejdůležitější její vývoj a inovace. Jablotron patří mezi firmy, které ctí i společenskou odpovědnost. Nakupuje například vybavení do jablonecké nemocnice, buduje bydlení pro seniory a pomáhá s vybavováním škol v regionu.

Hejtman řešil s Jabloneckými zastupiteli především dopravu a finance

V závěru celodenní návštěvy Jablonecka se hejtman setkal se zastupiteli Statutárního města Jablonec nad Nisou. „Čeká nás velmi náročný rok 2014, kdy se nám nebude dýchat nejlépe. Letos jsme dokázali uspořit veliké částky díky otevřeným zakázkám. Věřím, že nám tyto zkušenosti pomohou i příští rok,“ sdělil hejtman při diskusi zastupitelům Jablonce nad Nisou, přiblížil jim současnou finanční situaci kraje a popsal výhled na nadcházející 3 roky. Dalším tématem diskuse bylo nevyhovující dopravní spojení s Libercem. Řešil se především problém rekonstrukce všech páteřních tras (silnice, tramvajová a železniční trasa) a jejich vzájemná koordinace, aby nedošlo k situaci, kdy se budou opravovat současně. „Tuto situaci si uvědomujeme a věříme, že se nám jednotlivé rekonstrukce podaří zkoordinovat tak, aby občané obou měst neměli s dopravou výrazné problémy. Musíme si však uvědomit, že po rekonstrukci získají obě města vynikající a komfortní dopravní spojení, které jim v současné době chybí,“ podotkl na toto téma hejtman.

Posledním bodem programu bylo tradiční setkání s veřejnosti. Velmi živá diskuse trvala téměř dvě hodiny. Občany města nejvíce trápí dopravní situace města, rozbité komunikace, drobná pouliční kriminalita. Rozebíraly se i problémy národnostních menšin, vysoké nezaměstnanosti a chudoby.

Další cestu po regionu podnikne hejtman 26. září, kdy zavítá do Jilemnice. Liberecké novinky o tom informovala Květa Šírová, tisková mluvčí Libereckého kraje.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace