Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Nostalgická kavárnička Ondřeje Suchého

Nostalgická kavárnička Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Člověku musí být 90, aby si mohl důkladně prohlédnout radnici, smála se paní Hannelore Singer

23.10.2017
Člověku musí být 90, aby si mohl důkladně prohlédnout radnici, smála se paní Hannelore Singer

Foto: tisková zpráva

Popisek: Oslavenkyně Hannelore Singer

Jak si předsevzala, své 90. narozeniny oslavila pravnučka prvního jabloneckého starosty Josefa Pfeiffera, paní Hannelore Singer o uplynulém víkendu v rodném Jablonci nad Nisou.

Paní Singer přijala v sobotu 21. října pozvání primátora na radnici společně se svým synem Wolfgangem a vnoučaty Karin, Ninou a Bastianem Dopoledne strávila v příjemné společnosti primátora města Petra Beitla, jeho, náměstka Lukáše Pletichy a pana Petra Loudy přímo na radnici. V kanceláři primátora se odehrálo malé neformální posezení, na němž jí primátor slavnostně předal děkovnou medaili Gratias Tibi Ago, která vznikla vloni u příležitosti 150. výročí povýšení Jablonce na město.

Zařídila přátelské vztahy s německým Kaufbeurenem

Medaile má sloužit jako poděkování lidem, kteří pro Jablonec pracovali nebo pracují a přispívají tak k dobré pověsti našeho města. „Paní Singer si svoji medaili vrchovatě zaslouží za svůj podíl na bezproblémových a přátelských vztazích s německým městem Kaufbeuren, které se jí stalo druhým domovem, a také za neúnavné šíření dobré pověsti Jablonce u našich sousedů,“ řekl primátor Petr Beitl. „Děkuji Vám za vše, co jste pro Jablonec a českoněmecké vztahy udělala a vážím si toho. Mohu vám také slíbit, že ve vzájemné spolupráci budeme pokračovat.“ S těmito slovy Petr Beitl předal vitální dámě medaili a květinu.

Dobrá nálada hned vedle volební místnosti

V doprovodu manželů Beitlových, Lukáše Pletichy a Petra Loudy si s velkým zájmem prohlédli nově zrekonstruované zasedací místnosti. Mladí Singerovi se zajímali o právě probíhající volby ve velkém zasedacím sále. Paní Singer zase zaujal obraz Jablonce od Romana Dresslera v zasedačce č. 203. Živě se také zapojovala do hovoru o jablonecké historii, který se rozproudil v krásné zasedačce 201. „Člověku musí být 90, aby si mohl důkladně prohlédnout radnici,“ žertovala dobře naladěná Hannelore Singer.

O půlnoci přípitek

Večer neúnavná oslavenkyně ještě absolvovala narozeninovou večeři se svou rodinou a jabloneckými přáteli. O půlnoci ze soboty na neděli si všichni společně připili na krásných 90 let, které paní Hannelore Singer slaví přesně 22. října 2017.

Zdroj: tisková zpráva

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb