Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na severu bylo luxusně, říká Ivan Bartoš. Předseda Pirátů navštívil Jablonec nad Nisou a byla to jízda. Plážový volejbal, graffiti, hudba, tanec a zpěv

14.08.2017
Na severu bylo luxusně, říká Ivan Bartoš. Předseda Pirátů navštívil Jablonec nad Nisou a byla to jízda. Plážový volejbal, graffiti, hudba, tanec a zpěv

Foto: Česká pirátská strana

Popisek: Ivan Bartoš při vystoupení Tatrzích v Jablonci nad Nisou

Kampaň České pirátské strany pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny je v plném proudu. I uplynulý víkend pokračoval předseda Pirátů Ivan Bartoš ve své kontaktní kampani. Zatímco minulý týden navštívil Zlínsko a Domažlicko, v roli harmonikáře a písničkáře vystoupil v sobotu na akci Tatrhy v rodném Jablonci. Jako DJ se pak představil na multižánrovém odpoledni v Dolánkách na Turnovsku. Došlo také na podpis kompletní pirátské kandidátky pro volby do Sněmovny 2017 za Liberecký kraj.

„Politici se často nabubřele domnívají, že lidé jsou lačni po politice. To je s prominutím hloupost. Lidé chtějí dobře a klidně žít. Pravidelně lidem říkám, co s Piráty 8 let děláme na politickém poli. Vysvětluji trpělivě náš funkční a moderní program. Důvěra je totiž často důležitější než program. Když z lidí cítím důvěru, nemám potřebu jim cokoliv ´marketovat´. Lidé už Piráty dobře znají a vědí, že se kdykoliv v debatách, i přes email, můžou na cokoliv zeptat,“ uvedl Ivan Bartoš.

„Těší mě, že nepřicházejí s otázkami: A co tam máte pro nás, ale jsou již informovaní, ptají se na konkrétní věci. To mě velmi těší, protože pak se můžeme společně i bavit a relaxovat. Proto je naše kampaň postavená lehčeji, neagresivně. Lidé musí věřit primárně těm, kteří politiku reálně dělají. Pak můžou uvěřit i jejich programu a úmyslům, se kterými do politiky vstupují,“ vysvětlil předseda Pirátů.

Jaké to bylo v Jablonci?

Při návštěvě Jablonce nad Nisou Bartoš využil pozvání a na akci s názvem Tatrhy vystoupil se sérií písní. Mezi nimi nemohl chybě ani nejnovější pirátský hit Balada o úřadech. Odpoledne a večer se pak Bartoš přesunul na volejbalové hřiště v Dolánkách u Turnova, kde krajské sdružení Pirátů uspořádalo multižándorovu akci pro celou rodinu s názvem Summer Pirate Party.

bartos

Ivan Bartoš jako DJ na Summer Pirate Party v Dolánkách u Turnova

Zde už se pirátský lídr večer představil jako DJ se svým hodinovým setem ve stylu Goa trance. Návštěvníci si zahráli plážový volejbal, vyzkoušeli si tvorbu graffiti na uměle vytvořených stěnách a nechyběly ani dětské hry. Akci v Dolánkách během dne navštívilo kolem 250 lidí. 

bartos

Ivan Bartoš v Dolánkách u Turnova

„Na severu bylo luxusně. Děkuji pořadatelům za pozvání na Tatrhy do Jablonce nad Nisou i všem Pirátkám a Pirátům Liberecka a podporovatelům za nasazení a organizaci povedeného odpoledne. Moje poděkování patří i všem lidem za vřelé přijetí. Právě pro každý takový moment nelituju dne, kdy jsme se před osmi lety z různých koutů republiky dali dohromady a rozhodli se dělat politiku. Jsem hrdý na to, že jsem Pirát," zhodnotil Ivan Bartoš na svém facebookovém profilu svůj sobotní celodenní program.

Co je nového u Pirátů?

Byl splněn cíl 700 000 korun, který si Piráti vytyčili. Podařilo se jim tuto částku vybrat na Hithitu pro svou „pirátskou plavbu“ do Sněmovny. Teď už vybíráme ´pouze´ na další část kontaktní kampaně, která nebude na vodě, bude velmi pirátská a bude adresovat zásadní problémy české politiky," uvedli Piráti na facebookovém profilu. Pirátská loď dnes připlula do Děčína a „námořníci“ se usadili na Smetanově nábřeží. „Navečer se všichni přesuneme do známého klubu Klub Děčín na Tyršovce. Přijďte si nejen pokecat o pirátské politice, ale také se skvěle pobavit!“ lákají Piráti na Facebooku. 

Autobusem po Čechách

Ovšem loď jim nestačí, vyrážejí i na silnice - speciální ´vězeňský´ autobus, který mají k dispozici, bude po celý zbytek předvolební kampaně svým zevnějškem připomínat porevoluční politické kauzy. Do voleb navštíví pirátský autobus všechna okresní města v České republice.

autobus_pirati

Pirátský ´vězeňský´ autobus

„Neutrácíme za supermoderní kamion a podobné výstřelky jako Andrej Babiš. Vězeňský autobus poslouží ideálně svému účelu – po celý zbytek kampaně bude lidem v celé zemi připomínat kauzy, za které nikdo nebyl dohnán k odpovědnosti. Naopak většina těchto aktérů stále působí ve vysoké politice,“ vysvětlil Ivan Bartoš.

Autobus vyjíždí 14. srpna a doplní plavbu pirátské solární lodi po Labi a Vltavě. Kam nedopluje loď, tam jistě potkáte pirátský autobus. Prostřednictvím těchto dvou plavidel navštívíme během nadcházejících dvou měsíců celou zemi. „Náš autobus na silnici určitě nikdo nepřehlédne. Ne proto, že bychom jezdili jako piráti silnic, ale kvůli podobě, kterou žádný jiný autobus nemá," uzavřel předseda Pirátů.

autobus_pirati2

Pusťte nás na ně!

První Piráti už se učí řídit autobus

Se současným nedostatkem řidičů na trhu se Piráti vypořádali svérázně. „Členům jsme zaplatili kurz v autoškole a řidičské oprávnění. Investujeme do lidí. Na cestách je doprovodí zkušenější řidiči," řekl Bartoš. 

„Člověk se učí v jakémkoliv věku. Ještě před pár týdny bych nevěřil, že v 54 letech znovu usednu do autoškoly. Je to jako rekvalifikace, kterou podstupují tisíce lidí,“ uvedl Roman Kučera, člen Pirátů, který právě absolvuje kurz pro rozšíření řidičského oprávnění.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová