Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Parkujte s rozumem a dávejte si pozor na střechy, rampouchy mohou i zabíjet - varuje jablonecký magistrát

13.01.2017
Parkujte s rozumem a dávejte si pozor na střechy, rampouchy mohou i zabíjet - varuje jablonecký magistrát

Autor: mestojablonec.cz

Popisek: Rampouchy jsou sice krásné, při pádu se ale mohou proměnit ve vražednou zbraň

Vzhledem k aktuálním teplotám kolem nuly apeluje magistrát Jablonce nad Nisou na majitele nemovitostí, aby z důvodu bezpečnosti kontrolovali sněhové převisy a rampouchy na svých střechách a případně je odstranili. Opět také upozorňuje řidiče, aby respektovali dopravní značení a umožnili průjezd úklidové technice.

Od začátku zimy napadlo v Jablonci nad Nisou 108 centimetrů sněhu, z toho 69 centimetrů od minulého úterý. Jabloneckým technickým službám se daří uklízet město a odhrnovat sníh z ulic a chodníků. Úklid sněhu ale stále komplikují zejména špatně zaparkovaná auta bezohledných řidičů. Na parkovišti na Horním náměstí se až do odvolání dá parkovat zdarma. I tam je ale nutné respektovat systém parkovacích míst a parkovat tak, aby ostatní auta mohla pohodlně vyjíždět a zajíždět na jednotlivá místa.

Objevují se stížnosti na úklid sněhu zejména na sídlištích. Na vině jsou ale ve většině případů sami řidiči, kteří nevhodně parkují, nebo dokonce nerespektují dopravní značení, a znemožňují tak průjezd průtahových vozidel. „Pokud víte, komu patří auto, které dlouhodobě stojí zapadané u chodníku a brání průjezdu techniky odhrnující sníh, zkuste se s majitelem domluvit na jeho přeparkování, aby mohla být ulice vyhrnuta,“ apeluje magistrát na občany. Na dispečinku TSJ, který nyní funguje 24 hodin denně, je možné získat informace o přibližném čase úklidu v konkrétní lokalitě.

Sněhové převisy mohou být životu nebezpečné

Sněhové převisy mohou být životu nebezpečné

V době, kdy další sníh nepadá, jsou postupně rozšiřovány průjezdní profily komunikací, zprůchodňovány chodníky a a sníh je odvážen na deponii za Městskou halu v ulici U Přehrady. Odklízení sněhu ze zastávek MHD, rozšiřování rozhledových polí na křižovatkách a zprůchodňování chodníků se také věnuje několik desítek jabloneckých pracovníků veřejně prospěšných prací.

Oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu také zaznamenává podněty občanů na změny v Plánu zimní údržby. „Aktuálně je plán již schválený a závazný a změny v něm provádět nelze. Podněty ale sbíráme a budeme se jim věnovat v letních měsících při přípravě plánu zimní údržby na příští zimní období,“ vysvětluje vedoucí oddělení správy komunikací Pavel Kozák.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace