Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na hlavě radnice, na břiše jabka… Nápad dobrý, práce obrovská, a výsledek? Naprostá příšernost, kterou nezachránila ani pěkná Gábina z Primy. Máme fotky

14.03.2016
Na hlavě radnice, na břiše jabka… Nápad dobrý, práce obrovská, a výsledek? Naprostá příšernost, kterou nezachránila ani pěkná Gábina z Primy. Máme fotky

Foto: Ota Mrákota

Popisek: Moderátorka a modelka Gabriela Kratochvílová se symbolickou korunkou města Jablonce nad Nisou

FOTOGALERIE Byla to velká čest, nakonec ale primácká zprávařka, Česká Miss 2013 Gábina Kratochvílová, působila ve výročním modelu města Jablonec nad Nisou poněkud rozpačitě. Takový výsledek zřejmě nečekala ani ona. Posuďte sami, více uvidíte ve fotogalerii.

Reprezentační šaty města jsou jedním z dárků, které si Jablonec nad Nisou nadělil k výročí 150 let od povýšení na město. Šaty zhotovila v rámci svého projektu Návraty k hodnotám známá módní návrhářka Marie Zelená. Doplněny jsou štrasovou korunkou z domácí provenience jablonecké firmy Šenýr Bijoux, která připomíná siluetu jablonecké radnice. Model představila v sobotu 12. března na 21. plese města Jablonec nad Nisou Česká Miss 2013 a moderátorka Zpráv televize Prima Gabriela Kratochvílová. A už napohled bylo znát, že se cítí poněkud nejistě.

Ach, ty symboly!

Jablonec nad Nisou se stal jediným městem v Libereckém kraji, které má své reprezentační šaty. „V letošním roce budou šaty provázet a jako šperk zdobit významné události v kalendáři oslav 150 let. Poprvé je veřejnost uvidí na plese města 12. března, plánujeme je využít také při dalších příležitostech, například na slavnostním koncertu v kostele sv. Anny 10. května nebo na gala večeru v městském divadle 23. září. Občané je budou mít možnost spatřit také v rámci Dne památek v prostorách pracovny primátora města,“ vyjmenovala tisková mluvčí magistrátu Markéta Hozová příležitosti, při nichž si budou moci lidé neobvyklý a nákladný skvost prohlédnout.

Modelu Marie Zelené jako takovému nelze nic vytknout, rozhodně ho lze zařadit mezi opravdu luxusní a honosné večerní toalety. Snad až na příliš ostrý barevný kontrast bílé a zelené – na tom se ale vzhledem k barvám města Jablonce sotva dalo něco změnit. Horší už je to se symboly města, které svou monumentálností zabíjejí eleganci a navzdory své majestátnosti, kterou tradičním místům dodávají ještě více na starobylosti, na šatech působí bohužel spíš lacině.

Práce jako na kostele… vlastně na radnici

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená, která spolupracovala již s celou řadou soutěží krásy, představila na plese kromě autorských společenských modelů také trojici šatů s pražskými symboly a české národní šaty. Nad modelem pro Jablonec nad Nisou prý strávila se dvěma kolegyněmi nekonečné hodiny. Není divu, na pošití samotné vrchní sukně bylo potřeba 40 metrů zelené a deset metrů bílé látky šířky 140 centimetrů a spodní sukni a spodnici dalších zhruba 20 metrů. „Celá sukně je ručně pošita látkou, kterou jsme nejdřív našpendlily na díly sukně, aby tvořila tvar jakoby koruny stromu. Pak se to muselo ručně našívat, což bylo časově nejnáročnější,“ prozradila návrhářka.

Městský znak Jablonce nad Nisou, který tvoří jabloň, je ale zasazen do sukně ve velikosti 65 x 48 centimetrů, což je bohužel až příliš. Znak je kombinací tisku, strojové výšivky a štrasového lemování a jenom na výšivce pracoval speciální stroj neuvěřitelných osm hodin. Speciálním modelem z dílny Marie Zelené se již může pochlubit patnáct českých měst a slovenská metropole Bratislava. Korunka, která doplňuje jablonecké šaty, znázorňuje budovu staré radnice, v níž nyní sídlí Městská knihovna. Je to kompletně ruční práce a její výroba trvala zhruba dva dny. Zdobí ji tisíc křišťálových kamenů, je postříbřena a váží 105 gramů. Jablonecká radnice za šaty zaplatila necelých 50 000 korun, jejich hodnota je ale vyšší. Výrobu modelu totiž v rámci svého projektu finančně podpořila Marie Zelená. Korunka je sponzorským darem Šenýru městu Jablonec.

Čtěte také:

Soudní maratony už sice nepořádá, lži a pomluvy ale dál nenechávají Helenu Vondráčkovou v klidu. Té nejhorší se ale bránit nemohla

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

QRcode

Vložil: Adina Janovská