Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Masopust v duchu brazilského karnevalu bude v Novém Boru

10.03.2014
Masopust v duchu brazilského karnevalu bude v Novém Boru

Autor: brazilie-informace.cz

Popisek: Karneval, ilustrační foto

Nestihli jste to letos na karneval do Ria de Janeira? Můžete zaskočit ještě na Masopust v duchu brazilského karnevalu do Nového Boru. Ten se koná 14.března v Městském kině a 15.března na náměstí Míru.

Těšit se můžete na program plný barev, temperamentních rytmů, krásné tanečnice, ochutnávku brazilských specialit, výstavu, film, kejklíře a mnoho dalších. Karneval a Masopust je stejný svátek, jen ho slavíme každý v jiném teplotním pásmu.

Unikátní hudební vystoupení Tam Tam Batucady

V pátek od 18 hodin zahájí herečka Bára Hrzánová vernisáž výstavy objektů brazilského výtvarníka a scénografa Ricarda Hoineffa s názvem „Souvislosti.“

Poprvé budou k vidění Ricardovi skleněné objekty, které vytvořil na novoborské sklářské škole. Sklo bude tematicky doplněno malbami a ve vzduchu vznášejícími se objekty.

Ricardo Hoineff je patronem novoborského karnevalu, podílí se na něm od jeho počátku, ať už jako vystavovatel, účastník karnevalu nebo lektor semináře výroby masek. V současné době působí jako umělecký ředitel TV Barrandov. Studoval vizuální komunikaci a scénografii na Federální univerzitě v Riu de Janeiru a později na DAMU v Praze. Podílel se jako scénograf na karnevalu v Riu, spolupracoval s Českou televizí, TV Novou, JOJ, a Slovinskou státní televizí. V loňském roce dokončil studium na VOŠ sklářské v Novém Boru v obor Tvorba uměleckého skla. Vaří pro specializované časopisy a noviny, kreslí a maluje.

Součástí páteční vernisáže výstavy bude unikátní hudební vystoupení Tam Tam Batucady s vynikajícím houslistou Jaroslavem Svěceným. Chybět nebudou ani brazilské tanečnice ze skupiny Brasil show, ochutnávka brazilských specialit: Ballantines Brasil, Caipirinhy, pravé brazilské kávy Fazendy z deštných pralesů a sýrových bochánků Pao de Queijo. Po vernisáži budou moci návštěvníci zhlédnout brazilský film.

Masopust v duchu brazilského karnevalu se koná pod záštitou starosty

Kdo má chuť si zatančit v karnevalovém průvodu, je vítán v sobotu 15. března ve 13:30 u kina, odkud půjde průvod na náměstí. Ať už v maskách masopustních, karnevalových či všelijak roztodivných. Lidé se odjakživa při masopustu převlékali do masek, aby vytvořili pocit volnosti a rovnosti. Pojďme společně přivítat jaro a rozloučit se se zimou, i když ta letos byla trochu brazilská. Přesto však závody na historických lyžích budou! Nadšenci ze Ski Polevsko je pomohou uspořádat přímo na náměstí Míru. Ceny pro vítěze připravila firma GlassBor s.r.o.. A kdo ví, třeba i nějaké to lokální sněžení nakonec bude. Na náměstí zahrají brazilské rytmy bubeníci z Tam Tam Batucady s Milošem Vacíkem, vystoupí děvčata ze Zumby Cvikov, DTK Boráček a Novoborské mažoretky. Kejklíři z Vagabundus Colective předvedou své umění s ohněm i mečem, těšit se můžeme také na masopustní pohádku.

Nenechte si ujít ani přednášku s promítáním, která je přichystána nejen pro školy v pondělí 24. března v 8:15 v městském kině. Ricardo Hoineff nám přiblíží historii brazilského karnevalu, zvyky i kulturu Brazílie.

Masopust v duchu brazilského karnevalu se koná pod záštitou starosty města Mgr. Jaromíra Dvořáka, velvyslanectví Brazilské federativní republiky v Praze a PhDr. Hanou Maierovou, náměstkyní hejtmana Libereckého kraje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace