Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Masopust v duchu brazilského karnevalu bude v Novém Boru

10.03.2014
Masopust v duchu brazilského karnevalu bude v Novém Boru

Foto: brazilie-informace.cz

Popisek: Karneval, ilustrační foto

Nestihli jste to letos na karneval do Ria de Janeira? Můžete zaskočit ještě na Masopust v duchu brazilského karnevalu do Nového Boru. Ten se koná 14.března v Městském kině a 15.března na náměstí Míru.

Těšit se můžete na program plný barev, temperamentních rytmů, krásné tanečnice, ochutnávku brazilských specialit, výstavu, film, kejklíře a mnoho dalších. Karneval a Masopust je stejný svátek, jen ho slavíme každý v jiném teplotním pásmu.

Unikátní hudební vystoupení Tam Tam Batucady

V pátek od 18 hodin zahájí herečka Bára Hrzánová vernisáž výstavy objektů brazilského výtvarníka a scénografa Ricarda Hoineffa s názvem „Souvislosti.“

Poprvé budou k vidění Ricardovi skleněné objekty, které vytvořil na novoborské sklářské škole. Sklo bude tematicky doplněno malbami a ve vzduchu vznášejícími se objekty.

Ricardo Hoineff je patronem novoborského karnevalu, podílí se na něm od jeho počátku, ať už jako vystavovatel, účastník karnevalu nebo lektor semináře výroby masek. V současné době působí jako umělecký ředitel TV Barrandov. Studoval vizuální komunikaci a scénografii na Federální univerzitě v Riu de Janeiru a později na DAMU v Praze. Podílel se jako scénograf na karnevalu v Riu, spolupracoval s Českou televizí, TV Novou, JOJ, a Slovinskou státní televizí. V loňském roce dokončil studium na VOŠ sklářské v Novém Boru v obor Tvorba uměleckého skla. Vaří pro specializované časopisy a noviny, kreslí a maluje.

Součástí páteční vernisáže výstavy bude unikátní hudební vystoupení Tam Tam Batucady s vynikajícím houslistou Jaroslavem Svěceným. Chybět nebudou ani brazilské tanečnice ze skupiny Brasil show, ochutnávka brazilských specialit: Ballantines Brasil, Caipirinhy, pravé brazilské kávy Fazendy z deštných pralesů a sýrových bochánků Pao de Queijo. Po vernisáži budou moci návštěvníci zhlédnout brazilský film.

Masopust v duchu brazilského karnevalu se koná pod záštitou starosty

Kdo má chuť si zatančit v karnevalovém průvodu, je vítán v sobotu 15. března ve 13:30 u kina, odkud půjde průvod na náměstí. Ať už v maskách masopustních, karnevalových či všelijak roztodivných. Lidé se odjakživa při masopustu převlékali do masek, aby vytvořili pocit volnosti a rovnosti. Pojďme společně přivítat jaro a rozloučit se se zimou, i když ta letos byla trochu brazilská. Přesto však závody na historických lyžích budou! Nadšenci ze Ski Polevsko je pomohou uspořádat přímo na náměstí Míru. Ceny pro vítěze připravila firma GlassBor s.r.o.. A kdo ví, třeba i nějaké to lokální sněžení nakonec bude. Na náměstí zahrají brazilské rytmy bubeníci z Tam Tam Batucady s Milošem Vacíkem, vystoupí děvčata ze Zumby Cvikov, DTK Boráček a Novoborské mažoretky. Kejklíři z Vagabundus Colective předvedou své umění s ohněm i mečem, těšit se můžeme také na masopustní pohádku.

Nenechte si ujít ani přednášku s promítáním, která je přichystána nejen pro školy v pondělí 24. března v 8:15 v městském kině. Ricardo Hoineff nám přiblíží historii brazilského karnevalu, zvyky i kulturu Brazílie.

Masopust v duchu brazilského karnevalu se koná pod záštitou starosty města Mgr. Jaromíra Dvořáka, velvyslanectví Brazilské federativní republiky v Praze a PhDr. Hanou Maierovou, náměstkyní hejtmana Libereckého kraje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL