Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nemocnice s poliklinikou v České Lípě začíná se zateplováním

25.07.2013
Nemocnice s poliklinikou v České Lípě začíná se zateplováním

Autor: archiv

Popisek: Nemocnice s poliklinikou v České Lípě

V sobotu 27.července se uzavře průjezd mezi hlavními budovami českolipské nemocnice a odstartuje dlouho očekávaná realizace projektu „Zateplení vybraných objektů Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s.“.

Oznámil to po jednání s členy Představenstva a Dozorní rady Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, se starosty Českolipska a lékaři a zaměstnanci NsP hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Tiskové konference o projektu se zúčastnili také MUDr. Radek Havlas, předseda představenstva, Jaroslav Kratochvíl, pověřený řízením NsP, Hana Moudrá, předsedkyně DR a starostka České Lípy, Alena Losová, krajská radní Alena Riegrová, vedoucí Odboru zdravotnictví KÚ LK, a jednatel a ředitel stavební společnosti Cl-EVANS Jan Neužil.

„Z jednání mimo jiné vyplynulo, že možnou cestou, jak Liberecký kraj bude moci nemocnici poskytnout dotaci, je pověření nemocnice ke službám obecného hospodářského zájmu ve všech zateplovaných objektech. Znamená to v praxi, že pověření bude platit třicet let, tedy že českolipská nemocnice má dlouhodobou perspektivu z pohledu kraje i nemocnice,“ řekl hejtman s tím, že pověření bude schvalovat Rada LK na svém zasedání 13. srpna. 

Zhotovitel přislíbil zateplovací akci dokončit do 13 měsíců

Podle něj je nyní důležité požádat pacienty a zaměstnance o velkou schovívavost a trpělivost, neboť v průběhu rekonstrukce bude omezen komfort pro obě strany. „Jiná varianta, než zateplování za provozu totiž není,“ zdůraznil Martin Půta. „Máme však příslib od zhotovitele, že zateplení bude dokončeno nikoliv za 18, ale za 13 měsíců,“ dodal.

Podle předsedkyně DR a starostky České Lípy Hany Moudré se ukázalo, že kraj, nemocnice, obce, zaměstnanci mohou a umějí spolupracovat. „Naše nemocnice už má budoucnost. Věřím, že omezení pro pacienty bude co nejmenší a v co nejkratší době. Postupně se budou modernizovat další objekty a tak se komfort pro veřejnost i zaměstnance zase vrátí,“ podotkla Hana Moudrá.

Hejtman si na závěr návštěvy českolipské nemocnice prohlédl zdejší léčebnu dlouhodobě nemocných. Liberecké novinky o tom informoval Mgr. Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace