Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Město Česká Lípa zavede nový termín zápisů do MŠ

09.07.2013
Město Česká Lípa zavede nový termín zápisů do MŠ

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Školka, ilustrační foto

V řádu několika dní namísto současných téměř dvou měsíců bude příští rok probíhat zápis do jednotlivých českolipských mateřských škol. Rodiče budou moci i nadále podávat několik přihlášek najednou, jen budou muset navštívit školky v kratším čase.

 „Mateřské školy obecně nemají žádnou spádovost, takže rodiče mohou podat přihlášky do několika mateřinek a zvýšit tak šanci, že se jim opravdu podaří školku pro dítě sehnat. Poměrně často se tak stává, že rodiče dostanou rozhodnutí o přijetí dítěte hned do několika školek, jednu si vyberou, ale těm zbylým školkám své rozhodnutí už nesdělí. Školky tak blokují místo dítěti, které k nim v září nenastoupí.

Termín zápisu si prozatím každá mateřská škola v České Lípě určuje sama

Pracovnice na úřadě poté prochází seznamy přijatých dětí, hledá tyto děti, nahlašuje je školkám a situace se řeší. Vše se však protahuje a komplikuje. Nemůžeme rodičům vzít možnost přihlásit dítě do více školek, příští rok ale chceme stanovit jednotný termín zápisu. Ten bude probíhat v řádu několika dní,“ upřesnila Jana Veindlová, vedoucí oddělení školství a cestovního ruchu na MěÚ v České Lípě.

Termín zápisu si prozatím každá mateřská škola v České Lípě určuje sama. Letos tak došlo k tomu, že první zápis byl 3. dubna v MŠ Špičák a poslední 21.května v MŠ Sovička. Mezi prvním a posledním zápisem tak byl rozdíl téměř dvou měsíců.

Dětí, ucházejících se o místo v mateřince je o sto více než loni

Při letošních zápisech se o místo v některé z českolipských mateřinek ucházelo celkem 508 dětí. V loňském roce jich při tom bylo jen 405. Neumístěných je prozatím 89 dětí a v převážné většině jsou to děti ve věku do tří let. Vloni jich ve stejnou dobu bylo 88, ale k 30. září již bylo evidováno pouze 70 nevyřízených žádostí.

Do českolipských mateřinek bylo v letošním roce doručeno 675 žádostí. Hned několik přihlášek až do pěti školek podali rodiče 115 dětí. V loňském roce dorazilo do mateřinek celkem 485 žádostí, přitom možnosti duplicitního podání přihlášek využili rodiče jen u 52 dětí.

Rodiče starších dětí však nemusejí úplně zoufat. Volná místa jsou ještě v MŠ Severní, kde 7.srpna proběhne dodatečný zápis. O zápisu informovalo město Česká Lípa na svých webových stránkách.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace