Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Nová pracovní místa v Novém Boru jsou díky Crystalexu

18.06.2013
Nová pracovní místa v Novém Boru jsou díky Crystalexu

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Nezaměstnanost je pořád vysoká. Ilustrační foto

Společnost Crystalex CZ, s.r.o., největší český výrobce užitkového skla, na počátku měsíce června zahájila výrobu na nové tavící vaně. Jedná se o výrobu, která zaměstná sto padesát nových pracovníků.

Slavnostního zahájení provozu se zúčastnil také hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta Nového Boru Jaromír Dvořák (SLK) a další hosté.

Velmi účinná selekce uchazečů

„Přibližně 60% nových zaměstnanců bylo vybráno ve spolupráci s Úřadem práce. Velmi pozitivně hodnotíme proaktivní spolupráci, kdy ve fázi přípravy projektu zástupci Úřadu práce navštívili Crystalex CZ, s.r.o. a vnímali jak požadavky na uvedená místa, tak obsah práce u konkrétních pozic, což vedlo k velmi účinné selekci uchazečů již před první fází výběru a kontaktem se společností,“ sdělil ředitel Crystalexu CZ Nový Bor Martin Kubát.

Zvýšení výrobní kapacity se dotklo celkové organizace společnosti na všech úsecích. Tato akce zvýšila počet zaměstnanců o 150 nových spolupracovníků, což je v současné době společensky vysoce pozitivní moment, který zároveň posiluje součinnost Crystalex CZ, s.r.o. s domovským regionem.

Projekt zabral celý rok

Je to již třetí tavící agregát, který v současnosti společnost provozuje. Nová vana (pracovní název V3) zvýší výrobní kapacitu závodu o 15 mil. ks ročně. Výrobní zařízení umožňuje nejen produkci kalíšků, ale také váz a výrobků většího formátu. Důležitým přínosem bude flexibilita výrobního programu, který disponuje schopností alternace mezi výrobou kalíšků a vázoviny, a dokáže tak reagovat operativně na tržní požadavky vyráběného sortimentu.

Projekt realizace nového výrobního zařízení trval od projektových činností do samotného spuštění celý rok. Jedná se o investici ve výši cca 100 mil. Kč, která v sobě však zahrnuje i investiční výdaje nutné k potřebnému rozšíření skladových a expedičních kapacit společnosti.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace