Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Českolipská nemocnice má po bleskové rošádě nového ředitele

14.05.2013
Českolipská nemocnice má po bleskové rošádě nového ředitele

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Pacient v nemocnici, ilustrační foto

Dlouhotrvají tahanice o zateplení českolipské nemocnice nakonec vyústily v obměně představenstva špitálu a instalování prozatimního ředitele na tři měsíce. A paradox k tomu: Objekty asi skutečně zateplí firma, kvůli které padaly hlavy a jenž byla odmítána krajem.

Personální zemětřesení v českolipské nemocnici znervózňuje zaměstnance, avšak politické přestřelky pokračují.  Nový šéf Jaroslav Kratochvíl má být ve funkci prozatimního ředitele na tři měsíce, po stejnou dobu i obměněné představenstvo krajské nemocnice.

Bývalí členové představenstva  v čele s odvolaným předsedou představenstva a ředitelem Petrem Chmátalem mluví o politickém pozadí, naopak českolipská starostka Hana Moudrá (ODS) to vidí jako důsledek špatného řízení nemocnice. „Hlavním důvodem byla ztráta důvěry.  Byla tam rovněž špatná komunikace z nemocnice směrem ven, například k obvodním lékařům. U ředitele Petra Chmátala a Stanislava Cenka je na vině jejich postup v problematické zakázce zateplení," konstatovala novinářům.

Konflikt kvůli zateplení nemocnice

Kvůli kauze zateplení českolipské nemocnice se rozhořel spor na několika frontách. Kromě politiky hrála ve sporu hlavní roli firma CL-Evans, která veřejnou zakázku na zateplení špitálu získala v konkurenci 25 firem poté, co nabídla nejnižší cenu 123,5 milionu korun. Jenže odborníci z firmy Energy Benefit Centre uvedli, že projekt je stejně předražený až o 30 milionů korun.

CL-Evans tedy na základě vyjádření a hrozby zrušení soutěže snížila cenu o 25 milionů korun. To zafungovalo jako rozbuška - mezi sebou se hádalo představenstvo a dozorčí rada nemocnice. Zatímco skupina kolem odvolaného předsedy představenstva Petra Chmátala chtělo v započatém projektu s CL-Evans pokračovat, lidé kolem přesedkyně dozorčí rady Hany Moudré byli proti.

S nabízenou cenou od CL-Evans nesouhlasilo ani liberecké hejtmanství. To totiž tvrdilo, že nejde o slevu, ale o změnu parametrů, což by výrazně ovlivnilo projekt a na něm 42,5 milionovou vázanou evropskou dotaci. Změny kritizovala  opoziční českolipská a krajská zastupitelka Romana Žatecká (ČSSD), která stojí za Chmátalem a jeho lidmi.

Po rošádě vše při starém?

Paradoxní na kauze je fakt, že ve vedení špitálu nyní sedí Jaroslav Kratochvíl, který před čtyřmi lety se do čela nemocnice postavil na tři měsíce po odchodu tehdejšího ředitele Marcela Zhorného. Navíc hejtmanství znovu jedná s CV-Evans. Firma pravděpodobně českolipskou nemocnici skutečně nakonec zateplí. Liberecký kraj má dvě krajské nemocnice, kromě České Lípy ještě v Liberci.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace