Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Liberecký kraj investuje do škol, řada z nich během léta prokoukne. Investice je ve výši sto milionů

17.08.2015
Liberecký kraj investuje do škol, řada z nich během léta prokoukne. Investice je ve výši sto milionů

Autor: kraj-lbc.cz

Popisek: Budova českolipského gymnázia se dočkala kompletního zateplení

Letní prázdniny jsou již tradičně dobou oprav ve školách. Ke stavebním pracím využívá tento čas i Liberecký kraj, kde s blížícím se začátkem nového školního roku stojí před dokončením několik významných akcí za více než 100 milionů korun.

Mezi ně patří několik projektů na snížení energetické náročnosti objektů. Do zateplených budov se v září vrátí žáci Gymnázia v České Lípě (investice ve výši 18,5 mil. Kč), Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu (investice ve výši 16,5 mil. Kč) či Střední školy gastronomie a služeb v Liberci (investice ve výši 39 mil. Kč). V posledním případě se jedná jak o zateplení centra pro praktické vyučování, které provázely problémy s původním zhotovitelem, tak pavilonů pro teoretickou výuku.

Nové prostory bude také mít Pedagogicko-psychologická poradna v Jablonci nad Nisou, která od září zahájí činnost v rekonstruovaných prostorech domova mládeže Střední školy řemesel a služeb ve Smetanově ulici. „Ve školství se nám daří dosahovat dobrých výsledků hospodaření a díky tomu mohou kraj i školy investovat do zlepšování podmínek pro vzdělávání. Navíc zejména projekty na zateplení přinesou další snížení nákladů na provoz budov, a ušetřené finanční prostředky pak můžeme použít na zkvalitnění samotné výuky,“ říká Alena Losová, krajská radní pro školství.

Dostalo se i na další školy

Kromě toho se pracuje na rekonstrukci suterénu a stavebně-dispozičního uspořádání 1. patra v Gymnáziu a Střední odborné škole v Jilemnici za 21 milionu a rekonstrukci topného systému v domově mládeže Střední školy v Lomnici nad Popelkou za 1,5 milionu korun. Dále probíhají stavební práce, oprava rozvodů a další úpravy v domově mládeže Integrované střední školy Vysoké nad Jizerou za 3,8 milionu korun.

O prázdninách se také pracuje nebo pracovalo na menších investičních akcích v celkové částce 6 milionů korun – na rekonstrukci 4. patra domova mládeže Vyšší odborné školy sklářské a Střední školy Nový Bor, rekonstrukci přírodovědné laboratoře ve Střední zdravotnické škole Turnov, opravě střechy tělocvičny v Gymnáziu Dr. Antona Randy Jablonec nad Nisou či sklářské pece ve Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské Železný Brod. Do konce října bude dokončena další etapa rekonstrukce sociálních zařízení Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov v Alešově ulici.

 Další investice čekají na schválení zastupitelstvem

Do konce letošního roku proběhnou také další investice, byť menšího rozsahu. Rada Libereckého kraje souhlasila se čtyřmi dotacemi na zlepšení školských objektů za více než 3,6 milionu korun, tento záměr však ještě bude schvalovat zastupitelstvo. Základní škola a mateřská škola logopedická Liberec by tak měla získat dotaci na opravu povrchu venkovního hřiště a běžecké dráhy ve výši 500 000 korun a na výměnu nevyhovujících oken v tělocvičně
u hlavního objektu školy ve výši 1,6 milionu korun.

Přes milion korun je navrhováno poskytnout Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické Liberec na nutnou opravu podlahy v tělocvičně. Z rozpočtu Libereckého kraje budou také poskytnuty finanční prostředky ve výši 380 000 korun na zastřešení bočního vstupu do objektu Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a Obchodní akademie v Jablonci nad Nisou kvůli zajištění bezpečnosti žáků a chodců především v zimním období.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace