Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Titul Stejná šance - Zaměstnavatel 2014 nese restaurace U Poláků ¨¨

26.05.2014
Titul Stejná šance - Zaměstnavatel 2014 nese restaurace U Poláků ¨¨

Foto: archiv

Popisek: znak Libereckého kraje

Již šestý ročník soutěže Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel 2014 vyhrály z 26 firem nominovaných v Libereckém kraji na 1. místě Restaurace U Poláků druhý Benteler ČR s. r. o. (závod Jablonec) a třetí KFC Liberec – AmRest, s. r. o.

Ocenění zaměstnavatelů z Libereckého kraje, kteří zaměstnávají zdravotně znevýhodněné občany, se uskutečnilo 19. května v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje v Liberci pod záštitou hejtmana Martina Půty a člena rady kraje pověřeného řízením sociálních věcí Petra Tulpy. Ceny vedle krajského radního předávali náměstek primátora Kamil Jan Svoboda, ředitelka Úřadu práce v Liberci Kateřina Sadílková a Antónie Dechťarová. ředitelka pořádající organizace Rytmus.

Cena je určena společensky odpovědným firmám

Tato nezisková organizace  je vyhlašovatelem soutěže i proto, že sama poskytuje podporu lidem se znevýhodněním při hledání pracovního uplatnění na běžném trhu práce a při práci samotné.

„Cena je určena společensky odpovědným firmám a zaměstnavatelům Libereckého kraje, kteří lidem se znevýhodněním dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním, čímž aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti,“ vysvětlila Radka Mikulová ze společnosti Rytmus.

„Cílem soutěže Stejné šance je podpořit zaměstnavatele, kteří lidem se znevýhodněním dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním, poskytnout takovým firmám veřejné uznání a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe motivovat ostatní firmy, aby osoby se znevýhodněním zaměstnávaly,“  doplnila Veronika Iblová pracovní konzultantka z o.p.s. Rytmus Liberec- Jablonec nad Nisou.

Novinkou letošního vyhlášení byla kategorie Skokan roku

Majitel vítězné restaurace Jiří Polák ve svém krátkém proslovu řekl: “Při shánění nové pracovní síly, jsem se obrátil na pracovnice Rytmusu a domluvili se na spolupráci. Vierku zaměstnávám 6 let. Poskytl jsem jí nejen zaměstnání, ale také pomoc při stěhování do svého bytu. Na úplném začátku pracovnice z Rytmusu Vierce ukázaly, jakou má náplň práce, vytvořily jí k tomu pracovní pomůcky za pomocí obrázků, aby na některé svoje činnosti nezapomínala. I přesto, že je to práce náročná, paní Vierka je vždy usměvavá a plná energie.  Je to vlastně můj nejlepší zaměstnanec.“

Mezi další zaměstnavatele, kteří zaměstnávají zdravotně znevýhodněné a dostali se do první desítky, patří: “D”, občanské sdružení, Krajská vědecká knihovna v Liberci, Mc’Donald's Liberec - Meki s.r.o, Autotrend, spol. s. r. o., Restaurace Tankovka Skleník z České Lípy, Krajský úřad Libereckého kraje a Megatech Industries Jablonec, s.r.o.

Novinkou letošního vyhlášení byla kategorie Skokan roku, v této kategorii vyhrála firma Centro PKMT s. r. o. Skokanem roku 2014 se stal z toho důvodu, že po zkušební době ihned dal zaměstnanci smlouvu na dobu neurčitou, což v dnešní době není zvykem. A přitom firma nemá žádné předchozí zkušenosti se zaměstnáváním zdravotně znevýhodněných.

Soutěž je celorepubliková a probíhá v 7 krajích České republiky

Majiteli Petru Jelínkovi byla cena předána dodatečně „To jsem překvapen za získání této ceny, nečekal jsem to, ale budeme se i nadále snažit v této oblasti, co bude v našich silách,“ dodal majitel.

Nominovat zaměstnavatele do soutěže mohla široká veřejnost vyplněním nominačního listu, které vyhodnotila pětičlenná komise.

“Komise hodnotila krom jiného i typ pracovní smlouvy, zapojení zaměstnance do kolektivu, přizpůsobení pracovních podmínek a další,” uvedla k hodnocení nominačních listů ředitelka organizace Rytmus Liberec Antónie Dechťarová.

Soutěž je celorepubliková a probíhá v 7 krajích České republiky. V Libereckém, Ústeckém, Pardubickém, Plzeňském, Středočeském, Karlovarském a v Praze. Výsledky celostátního kola soutěže budou vyhlášeny v polovině června v Praze, kde záštitu nad soutěží převzal předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL