Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Kraj obdržel na daňových příjmech o 148,6 milionů Kč více

15.03.2014
Kraj obdržel na daňových příjmech o 148,6 milionů Kč více

Autor: Parlamentní listy.cz

Popisek: peníze, ilustrační foto

Letošní rozpočet Libereckého kraje bude v porovnání finančních zdrojů a výdajových potřeb jeden z nejnapjatějších v jeho historii. Schválený rozpočet 2014 sice finančně pokrýval nutné výdaje, řadu činností napříč resorty kraje ale ne.

„Všechny resorty po schválení rozpočtu 2014 byly proto požádány o zpracování svých priorit pro rok 2014, které nebyly rozpočtem pokryty, a které považují za nezbytné v průběhu letošního roku dořešit. Těchto priorit se na ekonomickém resortu sešlo za více jak 562,6 mil. Kč, tj. téměř čtvrtina objemu schváleného rozpočtu na rok 2014,“ uvedl náměstek hejtmana pro ekonomiku Marek Pieter.

Řešení priorit

Ekonomický resort předložené priority vyhodnotil a orgánům kraje předložil návrh na jejich řešení pomocí dosažených vyšších daňových příjmů z roku 2013. Těch Liberecký kraj obdržel o 148,6 mil. Kč více, než předpokládal rozpočet na rok 2013. Rada i zastupitelstvo kraje návrh po drobných úpravách schválily. „Schválením tohoto opatření se podařilo vyřešit především finanční krytí akcí souvisejících s obnovou dopravní infrastruktury a dalšího majetku ve vlastnictví kraje včetně výstavby Lůžkového hospice pro LK a uspokojit více jak 26% z objemu uplatněných potřeb resorty na rok 2014,“ doplnil náměstek Pieter.

K řešení zbývajících priorit se orgány kraje vrátí po vyhodnocení účetních závěrek a finančním vypořádání rozpočtu kraje za rok 2013. Ty v současné době naznačují, že i v oblasti výdajů za rok 2013 kraj hospodařil dobře, a že z dosažených úspor výdajů roku 2013 bude možné dále finančně řešit i ostatními resorty předložené priority pro rok 2014.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace