Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Týden v Libereckém kraji: Kraj není v dobré kondici

08.03.2013
Týden v Libereckém kraji: Kraj není v dobré kondici

Liberecký kraj není v dobré kondici. Alespoň podle aktuálního vydání Statistické ročenky Libereckého kraje za rok 2012 a především v ekonomických oblastech.

Trochu symbolicky to naznačuje již první sledovaný ukazatel, a totiž počet obyvatel kraje, který oproti roku 2011 poklesl. Liberecký kraj tak měl v minulém roce 438 567 obyvatel.

V rámci celého kraje se sice podařilo zvýšit hrubý domácí produkt na 122 256 milionů korun, což je nárůst o více než 3 %, a vzrostla také výše průměrné mzdy o více než 2 % (na 22 269 korun), ale tím jakoby dobré zprávy končily.

Velký propad zaznamenalo především stavebnictví, ale vlastně celý průmysl. V roce 2012 bylo sice dokončeno o 30 % bytů více, než v předešlém roce, ale základní stavební výroba klesla o celých 46,5 % oproti roku 2011, a nově zahájená výstavba bytů klesla o 11 %. Tržby v průmyslu v rámci kraje poklesly o více než 1 %, nelze se tedy divit, že o 2,5 % narostl také počet nezaměstnaných. Těch je nyní v Libereckém kraji již 9,7 % z celkového počtu obyvatel.

A tak naopak velmi positivně se jeví nárůst počtu ubytovaných hostů v hromadných ubytovacích zařízeních. Těch přijelo v roce 2012 do Libereckého kraje 680 797, což je nárůst o 7,6 % oproti předchozímu roku. Jak se ukazuje, může být právě turistický ruch důležitým pro další rozvoj kraje v dalších letech.

Zajímá vás více informací o vašem regionu? Pročtěte si celou Statistikou ročenku Libereckého kraje.

(Zdroj: Tydenvlk.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace