Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Velvyslankyně Slovinské republiky navštívila Liberecký kraj

10.02.2014
Velvyslankyně Slovinské republiky navštívila Liberecký kraj

Autor: archiv

Popisek: znak Libereckého kraje

Na první oficiální návštěvu do Libereckého kraje přijela ve čtvrtek 6.února velvyslankyně Slovinské republiky J. E. Smiljana Knez. V sídle KÚ LK ji přivítal hejtman LK Martin Půta společně s náměstkyní Hanou Maierovou a radními.

Jednání se zúčastnili také ředitel Krajské hospodářské komory Liberec Oskar Mužíček a předseda představenstva Okresní hospodářské komory Liberec Jaroslav Kopta.

„Paní velvyslankyně pro svou zemi vyhledává možnosti rozšíření spolupráce nejen v oblasti cestovního ruchu a kultury, ale také ve výzkumu a vývoji. Věřím, že podnikatelé ze Slovinska získají užitečné kontakty třeba na Výzkumný ústav textilních strojů a další instituce, které se zabývají nanovlákny a technickými textiliemi,“ vysvětlil důvod zdvořilostní návštěvy hejtman Martin Půta (SLK).

Významné firmy v kraji

Náměstkyně Hana Maierová pak pozvala prostřednictvím velvyslankyně Slovinsko na Euroregion Tour do Jablonce nad Nisou. „Zároveň my jsme požádali o možnost účastnit se na nějakém cestovním veletrhu ve Slovinsku. Mluvili jsme také o možnostech, jak podpořit zájem o to, aby slovinští turisté v České republice kromě Prahy navštívili i Liberecký kraj. Určitě máme co nabídnout a velkou výhodou je, že cesta k nám z hlavního města trvá jen hodinu,“ doplnila náměstkyně.

Oskar Mužíček, ředitel Krajské hospodářské komory v Liberci, hovořil na jednání o tradičním průmyslu v Libereckém kraji, kterým je sklářství a bižuterie. Pochlubil se, že například novoborský Crystalex CZ dokázal obnovit a částečně i rozšířit výrobu užitkového skla. Vyzdvihl také strojírenství a automobilový průmysl. „V Libereckém kraji máme v tomto sektoru významné firmy, které vyrábějí díly do aut a vyvážejí je do celého světa,“ uvedl Mužíček.

Po jednání v sídle kraje se velvyslankyně J. E. Smiljana Knez setkala ještě s představiteli Statutárního města Liberec a Technické univerzity v Liberci.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace