Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Týden v Libereckém kraji: Chrastava pořádá benefiční koncert pro Frenštát

08.03.2013
Týden v Libereckém kraji: Chrastava pořádá benefiční koncert pro Frenštát

Popisek: Zničený dům ve Frenštátu

Zastupitelé města Chrastavy v čele se starostou Michaelem Canovem (SLK) se rozhodli mimořádnou akcí podpořit město Frenštát pod Radhoštěm, které v těchto dnech zasáhl tragický výbuch v panelovém domě, při kterém zemřelo pět osob a jedenáct jich bylo zraněno.

Chrastava tak chce Frenštátu poděkovat za pomoc, které se městu dostalo v době povodní. Tehdy frenštátští chrastavským poslali 350 tisíc korun. Chrastava nyní schválila dar ve výši 100 tisíc korun a připravuje charitativní koncert místních sborů. Ten se uskuteční 13. března od 17.00 hodin v místním kině.

„Frenštát nás podpořil v době, která pro nás byla v moderní historii nejsložitější, když nám dali 350 tisíc na povodňové škody. Myslím, že je jen správné, abychom jim nyní, kdy sami prožívají těžké chvíle, pomoc oplatili,“ říká starosta Chrastavy Michael Canov. Proto navrhl dar ve výši 100 tisíc korun, který půjde z městského rozpočtu. O návrhu budou ještě jednat zastupitelé na mimořádném jednání, které se uskuteční hodinu před samotným koncertem. „Na této pomoci ale panuje mezi zastupiteli shoda napříč politickým spektrem a bude se tak jednat jen o administrativní krok,“ upřesnil Canov.

Chrastava k příspěvku přidá také benefiční koncert, kterým by celkovou darovanou částku její představitelé rádi navýšili. Koncert místních dětských i dospělých sborů se uskuteční ve středu, 13. března 2013 od 17.00 v místním kině. „Rádi bychom, kdyby naše pozvání přijala starostka města Frenštátu a dar na místě osobně převzala. Zveme tímto prostřednictvím také obyvatele nejen Chrastavy, ale celého regionu, aby přišli pomoci těm, kterých se tragické události ve Frenštátu dotkly,“ podotkl Canov.

Podle místostarostky Chrastavy Zity Václavíkové bude prodej vstupenek na benefiční koncert zahájen počátkem příští týdne, k dispozici budou na informačním centrum města. „Ačkoli se detailní program zatím tvoří, již nyní je zřejmé, že na něm vystoupí především dětské soubory z města. Dar Frenštátu v roce 2010 byl přitom věnován právě jedné z místních mateřských školek, která se do koncertu nyní sama zapojí,“ vysvětlila Václavíková. 

(Zdroj: Tydenvlk.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace