Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Finále fotbalového Poháru Josefa Masopusta bude v Liberci

09.02.2014
Finále fotbalového Poháru Josefa Masopusta bude v Liberci

Autor: profimedia.cz

Popisek: Fotbal, ilustrační foto

Třetí ročník Poháru Josefa Masopusta, největšího celostátního turnaje středoškolských fotbalových týmů, má před sebou jarní pokračování. Finále se bude hrát v Liberci.

Projekt je na území Libereckého kraje realizován pod záštitou hejtmana Martina Půty (SLK). V okrskových a okresních turnajích v průběhu podzimu nastoupily stovky školních výběrů po celé České republice, aby jako reprezentanti svých vzdělávacích ústavů se ctí hájili své barvy. Postoupit do jarních bojů ale mohli pouze vítězové okresních finálových turnajů -  ISŠ Vysoké n. Jiz., Střední průmyslová škola technická Jablonec n, N., SPŠ Česká Lípa a SPŠSE Liberec.

Smysl pro čest a fair play

„Vítám každou iniciativu, která přináší naplnění volnočasových aktivit mladých sportovců. Budu jim fandit, aby jim zájem o školní i mimoškolní tělovýchovu vydržel co nejdéle,“ řekl hejtman.

Jednou ze základních myšlenek je podle pořadatelů připomínání hodnot, které svým životním příběhem reprezentuje legenda světové kopané Josef Masopust.

„Snažíme se propagovat jeho smysl pro čest fair play,“ uvedl Jakub Dovalil, trenér reprezentačního fotbalového výběru ČR U21.

„Všichni, kteří se na projektu podílíme, máme radost z toho, že si Pohár Josefa Masopusta našel své pevné místo v oblasti středoškolských sportovních aktivit. Děkuji Libereckému kraji za podporu sportu pro mladé,“ doplnil manažer projektu Petr Procházka.

Krajské finale Libereckého kraje se uskuteční v průběhu dubna v Liberci.

¨Pohár je putovní

Pohár Josefa Masopusta se hraje systémem jednotlivých turnajů v rámci okresů, případně okrsků, vítězové okresních finále postupují do krajského finále. Vítězové krajských finále mezi sebou sehrají mezikrajskou kvalifikaci, aby se šest nejlepších týmů utkalo v republikovém finále, které se uskuteční 21.-22.5. 2014 na stadionu Na Julisce v Praze. Za školní tým mohou nastoupit studenti denního studia. Pohár je putovní.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace