Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

To je trouba! Místo do sněmovny na hlasování o rozpočtu jel do Španělska a vyvěsil si to na Facebook!

10.12.2013
To je trouba! Místo do sněmovny na hlasování o rozpočtu jel do Španělska a vyvěsil si to na Facebook!

Autor: Hans Štembera

Popisek: Martin Komárek

Jedním z poslanců, kteří se nezúčastnili hlasování o státním rozpočtu, byl Martin Komárek. Lídr liberecké kandidátky hnutí ANO jel místo toho na dovolenou do Španělska. Sám poslanec se však brání, že vedení klubu o jeho cestě vědělo a omluvilo ho. Předseda ANO Andrej Babiš však z Komárkovy absence není zrovna nadšený… Informace přinesl iDnes.cz.

Je to až neuvěřitelné. Martin Komárek je bývalý elitní novinář, který velmi dobře ví, že politika je z poloviny dojem, který politik ve veřejnosti vzbudí. Jak by se asi sám jako žurnalista díval na skvěle placeného poslance, který místo do sněmovny zamíří za sluncem do Španělska? Nepochybně by napsal sžíravý komentář… A jen se rok s rokem sejde, už totéž, co sám tolikrát kritizoval, dělá.

Navíc, místo aby řečeno židovskou moudrostí „žral, ale nemlaskal“, vyvěsí si své prázdninové radovánky na Facebook! Přesněji, jak psala iDnes.cz, na facebookovém profilu Komárkovy přítelkyně se objevila její fotka se skleničkou v ruce. Pod fotkou byl označen Martin Komárek; jako místo, kde byla fotka pořízena, potom španělská Malaga.

Trapné výmluvy

Redakce iDNES.cz proto poslance za hnutí  ANO oslovila s dotazem, proč na důležitém hlasování chyběl. „Je to soukromý prodloužený víkend, který jsem si objednal dříve, než byla svolána schůze k rozpočtu," odepsal politik v SMS zprávě. „Požádal jsem předsedu klubu o svolení s tím, že cestu zruším, kdyby byla má účast ve Sněmovně nutná," pokračuje zpráva, kterou prý Komárek poslal i serveru Týden.cz. Ten prý na Komárkovu absenci upozornil…  A co na to předseda hnutí ANO Andrej Babiš? „Je to nešťastné a vadí mi to," odepsal ve velmi stručné textové zprávě na dotaz iDNES.cz.

IDnes.cz také upozorňuje na zajímavou debatu, která se rozvinula pod facebookovým příspěvkem Komárkovy přítelkyně: „Že se 'Nejsme jako politici - makáme' ukáže jako naprostý blábol, bylo vcelku jisté. Nečekal jsem ale, že se to ukáže takovým fofrem...," píše jeden z diskutujících.

Co nám ale opravdu hlava nebere, je fakt, zda se Komárek načisto pomátl. Když už zmizel z pražské zimy za sluncem, proč to neudělal potichu? Co ho to proboha napadlo chlubit se na Facebooku, kde má jako přátele nepochybně spoustu svých bývalých kolegů – novinářů? To si opravdu myslel, že si tak tučné sousto nechají ujít? Od novopečeného poslance je to nebetyčná pitomost, která zpochybňuje jeho deklarovanou profesionalitu…

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace