Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Poctu hejtmana převzalo šest osobností

04.11.2013
Poctu hejtmana převzalo šest osobností

Autor: kraj-lbc.cz

Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Púta (SLK)

Šesti laureáty Pocty hejtmana Libereckého kraje pro rok 2013 jsou Ing. Dalibor Dědek, prof. Ing. Zdeněk Kovář, CSc., Siegfried Weiss, Aleš Jaluška, MUDr. Aleš Fürst – in memoriam, PhDr. František Vydra.

Pocta hejtmana je předávána u příležitosti státního svátku výročí vzniku samostatného Československého státu. Včera bylo navíc také vyznamenáno záslužnou medailí šestnáct příslušníků a jeden kolektiv složek Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje.

Čestné uznání a Hejtmanský dukát

„Pocta hejtmana Libereckého kraje je letos udělena již poosmé. Všichni ocenění jsou mimořádnými osobnostmi z různých oblastí lidské činnosti. Osobnosti, které nejen podle mého názoru, vytvářejí ty stálé a pravé hodnoty, jež jsou tak důležité pro náš lepší a hodnotnější život. V letošním roce také poprvé v rámci udílení Poct hejtmana předáváme Záslužné medaile Libereckého kraje mužům a ženám z řad příslušníků Integrovaného záchranného systému, kteří svými činy napomohli při záchraně nebo přímo zachránili životy našich spoluobčanů. Je to mimořádná příležitost, jak jim poděkovat za jejich důležitou práci, významné skutky, tvorbu a dílo, na které jsou a budou občané Libereckého kraje právem hrdi,“ řekl mimo jiné ve svém proslovu hejtman Martin Půta.

Všichni laureáti Pocty hejtmana LK převzali z rukou Martina Půty a některých členů Rady Libereckého kraje ocenění v podobě čestného uznání a Hejtmanského dukátu. Záslužné medaile Libereckého kraje pak předával hejtman společně s veliteli složek Integrovaného záchranného systému LK Romanem Hlinovským (HZS LK), Stanislavem Mackovíkem (ZZS LK), Vladislavem Husákem (PČR) a Josefem Kulovaným (AKČR).

Novinky proti předešlým ročníkům

Jedním z vyznamenaných příslušníků složek IZS byl také bývalý velitel Krajského ředitelství policie ČR v Liberci Milan Franko.

Osobnosti na udělení Pocty hejtmana Libereckého kraje letos poprvé nominovali samotní obyvatelé Libereckého kraje. Pomocí formuláře umístěného na webových stránkách kraje mohli do konce června letošního roku navrhnout kohokoliv, kdo se dle jejich úsudku zasadil o dobré jméno našeho kraje. Pracovní skupina složená jak ze zástupců Libereckého kraje, tak ze zástupců veřejných institucí v kraji nakonec vybrala z nominovaných šest osobností, které byly včera slavnostně oceněny.

Novinkou oproti předešlým ročníkům bylo představování samotných oceněných při slavnostním večeru. Před samotným předáním Pocty hejtmana LK představil laureáta přítomným vždy někdo z jeho okolí či přátel. Ing, Dalibora Dědka tak představoval jeho kolega Ing. Jiří Hübner. MUDr. Aleše Fürsta představil MUDr. Pavel Lang, primář oddělení všeobecné interny Krajské nemocnice v Liberci. Aleše Jalušku velmi originálním proslovem uvedl reportér Josef Klíma. Prof. Ing. Zdeňka Kováře nemohl přítomným představit nikdo jiný než současný rektor Technické univerzity v Liberci prof. Dr. Ing. Zdeněk Kůs. Lingvistu Františka Vydru představil přítomným starosta Chrastavy Michael Canov a fotografa Siegfrieda Weisse uvedla ředitelka Muzea Českého Ráje v Turnově PhDr. Vladimíra Jakouběová.

Poděkování

Pozvání na slavnostní večer přijaly téměř tři stovky partnerů Libereckého kraje, příslušníků složek Integrovaného záchranného systému a významných hostů. Mezi nimi byl například litoměřický biskup Mons. Jan Baxant. Nechyběli ani zahraniční partneři Libereckého kraje, jako byl například Konstantin Konstantinovich Provalov, generální konzul Ruské federace nebo Mei –Yu HSUEH, ředitelka Taipeiské hospodářská a kulturní kanceláře.

„Poděkování patří také řediteli Severočeského muzea v Liberci Jiřímu Křížkovi, který umožnil uspořádat slavnostní večer v krásných prostorách muzea. Dále Silvii Pálkové, sbormistryni Severáčku, Grazianu Sanvitovi a jeho ženě Vladimíře či sopranistce Ivaně Hejdukové a průvodci večera Lukáši Váňovi,“ dodal závěrem hejtman.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace