Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Ty sv*ně z Ukrajiny.“ Jak se krkonošský nóbl hotel chová ke svým pracantům. Komentář Štěpána Chába

komentář 01.07.2024
„Ty sv*ně z Ukrajiny.“ Jak se krkonošský nóbl hotel chová ke svým pracantům. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Ukrajina

Jak se pracuje pro agenturu? Jak se český zaměstnavatel chová k agenturním zaměstnancům? Jak se k nim chová samotná agentura? Jaká jsou práva agenturního zaměstnance? A musí si agenturní zaměstnanec nechat od vedení líbit označení – ty ukrajinská svině? Přistála mi před očima ukázka toho, že česká mentalita se stále nezměnila. Z války k nám nepřišli Ukrajinci, ale „úkáčka“. Slouhové, určení pro podřadnou a špatně placenou práci. Tak na to koukněme.

Řetězec hotelů Amenity. Podle webu vypadají jako tradiční, snobsky odpočinkové místo s wellness v lůně krásné přírody. „Nabízíme různé druhy ubytování uprostřed přírody, na nejkrásnějších místech v Česku. Na Lipně, ve Špindlerově Mlýně, v České Kanadě, v Orlických horách a v Horních Věstonicích. Každé místo je jiné, a přesto mají hodně společného. Naše resorty spojuje krásná okolní příroda, komfortní ubytování a nadstandardní zázemí pro chvíle odpočinku a pořádání společenských i firemních akcí,“ toliko jejich představení. Víc by si člověk nemohl přát.

A cena jako pro šejky z Podkrkonoší. Pro nuzáky je tu v nabídce pokoj na jednu noc za 2448,-. Pro movitější nuzáky pak jeden pokoj na jednu noc za 3704 korun. Pro šejky skutečné pak pokoj na noc za 4145 korun. Platba předem, kartou. A nevratná. Takže pokud do toho nuzákovi něco přijde, hotel mu nic nevrátí. Ale budiž, jejich firemní politika. Ale podívejme se na firemní politiku stran zaměstnávání.

Anna K. (identita je redakci známa, z důvodu ochrany osobnosti ji ponecháme neodkrytou) byla řetězcem hotelů Amenity zaměstnaná v hotelu ve Špindlerově Mlýně. Anna K. (a prosím, ne česká zpěvačka, to je jen čirá náhoda) pracovala pro hotel přes zprostředkovatelskou agenturu. A ano, Anna K. je Ukrajinka, je jí bezmála šedesát let. V hotelu ve Špindlerově Mlýně pracovala šest let, začínala na tříměsíční smlouvu s agenturou, zůstala. Všichni byli s její prací spokojení. Hotelu to očividně vyhovovalo.

Ovšem Anna K. se v květnu letošního roku začala potýkat se závažnými zdravotními problémy. A to natolik závažnými, že musela navštívit nemocnici, kde jí byla naplánovaná operace. A také zákaz do operace provádět jakoukoliv práci. Ohrožovalo by to její život. Při předoperačním vyšetření jí byly zjištěny komplikace, které musí řešit medikací. Teprve po vymizení komplikací lze zahájit zákrok. V normálním světě by Anna dostala v práci květiny, bonboniéru, nemocenskou a k ní jistotu, že se po vyléčení bude mít kam vrátit. Jenže pro Ukrajince je normální svět často mimo dosah.

Poslední měsíc pracovala od 1. května do 26. května. Bez jediného dne volna. Každý den od šesti ráno do půl třetí odpoledne. O svátcích 1. a 8. května ještě navíc od pěti do deseti večer. Bez jediného dne volna, zdůrazním a zopakuji. 27. května pro nesnesitelné bolesti nemohla nastoupit. Svou absenci nahlásila jak v hotelu, tak i v agentuře. V agentuře pak Anně bylo řečeno, že jí nikdo žádnou nemocenskou proplácet nebude. Agentura jí nevyplatila ani květnovou výplatu s tím, že peníze si odebrala hotelová manažerka Petra K., že se má obrátit na ni. A s tím ji vykopli ze dveří. Tady teprve drama začalo. Anna K. se totiž přihlásila o květnovou výplatu u hotelového řetězce Amenity. A to přímo u hotelové manažerky Petry K. S jakou se potázala?

Anna K. tedy zavolala na recepci hotelu, aby manažerce Petře K. vzkázali, že si druhý den pro peníze přijede. Měla dostat vyplaceno 28 tisíc. Podle počtu odpracovaných hodin brala Anna K. 118 korun na hodinu. Zaklepala tedy druhý den na dveře manažerky Petry K. Ta se na ni hned od dveří rozkřičela, že simuluje, že není nemocná, že jí nic není a že má okamžitě nastoupit do práce. Poté se manažerka řetězce hotelů Amenity dostala do ráže a křičela na Annu K., že ji vlastně vůbec nezná a ať jí vypadne z kanceláře, že jí žádné peníze nedá a ani dát nemusí. A s tím ji vyhodila.

Anna K. se svěřila své snaše. Ta se pokoušela s manažerkou spojit telefonicky. Ale ta s ní odmítala mluvit. Nakonec komunikovaly prostřednictvím zpráv, kde se manažerku snacha snažila přesvědčit lékařskými zprávami, v nichž bylo výslovně uvedeno, že tchýni čeká závažná operace. Manažerka jí odpověděla, že pro ni veškerá komunikace s její rodinou skončila.

Na to konto se rozjela dcera Anny K., která začala tapetovat facebookový profil Petry K. slovy: „Petra K. neplatí peníze.“

Následovala ostrá výměna přes facebookový messenger mezi dcerou Anny K. a Petrou K., kde manažerka šermovala i takovými slovy, jako „svině z Ukrajiny“. Nakonec manažerka poslala Anně K. namísto 28 tisíc jen 18 tisíc. Tedy zredukovala její hodinovku práce na 75 korun. A nadále se s Annou K. odmítá bavit. Kam dala zbylých deset tisíc? Do své peněženky?

Vedení hotelového řetězce Amenity by se mělo zastydět až do morku kostí. Šest let pro ně Anna K. pracovala prakticky bez odpočinku. Pracovala za minimální mzdu. Pracovala dobře a svědomitě. A jaký je jejich vděk? Hyenismus, okradení, ponižování a vyhrožování. A to v okamžiku, který jednou přijde na každého – onemocnění, potřeba pomoci a soucitu, nikoliv zlosti a cynického nezájmu. Tohle není civilizovaný přístup k člověku. A takové chování hotelový řetězec Amenity ve svých útrobách toleruje. Což je naprosto ostudné. Důstojnost člověka je základ civilizace. Jen ta nás odděluje od toho, abychom se nechovali jako tlupa opic.

V tomhle není politika, ale prostá úcta k člověku. A ta v poslední době chybí celospolečensky.

Identita Anny K., její snachy i dcery, stejně jako identita Petry K. je redakci známa. Zároveň má redakce k dispozici lékařské zprávy, docházkový list do práce Anny K., z kterých vyplývá výše řečené. Redakce má taktéž printscreen facebookové komunikace Petry K. s dcerou poškozené.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb