Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dny Česko-německé kultury v Drážďanech začaly

31.10.2013
Dny Česko-německé kultury v Drážďanech začaly

Autor: profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Na základě nabídky Jarmily Krejčíkové, generální konzulky České republiky v Drážďanech, se Liberecký kraj stal partnerem 15. ročníku Česko-německých dnů kultury.

Dny kultury nabízejí pestrý program zahrnující více než 80 akcí, které se konají do 10. 11. 2013 v Drážďanech, Ústí nad Labem, Liberci, Jablonci nad Nisou a Euroregionu Elbe/Labe.

Kulturní prezentace regionu Liberec

Dny kultury v Drážďanech byly oficiálně zahájeny 24.října vystoupením dětského pěveckého sboru IUVENTUS GAUDE! z Jablonce nad Nisou. Zahajovacího koncertu se za Liberecký kraj zúčastnili Hana Maierová, náměstkyně hejtmana, a dále radní LK Alena Losová, Vladimír Mastník a Petr Tulpa. Zahájení, Se zúčastnili předseda Senátu Milan Štěch a za německou stranu Mathias Rössler, předseda saského Zemského sněmu, Dr. Helmut Köser, předseda představenstva Nadace  Brücke/Most, Jarmila Krejčíková, generální konzulka ČR v Drážďanech a další vzácní hosté.

Hlavním cílem jubilejního ročníku je kulturní prezentace regionu Liberec s rozmanitými akcemi všech žánrů, včetně ochutnávek regionálních potravin. Partnerský region Liberec se představí 16. 11. 2013 v rámci Českých slavností v Altmarktgalerii v Drážďanech.

Poděkování pořadatelům

V průběhu patnácti dní české a německé kultury vystoupí na dvojkoncertě v Drážďanech a Jablonci rovněž populární skupiny ARIES z Liberce a Zur schönen Aussicht z Drážďan, naopak do Drážďan a Dippoldiswalde zavítá i Naivní divadlo Liberec s pohádkou Ali Baba a 40 loupežníků.

Dny Česko-německé kultury budou oficiálně zakončeny 10.listopadu koncertem sólistů opery libereckého Divadla F. X. Šaldy v drážďanském Piano Salonu za účasti hejtmana LK.

„Chci poděkovat pořadatelům, že přizvali Liberecký kraj, aby se stal partnerem Zemského hlavního města Drážďany při spolupořádání jubilejního 15. ročníku festivalu Euroregionu  Elbe/Labe.

Liberecký kraj nabízí hostům majestátnost hor

Je jistě dobře, když nejbližší sousedé -  Česko a Sasko, najdou čas a místo, aby společně představily znalosti, um a dovednosti svých lidí, které přispějí ke vzájemnému poznání, toleranci a pochopení. Těším se proto, že tato významná kulturní a společenská akce prohloubí a upevní vztahy mezi občany Libereckého kraje a Svodného státu Sasko.

Dny české a německé kultury totiž mají velkou šanci přispět ke zvýšení povědomí o životě, zajímavostech, krásách či regionálních výrobcích tradičních řemeslníků a potravinářů působících v Libereckém kraji. A naopak obdobné zážitky jistě čekají na návštěvníky Saska z našeho kraje.

Liberecký kraj nabízí hostům majestátnost hor, malebnost údolí, lidovou architekturu i kulturní a technické památky, včetně Národní kulturní památky Ještěd. Ten se  tyčí  blízko česko-německo-polského pomezí, má své kouzlo a připomíná bohatou společnou česko-německou historii.

Věřím, že pestrý kulturní program, který jsme společně připravili, přinese všem návštěvníkům nezapomenutelné dojmy a že po skončení Dnů české a německé kultury budeme mít k sobě zase o kousek blíže,“ zhodnotil  významnou akci  Martin Půta (SLK).

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace