Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hasičskou noc pod Ještědem vyhráli sousedé z Kněžmostu

15.10.2013
Hasičskou noc pod Ještědem vyhráli sousedé z Kněžmostu

Autor: archiv HZS

Popisek: Hasiči, ilustrační foto

Tradiční soutěž sborů dobrovolných hasičů Hasičská noc pod Ještědem, která se letos o minulém víkendu konala již po šesté se startem v obci Zdislava, vyhráli dobrovolní hasiči ze středočeské obce Kněžmost. Stříbro bral tým Liberec Sever a bronz SDH Růžodol I.

Nad soutěží osmadvaceti zúčastněných družstev převzal záštitu hejtman LK Martin Půta, který pořadatelům, žel, musel poslat omluvu: „Dobrý den, slíbil jsem, že přijedu na zahájení Hasičské noci. Musím se bohužel omluvit, odjíždím na služební cestu a potřebuji se trochu vypotit, sklátila mě nějaká virová. Soutěži přeji úspěch a Vám děkuji za organizaci. Snad to vyjde za rok... s omluvou Martin Půta.“

Soutěž je souborem netradičních disciplín

Soutěže se účastnilo 28 čtyřčlenných soutěžních družstev, které hasičskými vozy objížděly třináct stanovišť s netradičními disciplínami.

Slavnostní zahájení samotné soutěže se konalo v kulturním sále ve Zdislavi. Dále se posádky přesouvaly na stanoviště v obcích Osečná, Kotel, Všelibice, Český Dub, Světlá pod Ještědem, Rozstání, Janův Důl, Druzcov, Křižany a zpět do Zdislavy.

„Soutěž je vlastně soubor netradičních disciplín, které jsou přesto spojené s činnostmi, se kterými se hasiči často setkávají, když jezdí zasahovat,“ shrnula starostka Zdislavy Vladislava Rašínová.

Pochod podle buzoly

V letošním roce byly připraveny disciplíny jako již tradiční řezání klády kaprovou pilou, přelanění, výměna kola u hasičského vozu, raft a další známé akce. Ale aby organizátoři soutěžící posádky překvapili, zapojují každoročně svou fantazii a vymýšlejí i nové zajímavé disciplíny, takže i letos byly na závodníky přichystané nové, či upravené úkoly. Letos například pochod podle buzoly, což některým účastníkům zamotalo hlavy.

Celý soutěžní úsek, který družstva objedou je dlouhý asi 50 km, a jeho ujetí trvá posádce asi 5 hodin, přičemž se neměří doba samotné jízdy, ale pouze čas plnění samotných disciplín. Soutěž prověřuje nejenom fyzickou zdatnost a vytrvalost, ale také manuální zručnost, týmovou spolupráci a důvěru.

O závěr se postarala rocková kapela z Toužimi – Mawson

Stejně jako v loňském roce byl přichystán bohatý doprovodný program. Návštěvníci akce viděli show v dřevorubeckém sportu, ve kterém se představí David Síla, Mistr Evropy v seriálu soutěží Eurojack pro rok 2012. K tanci i poslechu hrála karlovarská hudební skupina Liwid, která se do podvědomí posluchačů zapsala jako předkapela skupiny Divokej Bill. Zajímavostí je i to, že Liwid prodejem svého debutového alba se kapela rozhodla podpořit nadační fond Českého Rozhlasu Světluška, a to částkou 50 Kč z každého prodaného disku.  O závěr se postarala rocková kapela z Toužimi – Mawson. Samozřejmě nechybělo skvělé občerstvení, včetně jeleního gulášku,  a  někteří zájemci se prolétli vrtulníkem Robinson.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace