Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hasičskou noc pod Ještědem vyhráli sousedé z Kněžmostu

15.10.2013
Hasičskou noc pod Ještědem vyhráli sousedé z Kněžmostu

Autor: archiv HZS

Popisek: Hasiči, ilustrační foto

Tradiční soutěž sborů dobrovolných hasičů Hasičská noc pod Ještědem, která se letos o minulém víkendu konala již po šesté se startem v obci Zdislava, vyhráli dobrovolní hasiči ze středočeské obce Kněžmost. Stříbro bral tým Liberec Sever a bronz SDH Růžodol I.

Nad soutěží osmadvaceti zúčastněných družstev převzal záštitu hejtman LK Martin Půta, který pořadatelům, žel, musel poslat omluvu: „Dobrý den, slíbil jsem, že přijedu na zahájení Hasičské noci. Musím se bohužel omluvit, odjíždím na služební cestu a potřebuji se trochu vypotit, sklátila mě nějaká virová. Soutěži přeji úspěch a Vám děkuji za organizaci. Snad to vyjde za rok... s omluvou Martin Půta.“

Soutěž je souborem netradičních disciplín

Soutěže se účastnilo 28 čtyřčlenných soutěžních družstev, které hasičskými vozy objížděly třináct stanovišť s netradičními disciplínami.

Slavnostní zahájení samotné soutěže se konalo v kulturním sále ve Zdislavi. Dále se posádky přesouvaly na stanoviště v obcích Osečná, Kotel, Všelibice, Český Dub, Světlá pod Ještědem, Rozstání, Janův Důl, Druzcov, Křižany a zpět do Zdislavy.

„Soutěž je vlastně soubor netradičních disciplín, které jsou přesto spojené s činnostmi, se kterými se hasiči často setkávají, když jezdí zasahovat,“ shrnula starostka Zdislavy Vladislava Rašínová.

Pochod podle buzoly

V letošním roce byly připraveny disciplíny jako již tradiční řezání klády kaprovou pilou, přelanění, výměna kola u hasičského vozu, raft a další známé akce. Ale aby organizátoři soutěžící posádky překvapili, zapojují každoročně svou fantazii a vymýšlejí i nové zajímavé disciplíny, takže i letos byly na závodníky přichystané nové, či upravené úkoly. Letos například pochod podle buzoly, což některým účastníkům zamotalo hlavy.

Celý soutěžní úsek, který družstva objedou je dlouhý asi 50 km, a jeho ujetí trvá posádce asi 5 hodin, přičemž se neměří doba samotné jízdy, ale pouze čas plnění samotných disciplín. Soutěž prověřuje nejenom fyzickou zdatnost a vytrvalost, ale také manuální zručnost, týmovou spolupráci a důvěru.

O závěr se postarala rocková kapela z Toužimi – Mawson

Stejně jako v loňském roce byl přichystán bohatý doprovodný program. Návštěvníci akce viděli show v dřevorubeckém sportu, ve kterém se představí David Síla, Mistr Evropy v seriálu soutěží Eurojack pro rok 2012. K tanci i poslechu hrála karlovarská hudební skupina Liwid, která se do podvědomí posluchačů zapsala jako předkapela skupiny Divokej Bill. Zajímavostí je i to, že Liwid prodejem svého debutového alba se kapela rozhodla podpořit nadační fond Českého Rozhlasu Světluška, a to částkou 50 Kč z každého prodaného disku.  O závěr se postarala rocková kapela z Toužimi – Mawson. Samozřejmě nechybělo skvělé občerstvení, včetně jeleního gulášku,  a  někteří zájemci se prolétli vrtulníkem Robinson.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace