Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Pohrozil, že když do voleb za SPOZ nepůjde Nezmar, přestane sponzorovat liberecký fotbal, říká se. Známe pravdu

07.10.2013
Pohrozil, že když do voleb za SPOZ nepůjde Nezmar, přestane sponzorovat liberecký fotbal, říká se. Známe pravdu

Autor: Hans Štembera

Popisek: Jan Nezmar v době své fotbalové slávy

Jedničkou Strany práv občanů Zemanovci v Libereckém kraji je bývalý útočník Slovanu Liberec, nyní sportovní ředitel klubu Jan Nezmar. Okolo jeho kandidatury se vyrojily různé fámy. „Kandidaturu mu nařídil Ludvík Karl, mocný šéf Slovanu. Pohrozil, že když do toho Nezmar nepůjde, přestane sponzorovat liberecký fotbal,“ zněla jedna z nich. Jan Nezmar tuto šeptandu rezolutně popírá. „Je to nesmysl. To mohu odpřisáhnout na své děti. Pan Karl fotbal miluje. Kdo ho zná, nikdy by ho nenapadlo, že by něco takového mohl použít,“ zdůrazňuje Parlamentním listům.cz.

Jan Nezmar nad nabídkou SPOZ váhal, vyjádřil se, že dříve volil pravicové strany. I to možná přispělo k tomu, že jeho kandidatura za Zemanovce vzbudila nejenom překvapení, ale i zaručená vysvětlení tohoto kroku. Ovšem něco jiného je, když o politice debatují chlapi v hospodě, tam samozřejmě padají mnohé nepodložené informace. K podobné se však uchýlil i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na kulatém stolu s Lidovými novinami. „SPOZ si Nezmara vyhlédla jako kandidáta. Jemu se prý nechtělo, ani Preciosa, jejíž šéf Karl je majitelem Slovanu, to nechtěla. Tak přišel telefon, že když nepodpoří Nezmara do čela kandidátky a neuvolní ho na tu funkci, mohou zapomenout na klíčový export do Ruska,“ sdělil podle Lidových novin Karel Schwarzenberg.

Tato fáma má však i několik bratříčků, podle jedné pak Karl pohrozil Nezmarovi, že když do politiky nepůjde, vyhodí ho z místa sportovního ředitele, podle tvrdší verze dokonce Karl hrozil, že skončí s podporou libereckého fotbalu. Nezmar však tyto smyšlenky vyvrací. „Mohu odpřisáhnout na své děti, že nic takového mi pan Karl neřekl, ani jsem nic podobného neslyšel od nikoho jiného ze Slovanu,“ říká Nezmar Parlamentním listům.cz.

Majitel Karl fotbal miluje

„Pan Karl fotbal miluje. Kdybyste ho znali, ani by vás nenapadlo, že by mohl takto uvažovat. Když máte něco rád, tak si nekladete podmínky,“ objasňuje. Ludvík Karl, šéf Preciosy, už je dlouhou řadu let hlavním sponzorem libereckého fotbalového klubu, který se v posledních deseti letech třikrát stal mistrem České republiky a úspěšně reprezentuje naší zemi i v Evropských pohárech. „Od pana Karla přišlo v průběhu let do Slovanu hodně peněz a on není z těch majitelů, který by si v případě potřeby peníze stáhnul. Všechny zůstaly ve Slovanu. To je myslím jednoznačný signál o jeho dobrých úmyslech,“ doplňuje současný sportovní ředitel Slovanu Liberec.

Je to kravina. Nezmara jsem do politiky nenutil

Podle svých slov o kandidatuře za SPOZ diskutoval s vedením klubu i majitelem Ludvíkem Karlem. Vstup do politiky mu umožnili, nicméně ho nenutili. „Když bych se do parlamentu dostal, chtěl bych pomoci sportu. Myslím, že společnost bohužel směřuje opačným směrem. Sport je podle mě přitom důležitou součástí života,“ vysvětluje své důvody vstupu do politiky Parlamentním listům.cz bývalý fotbalový kanonýr.

V Lidových novinách se vyjádřil i Ludvík Karl, který jinak s médii prakticky vůbec nekomunikuje. Výrok Karla Schwarzenberga označil za totální kravinu. „Divím se, že takové silné prohlášení dává ven bez důkazů. Mám ho za solidního člověka,“ zmínil. O rozhovoru s Nezmarem na téma jeho kandidatury do předčasných parlamentních voleb uvedl: „Ptal se mě, co tomu říkám. Odpověděl jsem, že je to jeho rozhodnutí,“ konstatoval Ludvík Karl.

Oldřich Szaban

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace