Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

České soudy plné lásky. Komentář Štěpána Chába

komentář 20.09.2021
České soudy plné lásky. Komentář Štěpána Chába

Foto: Zákupák / Wikimedia

Popisek: Okresní soud v České Lípě

Dvě paní, obě lidskoprávně nadšené a zdá se, že i patřičně naivní. Jedna druhou seznámí s uprchlíkem z ‘Kurdistánu‘. Druhá žena touží po dítěti, on jí dítě slíbí. V Německu byl muž odmítnut jako žadatel o azyl. Navíc mu nepomohlo, že si v Německu pošpinil kariéru mírumilovného uprchlíka tím, že se choval velmi násilně. Přejel do České republiky, kde si ženu, toužící po dítěti, vzal. A čekal na udělení trvalého pobytu.

Po jeho získání se začal k ženě chovat jako k hadru. Nazýval ji ‘kurvou, prostitutkou, psem‘, začal ji mlátit. A to i během těhotenství. Utekla od něho, podala na něj trestní oznámení za domácí násilí, muž se dostal před soud. Tam vyhrožoval tím, že si k soudu donese bombu a že jej vyhodí do vzduchu. Soudní znalec u něj zjistil velmi nízkou míru inteligence. Obě děti, které s ženou zplodil, jsou mentálně postižené. Muž odcestoval do vězení. Chvíli tam pobyl, následně byl propuštěn za dobré chování. Pokračovalo jeho dobré chování? Ne tak docela. Na matku svých dětí posílal své kumpány a rodinu. Následně byl za další násilnou činnost odsouzen na pět let opět do vězení. A to s přílepkem, že po odsedění trestu bude vyhoštěn.

Z vězení se ovšem milý uprchlík přihlásil o děti. Advokát ženy zkonstatoval, že o děti projevil zájem jen proto, aby nebyl vyhoštěn. Soud v České Lípě ovšem jeho žádosti vyhověl. A to i přes skutečnost, že jeho žena se před ním a jeho rodinou ukrývá na utajeném místě a bojí se. Při telefonním kontaktu otec dětem říká, že matka je zlá a špinavá. Soud matce přikázal, že musí jednou za 14 dní jet v dopoledních hodinách do Prahy, kde musí poskytnout prostor pro hovor otce s dětmi přes Skype. Takové cestování ji může připravit o práci. Otec neposílá alimenty.

Přes to všechno soud v České Lípě trvá na tom, že naprosto vykořeněný násilník na hranici debility má právo na kontakt s dětmi. Matka dětí je přesvědčená, že muž chce děti po vykonání trestu unést do Turecka. Mgr. Marcela Janušková, která rozsudek Okresního soudu v České Lípě vynesla, k tomu Josefu Klímovi řekla: „Já myslím, že dítě má přece právo na oba rodiče. Alespoň tak to říká Základní listina práv a svobod. … A já si myslím, že my bychom měli té holčičce dát šanci. Když to nepůjde, tak to nepůjde, no,“ zkonstatovala soudkyně na dotaz, zda to dětem pomůže, když holčička je autistická a dorozumí se pouze se svou matkou, a syn viděl otce naposledy někdy v půl roce svého života, teď je to čerstvý předškolák.

To je krásný a lidumilný příklad ze života soudců české justice. Násilník, od kterého hrozí, že děti unese a zavleče do země, kde o ně nebude postaráno, ba naopak, na jeho stranu se postaví český soud. Na úkor matky i dětí. Na počátku byla jedna naivní žena, která se zhlédla v snědém samci a chtěla s ním děti. A ono nejde říct, jak se nechala slyšet soudkyně – no, tak je má a ať si to řeší. Vysněný samec se totiž rekrutoval z kultury natolik odlišné, že všechno, co udělá, bude na úkor dětí i jejich matky. Protože on to považuje za přirozené a normální. Matka dětí je přece 'kurva, prostitutka a pes' a jeden si do ní může kopnout dle libosti. V případě otce dětí ovšem neselhal jeden zuřivý jedinec, ale jedna zuřivá kultura, která taková prostě je. Nechtěl bych žít v takovém strachu, který musí matka dětí už roky zažívat a který se před ní opět otevírá jako chřtán, teď už s posvěcením českého soudu. Toto rozhodnutí soudu postrádá lidství. Je byrokraticky mrtvé a odosobněné.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb