Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Místní šperkařka předá čelenku americké zpěvačce Beyoncé, Kardashian už ji má. Z Frýdlantu až před objektivy světových médií

04.02.2021
Místní šperkařka předá čelenku americké zpěvačce Beyoncé, Kardashian už ji má. Z Frýdlantu až před objektivy světových médií

Foto: Facebook / Carbickova Halo Crowns (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Čelenky od Anny Škardy jsou velmi bohatě zdobeny, jednu si na Halloween pořídila i slavná Khloé Kardashian

Až na sever Čech dohlédla americká celebrita první třídy Beyoncé. Objednala si totiž od místní šperkařky čelenku. Manželé Škardovi tak vytvoří dílo, které budou obdivovat miliony lidí. Ale pozor, frýdlantská šikovnost nemíří za oceán poprvé. Před Beyoncé šikovnosti Anny Škarda využila i Khloé Kardashian, americká celebrita, modelka a televizní osobnost. Abyste rozuměli, rodina Kardashianů se nechává již více než dekádu natáčet do reality show s příznačným názvem Keeping up with the Kardashians (Držte krok s Kardashiany; show se začala vysílat v roce 2007 a stále běží).

Hlavou celého šperkařství Carbickova Crowns je Anna Škarda, tvoří ve spolupráci se svým manželem Vladem. Když se Anna Škarda dozvěděla, že má vyrábět čelenku pro Beyoncé, brečela prý štěstím. Přičemž výroba samotné čelenky nezabere více než pár hodin, maximálně dnů. Daleko delší dobu musí věnovat Anna vymýšlení budoucí krásy čelenky. „Ten navrhuje Anička a my se spolu bavíme, jak to bude ve finále vypadat,“ vysvětlil její manžel Vlado Škarda pro Českou televizi.

 

Americká celebrita Khloé Kardashian si čelenku pořídila k halloweenskému kostýmu

Původem je Anna ze Slovenska. Její rodiče ve své době vyráběli růžence a pro komponenty si jezdili do Mekky české bižuterie, tedy do Jablonce nad Nisou. „Moji rodiče, když jsem byla maličká, začali ručně vyrábět růžence, a proto jezdili do Jablonce nad Nisou do různých rodinných firmiček,“ prozradila pro Českou televizi šperkařka. V Jablonci nakonec sama zůstala a vystudovala tam střední školu. Poté přešla na vysokou školu, kde studovala design bižuterie, skla a šperku a tam se seznámila i s Vladem, svým budoucím manželem a partnerem ve šperkařské práci.

 

Ve video rozhovoru časopisu Reflex Prostor X byli oba manželé

Namalujeme si krásu

Anna začala svou kariéru originální šperkařky před deseti lety, kdy vytvořila úspěšnou řadu šperků z pastelek. Následovala série květinových čelenek. Až se nakonec zabydlela u současného designu čelenek, které jsou značně neobvyklé, neortodoxní a vzbuzují setrvalý zájem u všech. Nejčastějšími komponenty jsou minerály, perly, peří nebo plastové části. Samotné studio Cabrickova Crown ovšem neskončilo jen u čelenek. Jejich nabídka je široká. Najdete u nich korunky, festivalové masky nebo třeba extravagantní roušky proti koronaviru.

 

Anna Škarda se svým manželem a ladící roušky k čelenkám

Zájem jde spíše ze zahraničí

U nás, a ani na Slovensku, není tvorba studia zase tolik známá, když to srovnáme s počínající proslulostí v zahraničí. Zájem ze zahraničí jde od nevěst, fotografů, případně lidí, kteří se chystají na nějakou parádu. Khloé Kardashian si u Anny Škarda objednala čelenku, kterou následně použila pro kostým Kleopatry o Halloweenu. Pro Khloé Kardashian i pro Beyoncé vyrobila Anna Škarda čelenky na míru. Jedinečné a neopakovatelné. Jak to má u ruční práce být.

 

Ale nejkrásnější modelka je pochopitelně tato

Farbičky – čarbičky

Nesmělé krůčky v objevování své kariéry ovšem Anna zahájila ještě před svým ‘ano‘ s Vladem. Založila v Liberci Čarbičková design studio. Čarbičková, zvláštní slovo. Ale vychází ze slovenské hry se slovy, jejíž součástí jsou slova farbičky – čarbičky. Jeden by si řekl, že s takovým ‘nemarketingovým‘ jménem prorazit nepůjde. A ejhle. Jde. Až za oceán a se vší parádou. Poté se firma rozdělila na dvě divize, dá se říci. Na Čarbičková bijoux a Čarbičková pencils. Podle Anny to působilo přehledněji v galerii, kterou mají v Liberci. Ale to byla minulost. Teď už se šperkům z pastelek nevěnuje.

Práci se Anna s Vladem věnuje každý den a celý den. Je potřeba odbavit zakázky, které chodí neustále. A vše je ruční piplačka. Ve 4 odpoledne u Škardů každý den zazvoní pošťák, odveze si výslednou práci a Anna zase usedá k práci. Jakmile jí vznikne trochu prostoru pro návrhy nových šperků, vrhá se s nadšením právě do nich.

 

Taková to krásná čelenka z umělých květin, která by se například vyjímala ke svatebním šatům, stojí jen tři sta korun

Kde ji najít

Pro extravagantní čelenky, jako si objednala Beyoncé a Kardashianka, a halloweenské masky, má speciální web, kde se cena jedné čelenky pohybuje kolem 150 euro a masky kolem 100 euro. Případně ji můžete nalézt na webu fler.cz, kde si můžete koupit čelenky z umělých květin, peříčkové náušnice a čelenky, gumičky do vlasu a další a další skvělé nápady Anny Škardy a jejího manžela.

Vložil: Kamil Fára