Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jak Státní fond dopravní infrastruktury podpoří cyklostezky?

01.09.2013
Jak Státní fond dopravní infrastruktury podpoří cyklostezky?

Autor: Profimedia

Popisek: Ilustrační obrázek

Jak Státní fond dopravní infrastruktury podpoří cyklostezky a jak se podaří naplnit programy ke zvýšení bezpečnosti dopravy v roce 2014?

Příspěvky z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) jsou pro rok 2014 určeny opět na výstavbu a údržbu cyklostezek a na akce zaměřené na úpravy dopravní infrastruktury směřující ke zvýšení bezpečnosti dopravy a jejího zpřístupňování osobám s omezenou schopností pohybu a orientace a na akce směřující ke zklidnění dopravy.  V rozpočtu SFDI jsou v návrhu vyčleněny finanční prostředky na podporu výstavby a údržby cyklostezek v částce 150 mil. korun, na zvýšení bezpečnosti dopravy a jejího zpřístupňování osobám s omezenou schopností pohybu a orientace taktéž návrh 150 mil. korun a dalších 100 mil. korun je na projekty zklidnění dopravy.

Příspěvek lze poskytnout výhradně na výstavbu cyklistické stezky nebo na  údržbu cyklistické stezky. Žádosti je možné podávat až do 10.ledna 2014, výsledky mají být známy v dubnu 2014. SFDI hradí uznatelné náklady na stavbu do maximální výše 85% celkových nákladů s maximální výší příspěvku 10 mil. Kč. Při posuzování žádostí hrají největší roli bezpečnostní kritéria (40% váha), kritéria ekonomická a koncepční mají nižší váhu (30%).

Žádosti je možné podávat až do 7.ledna 2014, výsledky mají být známy v dubnu 2014. SFDI hradí uznatelné náklady na stavbu do maximální výše 85% celkových nákladů. Při posuzování žádostí z akcí na zvýšení bezpečnosti hrají největší roli bezpečnostní kritéria váha (35%), zpřístupňování realizované dopravní cesty osobám s omezenou schopností pohybu a orientace váha (25%), kritéria ekonomická (20%), kritéria koncepční váha (20%).
Při posuzování žádostí z akcí na zklidnění dopravy hrají největší roli bezpečnostní kritéria váha (60%), kritéria ekonomická (20%), kritéria koncepční váha (20%).

SFDI již vyhlásilo i konzultační dny pro žadatele. Jednu žádost lze konzultovat ve dvou termínech a je nutné si je předem dojednat. Liberecké novinky informovala Květa Šírová, tiskové oddělení Libereckého kraje.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace