Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Národní památkový ústav zve na zajímavé prohlídky památek

27.07.2013
Národní památkový ústav zve na zajímavé prohlídky památek

Autor: archiv

Popisek: Státní zámek Lemberk

Národní památkový ústav zve na zajímavé červencové akce na hradech a zámcích ve správě NPÚ, ÚPS na Sychrově v kraji Libereckém. Jde především o dětské prohlídky, mimořádné zpřístupnění hradní věže na Frýdlantě či noční prohlídky Trosek.

NPÚ zve na vybrané akce o červencových víkendech na našich hradech a zámcích v Libereckém kraji. Zpestřením pro rodiny s dětmi jsou dětské prohlídky na Zákupech a na Sychrově či večerní strašení na Grabštejně, mimořádně bude zpřístupněna hradní věž na Frýdlantě. Liberecké novinky informovala Mgr. Lucie Bidlasová.

Hrad Bezděz budou do 31.července oživovat šermířská vystoupení VSŠ Askalon, která budou začínat vždy v 11,00; 12,30; 14,00 a 15,30 hodin.

Hrad a zámek Frýdlant zve 27.-28.července na mimořádné zpřístupnění hradní věže, odkud uvidíte celé Frýdlantsko. Věž bude zpřístupněna od 9.00 do 16.30 hodin.

Objevování přírody na Grabštejně

Hrad Grabštejn zve až do do 30.září na výstavu FasciNatur Objevování přírody. Putovní interaktivní výstava  odhaluje fascinující svět naší přírody, popřípadě ukazuje, jaký fascinující by byl, pokud bychom si ji zbytečně neničili, či ještě lépe, jak to udělat, abychom si umožnili žít ve fascinujícím světě přírody kolem nás.

Zámek Hrubý Rohozec láká na víkend 27.-28.července na Varhanní víkend. První prohlídkový okruh bude obohacen o ukázky varhanní hudby v kapli Nejsvětější Trojice.

Zámek Lemberk zve do 31.července na Oživlé památky na téma: „Zločiny na hradech a zámcích“. Také láká na mimořádné zpřístupnění rytířského (vlašského) sálu ze 17. století plného bitevních výjevů v rámci běžných prohlídek zámku.

Výstavy pro všechny věkové kategorie

Zámek Sychrov připravil pro návštěvníky čtyři různé prohlídkové trasy. Také návštěvníky určitě zaujme velký výběr výstav. Výstava Klenotnice prezentuje šperky a plastiky z drahých kovů a kamenů, které České republice věnoval turnovský rodák, pan František Khynl. Technopolis je výstava v bývalé konírně, kde uvidíte patentovou kancelář, Starý Svět s vynálezy vědy a techniky 19. století a Nový Svět reprezentující 20. století. Je určena pro děti i dospělé.

Cesta za pokladem medvědího klanu – hra v zámeckém parku určená pro děti. Úkolem dětí je projít zámecký park podle nápovědy v herním plánku a získat tak informace vedoucí k pokladu, který je ukryt někde na území zámeckého areálu.

Hrad Trosky je otevřený denně od úterý do neděle a nově také ve vybrané pondělky. Hrad připravil zajímavé noční prohlídky na  sobotu 27.července, středu 7.srpna, sobotu 24.srpna 2013, vždy od 18.00 do 24.00 hodin.

Hlavně pro dětské návštěvníky jsou na zámku Zákupy realizovány „Prohlídky s princeznou“. Rodina s dětmi si během 30 minutové prohlídky projde celou zámeckou trasou, ale výklad je uzpůsoben věku dětí a navíc jsou pro děti přichystány úkoly – během prohlídky zámku totiž musí hledat plyšové medvídky, kteří se stali symbolem Zákup díky medvědu brtníkovi, který je chován v zámeckém příkopu. Zákupské prohlídky s princeznou jsou realizovány denně mimo pondělí od 14.30 hodin.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace