Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Létající sloni, autodrom a dalších 250 atrakcí. Liberečáci mohou navštívit Jakubskou pouť kousek za hranicemi, v Německu

27.07.2018
Létající sloni, autodrom a dalších 250 atrakcí. Liberečáci mohou navštívit Jakubskou pouť kousek za hranicemi, v Německu

Foto: Foto repro

Popisek: Na Jakubské pouti to žije téměř do půlnoci

Jakubská pouť v německém Neugersdorfu startuje právě dnes, v pátek 27. července. Jen 50 km od Liberce na vás čeká rozzářený svět s více jak 250 atrakcemi. Jakubská pouť. Letos zve na svůj 290. ročník. Pouť v pravém smyslu slova, kde jsou kvalita a nefalšovaná ochota naprostou samozřejmostí.

Tolik atrakcí na jednom místě v ČR nenaleznete. Dobrou zprávou bezesporu je, že parkování a vstup jsou zdarma! „Vozidla je možné zanechat v prostoru bývalého hraničního přechodu. Je to na příjezdu od ČR, takže komfortní a pohodové pro návštěvníky od nás,” uvedla za organizátory na české straně Markéta Fáberová.

Atrakce…

Na děti i dospělé čeká přes 250 atrakcí a stánků, přičemž nechybí ani dominantní obří ruské kolo, ze kterého je fantastický výhled. Více adrenalinu nabídnou atrakce jako Break Dance, Attack, Projekt 1 a hlavně legendární Booster Maxx. Na této atrakci se proletíte rychlostí 120 km/h z výšky 55 metrů, proto se na ni odhodlají jen ti nejotrlejší fanoušci odstředivých sil. Mezi romantické atrakce se řadí Létající sloni - obdoba českých labutí. Pro milovníky klidnějších atrakcí je připraven autodrom, strašidelný hrad, kolotoče a střelnice. Horské dráhy budou na letošní Jakubské hned dvě: Crazy Mouse a Speedy Gonzales.

Adrenalinové atrakce na Jakubské pouti nemůžou chybět

Rodiny s menšími dětmi najdou útočiště a zábavu v horní části areálu, kde budou připraveny houpačky, malý řetízkový kolotoč a další atrakce pro nejmenší. Většinu českých návštěvníků zajímají ceny atrakcí.  „Obecně lze říci, že se atrakce pohybují ve stejných cenových relacích jako u nás. Německá úroveň pouti ovšem tu českou mnohonásobně převyšuje. V areálu se platí výhradně eury, není zde bankomat. Ten je pouze ve městě, proto doporučujeme, aby se návštěvníci vybavili kapesným dopředu, ať v půli zábavy nemusí řešit, že jim došla hotovost,” uzavřela Markéta Fáberová.

Bezpečnost především

Organizátoři i letos upozorňují na zpřísněná bezpečnostní opatření. Ta jsou vzhledem k teroristickým útokům po Evropě zcela na místě. Je nutné počítat s tím, že při vstupu projdou kontrolou zavazadla, do areálu nelze vnášet nebezpečné předměty. Návštěvníci by měli doma zanechat i větší kamery a fotoaparáty. Organizátoři doporučují jen příruční zavazadlo, což je v důsledku nejideálnější stav, pokud si lidé chtějí užít atrakce místo neustálého hlídání objemného majetku.

Samotná Jakubská pouť začíná v pátek 27. července ve 14 hodin. Konec je plánován na středu 1. srpna. Zajímavostí je úterní rodinný den - všechny atrakce a stánky nabízí slevy či speciální nabídky. Ve středu bude pouť zakončena velkolepým ohňostrojem s hudbou. Ceny atrakcí začínají na 2 eurech, za TOP atrakce návštěvníci zaplatí až 5 eur.  „Obecně tedy lze říci, že se atrakce pohybují ve stejných cenových relacích jako u nás. V areálu se platí výhradně eury, bankomat není k dispozici. Ten je pouze ve městě, proto doporučujeme, aby se návštěvníci vybavili kapesným předem, aby v polovině zábavy nemuseli řešit, že jim došla hotovost,” dodala Markéta Fáberová.

Kdy to všechno začalo…

Historie pouti v příhraničním Neugersdorfu sahá až do roku 1728, kdy zde kníže Josef Wenzel z Lichtenštejna založil střeleckou společnost a také městečku udělil právo na pořádání pouti. Střelecký spolek je pevnou součástí i poutí v moderní době, krom toho však na pouti najdete všechno, co na ní hledáte… A mnohem víc! Návštěvníky čeká německá kvalita a nezvyklá pestrost občerstvení. Můžete se těšit na rybí speciality, palačinky, skvělou zmrzlinu, pověstné německé wurstry a osvěžující ovocné bowle. Nechybí ani pivní speciály a koktejly z ovocných nápojů neugersdorfské moštárny Linke. V Neugersdorfu zažijete opravdovou pouť, jen kousek od hranic. Jakubská je skvělé zpestření prázdninového programu pro každého!

Důležité odkazy

Mapa ZDEWeb pouti ZDE.

Zdroj: TK

Vložil: Markéta Vančová