Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Létající sloni, autodrom a dalších 250 atrakcí. Liberečáci mohou navštívit Jakubskou pouť kousek za hranicemi, v Německu

27.07.2018
Létající sloni, autodrom a dalších 250 atrakcí. Liberečáci mohou navštívit Jakubskou pouť kousek za hranicemi, v Německu

Foto: Foto repro

Popisek: Na Jakubské pouti to žije téměř do půlnoci

Jakubská pouť v německém Neugersdorfu startuje právě dnes, v pátek 27. července. Jen 50 km od Liberce na vás čeká rozzářený svět s více jak 250 atrakcemi. Jakubská pouť. Letos zve na svůj 290. ročník. Pouť v pravém smyslu slova, kde jsou kvalita a nefalšovaná ochota naprostou samozřejmostí.

Tolik atrakcí na jednom místě v ČR nenaleznete. Dobrou zprávou bezesporu je, že parkování a vstup jsou zdarma! „Vozidla je možné zanechat v prostoru bývalého hraničního přechodu. Je to na příjezdu od ČR, takže komfortní a pohodové pro návštěvníky od nás,” uvedla za organizátory na české straně Markéta Fáberová.

Atrakce…

Na děti i dospělé čeká přes 250 atrakcí a stánků, přičemž nechybí ani dominantní obří ruské kolo, ze kterého je fantastický výhled. Více adrenalinu nabídnou atrakce jako Break Dance, Attack, Projekt 1 a hlavně legendární Booster Maxx. Na této atrakci se proletíte rychlostí 120 km/h z výšky 55 metrů, proto se na ni odhodlají jen ti nejotrlejší fanoušci odstředivých sil. Mezi romantické atrakce se řadí Létající sloni - obdoba českých labutí. Pro milovníky klidnějších atrakcí je připraven autodrom, strašidelný hrad, kolotoče a střelnice. Horské dráhy budou na letošní Jakubské hned dvě: Crazy Mouse a Speedy Gonzales.

Adrenalinové atrakce na Jakubské pouti nemůžou chybět

Rodiny s menšími dětmi najdou útočiště a zábavu v horní části areálu, kde budou připraveny houpačky, malý řetízkový kolotoč a další atrakce pro nejmenší. Většinu českých návštěvníků zajímají ceny atrakcí.  „Obecně lze říci, že se atrakce pohybují ve stejných cenových relacích jako u nás. Německá úroveň pouti ovšem tu českou mnohonásobně převyšuje. V areálu se platí výhradně eury, není zde bankomat. Ten je pouze ve městě, proto doporučujeme, aby se návštěvníci vybavili kapesným dopředu, ať v půli zábavy nemusí řešit, že jim došla hotovost,” uzavřela Markéta Fáberová.

Bezpečnost především

Organizátoři i letos upozorňují na zpřísněná bezpečnostní opatření. Ta jsou vzhledem k teroristickým útokům po Evropě zcela na místě. Je nutné počítat s tím, že při vstupu projdou kontrolou zavazadla, do areálu nelze vnášet nebezpečné předměty. Návštěvníci by měli doma zanechat i větší kamery a fotoaparáty. Organizátoři doporučují jen příruční zavazadlo, což je v důsledku nejideálnější stav, pokud si lidé chtějí užít atrakce místo neustálého hlídání objemného majetku.

Samotná Jakubská pouť začíná v pátek 27. července ve 14 hodin. Konec je plánován na středu 1. srpna. Zajímavostí je úterní rodinný den - všechny atrakce a stánky nabízí slevy či speciální nabídky. Ve středu bude pouť zakončena velkolepým ohňostrojem s hudbou. Ceny atrakcí začínají na 2 eurech, za TOP atrakce návštěvníci zaplatí až 5 eur.  „Obecně tedy lze říci, že se atrakce pohybují ve stejných cenových relacích jako u nás. V areálu se platí výhradně eury, bankomat není k dispozici. Ten je pouze ve městě, proto doporučujeme, aby se návštěvníci vybavili kapesným předem, aby v polovině zábavy nemuseli řešit, že jim došla hotovost,” dodala Markéta Fáberová.

Kdy to všechno začalo…

Historie pouti v příhraničním Neugersdorfu sahá až do roku 1728, kdy zde kníže Josef Wenzel z Lichtenštejna založil střeleckou společnost a také městečku udělil právo na pořádání pouti. Střelecký spolek je pevnou součástí i poutí v moderní době, krom toho však na pouti najdete všechno, co na ní hledáte… A mnohem víc! Návštěvníky čeká německá kvalita a nezvyklá pestrost občerstvení. Můžete se těšit na rybí speciality, palačinky, skvělou zmrzlinu, pověstné německé wurstry a osvěžující ovocné bowle. Nechybí ani pivní speciály a koktejly z ovocných nápojů neugersdorfské moštárny Linke. V Neugersdorfu zažijete opravdovou pouť, jen kousek od hranic. Jakubská je skvělé zpestření prázdninového programu pro každého!

Důležité odkazy

Mapa ZDEWeb pouti ZDE.

Zdroj: TK

Vložil: Markéta Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace