Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejlepší liberecká potravina? Byly zvoleny loupáky

03.07.2013
Nejlepší liberecká potravina? Byly zvoleny loupáky

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Loupák, ilustrační foto

Na ocenění Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství roku 2013 je navržen výrobek Loupáky v pečícím sáčku bezlepkové k dopečení, 240 g od Jizerských pekáren, a to za nejvyšší bodové ohodnocení.

Rozhodla o tom hodnotící komise společně s Výborem zemědělství a životního prostředí Zastupitelstva Libereckého kraje. Hodnocení se konalo 26. června. Komise posuzovala podle daných kritérií celkem 55 výrobků v 11 kategoriích, které do letošního jubilejního 10. ročníku soutěže o titul „Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství roku 2013“ přihlásilo 17 regionálních výrobců. Rozhodnutí komise bude ještě schvalovat Rada LK, která zasedá 9. 7. 2013 a následně Zastupitelstvo Libereckého kraje na zasedání dne 27. 8. 2013.

Soutěž o titul Výrobek roku probíhá od roku 2004 a v letošním roce se do jejího 10. ročníku přihlásilo nejvíc výrobků za celou dobu historie soutěže. „V současnosti mají zpracovatelé, farmáři i ekologičtí producenti možnost přihlásit svou produkci do 12 hlavních kategorií, které jsou dále členěny na dílčí kategorie jednotlivých druhů produktů. Vítěz v kategorii získává titul „Výrobek roku“ a celkový vítěz titul „Nejlepší výrobek roku“. Titul je udělen na dobu 2 let. Současně výherce v jednotlivých kategoriích získává dar ve výši 20 000,- Kč a celkový vítěz 40 000,- Kč,“ vysvětlil náměstek hejtmana LK pro životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný, jehož resort celou soutěž připravuje a organizuje také Krajské dožínky. Každý výrobek je v soutěži posuzován podle stanovených kritérií, jakými jsou například inovativnost, design, použité materiály, suroviny a způsob výroby nebo vliv výrobku na zdraví zákazníka.

Nejvíce soutěžních výrobků bylo z masa

V letošním ročníku bylo nejvíce výrobků přihlášeno do kategorie „Maso a masné výrobky“, kde se mezi sebou utkalo 14 výrobků, a „Biopotraviny“ s 8 přihlášenými výrobky. Bohužel kategorie „Mléko a mléčné výrobky“ zůstala neobsazena, protože po ukončení činnosti Mlékárny Příšovice (PLASTCOM a.s.) v Libereckém kraji není žádný velký zpracovatel mléka. Drobní zpracovatelé mléka se svými výrobky soutěží v kategorii „Soukromé farmy“.

Hodnotící komise navrhla udělit ocenění „Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství roku 2013“ výrobku Loupáky v pečícím sáčku bezlepkové k dopečení, 240 g za nejvyšší bodové ohodnocení 953 bodů.

Slavnostní předávání cen v září v Brništi

„Ocenění uděluje hejtman Libereckého kraje na základě schválení Zastupitelstvem Libereckého kraje. Slavnostní vyhlášení a předání ocenění vítězným výrobkům pak proběhne již tradičně v rámci Krajských dožínkových slavností, jejichž 11. ročník se bude konat v sobotu 7. září 2013 v Brništi a kam Vás všechny srdečně zveme“, dodal Josef Jadrný, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace