Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejlepší liberecká potravina? Byly zvoleny loupáky

03.07.2013
Nejlepší liberecká potravina? Byly zvoleny loupáky

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Loupák, ilustrační foto

Na ocenění Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství roku 2013 je navržen výrobek Loupáky v pečícím sáčku bezlepkové k dopečení, 240 g od Jizerských pekáren, a to za nejvyšší bodové ohodnocení.

Rozhodla o tom hodnotící komise společně s Výborem zemědělství a životního prostředí Zastupitelstva Libereckého kraje. Hodnocení se konalo 26. června. Komise posuzovala podle daných kritérií celkem 55 výrobků v 11 kategoriích, které do letošního jubilejního 10. ročníku soutěže o titul „Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství roku 2013“ přihlásilo 17 regionálních výrobců. Rozhodnutí komise bude ještě schvalovat Rada LK, která zasedá 9. 7. 2013 a následně Zastupitelstvo Libereckého kraje na zasedání dne 27. 8. 2013.

Soutěž o titul Výrobek roku probíhá od roku 2004 a v letošním roce se do jejího 10. ročníku přihlásilo nejvíc výrobků za celou dobu historie soutěže. „V současnosti mají zpracovatelé, farmáři i ekologičtí producenti možnost přihlásit svou produkci do 12 hlavních kategorií, které jsou dále členěny na dílčí kategorie jednotlivých druhů produktů. Vítěz v kategorii získává titul „Výrobek roku“ a celkový vítěz titul „Nejlepší výrobek roku“. Titul je udělen na dobu 2 let. Současně výherce v jednotlivých kategoriích získává dar ve výši 20 000,- Kč a celkový vítěz 40 000,- Kč,“ vysvětlil náměstek hejtmana LK pro životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný, jehož resort celou soutěž připravuje a organizuje také Krajské dožínky. Každý výrobek je v soutěži posuzován podle stanovených kritérií, jakými jsou například inovativnost, design, použité materiály, suroviny a způsob výroby nebo vliv výrobku na zdraví zákazníka.

Nejvíce soutěžních výrobků bylo z masa

V letošním ročníku bylo nejvíce výrobků přihlášeno do kategorie „Maso a masné výrobky“, kde se mezi sebou utkalo 14 výrobků, a „Biopotraviny“ s 8 přihlášenými výrobky. Bohužel kategorie „Mléko a mléčné výrobky“ zůstala neobsazena, protože po ukončení činnosti Mlékárny Příšovice (PLASTCOM a.s.) v Libereckém kraji není žádný velký zpracovatel mléka. Drobní zpracovatelé mléka se svými výrobky soutěží v kategorii „Soukromé farmy“.

Hodnotící komise navrhla udělit ocenění „Nejlepší výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství – zemědělství roku 2013“ výrobku Loupáky v pečícím sáčku bezlepkové k dopečení, 240 g za nejvyšší bodové ohodnocení 953 bodů.

Slavnostní předávání cen v září v Brništi

„Ocenění uděluje hejtman Libereckého kraje na základě schválení Zastupitelstvem Libereckého kraje. Slavnostní vyhlášení a předání ocenění vítězným výrobkům pak proběhne již tradičně v rámci Krajských dožínkových slavností, jejichž 11. ročník se bude konat v sobotu 7. září 2013 v Brništi a kam Vás všechny srdečně zveme“, dodal Josef Jadrný, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace