Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kam zmizela slavná Zlatovláska? Před muži dala přednost koním a samotě

24.07.2017
Kam zmizela slavná Zlatovláska?  Před muži dala přednost koním a samotě

Autor: Youtube, repro

Popisek: Jorga Kotrbová ve své slavné roli Zlatovlásky s Petrem Štěpánkem

Do galerie herců a hereček, kteří letos slaví sedmdesátiny, patří i krásná „zlatovláska“ Jorga Kotrbová. Zatímco však například Jana Švandová nebo Regina Rázlová hrají dodnes, kdysi tolik populární Jorga Kotrbová, která se nejvíce proslavila rolí princezen, na svoji kariéru již dávno rezignovala. Dlouhá léta žije v ústraní a společnost jí dělají především milovaní koně.

O tom, proč se před několika lety vytratila z divadelních scén, filmu,  televize a dokonce i dabingu, mnozí pouze spekulují. Jedni si myslí, že díky tomu, že zbohatla při restitucích a už nemusela pracovat, jiní jsou zase přesvědčeni, že se jako bývalá vyhlášená kráska těžce smiřovala se stárnutím. Její bývalí herečtí kolegové se však shodují na tom, že  byla vždy velmi plachá a uzavřená. Přesto se ale těšila značné popularitě, pro mnohé diváky na dlouhá léta zůstala půvabnou princeznou Zlatovláskou s třpytícími se vlasy.

 

Místo zlatovlásky plachá černovláska

Nicméně, tato role pro ni určitě nebyla typická. Další, díky níž na sebe upozornila, byla vdavek-  chtivá dívka z Utrpení mladého Boháčka. Mnozí si jistě  vzpomenou na nesmrtelnou scénu, jak  přijede na námluvy za starým mládencem Tondou v geniálním podání Pavla Landovského nesmělá slečna Janička  s tmavými vlasy, učesanými do usedlého drdolu a  s husou v tašce. Mimochodem, právě v této roli si je nejvíce podobná i dnes, i když se slavný film točil  téměř před padesáti lety. V současnosti ji  lze totiž také spatřit nenápadně oblečenou, s černým drdolem. Akorát místo husy drží v ruce většinou obojek na psa.

 

Osudové Trápení

Snad nejvíce však Jorga Kotrbová připomínala sebe samotnou ve svém úplně prvním filmu, nazvaném Trápení.  Ve snímku Karla Kachyni hrála plachou dívku, která se cítí ve společnosti svých vrstevníků velmi osamělá a nakonec se spřátelí s divokým koněm. V té době snila o  tom, že se stane veterinářkou. Jenže, díky Trápení se nakonec stala herečkou a nutno říci, že velmi populární a respektovanou, především v divadle. A také v dabingu. Skvělá byla například v roli  Margaret Houlihan v seriálu M.A.S.H. S herečkou Lorettou Swit se Kotrbová dokonce osobně setkala. 

Trápení,  nebo konečně klid?

Film Trápení  předznamenal její osud. V bohémském uměleckém světě se nikdy necítila dobře a svých kolegů se spíše stranila. Dobrovolně si zvolila život v ústraní  a společnost jí dělají milovaní koně. Díky nabytému majetku si totiž pořídila ranč s koňmi, na který se posléze odstěhovala s celou rodinou. Během úspěšné kariéry se jí narodily tři děti. První dcera Tamara se s ní dokonce sešla v několika filmech a z jediného krátkého  manželství s hercem Zdeňkem Žákem má  další dceru Julii  a syna Václava. Zatímco Tamara zdědila její herecký talent a dnes je úspěšnou herečkou zlínského divadla, dcera Julie s ní má společnou vášeň pro koně. A  díky dcerám se také již dočkala několika vnoučat. 

Jorga Kotrbová se od roku 2003  vyhýbá jakékoliv medializaci. Pokud ji přece jenom někdo požádá o rozhovor, zdvořile jej odmítne s tím, že již není veřejnou osobou a užívá si důchod a vnoučata. O něco sdílnější je její bývalý manžel Zdeněk Žák. Na otázku, proč tak brzy skončilo jejich manželství, upřímně přiznal, že v něm  oba chtěli mít hlavní slovo. Přiznává také, že v tomto vztahu udělal řadu chyb. Se svými dětmi je prý ale v kontaktu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace