Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Odbory si stávku v České Lípě vyžadují silou. Společnost BusLine ji považuje za absurdní, zastupitelé za KSČM za jedinou možnost pro řidiče, jak se domoci odpovídajících mezd

06.04.2017
Odbory si stávku v České Lípě vyžadují silou. Společnost BusLine ji považuje za absurdní, zastupitelé za KSČM za jedinou možnost pro řidiče, jak se domoci odpovídajících mezd

Autor: busline.cz

Popisek: Autobusy společnosti BusLine

Přestože došlo k finální dohodě s představiteli města Česká Lípa, na základě které mělo dojít k navýšení finančních zdrojů na mzdy řidičů, aby mohly být vyplaceny prémie za měsíc březen, rozhodly se odbory v rámci MHD Česká Lípa stávkovat. Společnost BusLine, a. s., považuje stávku za absurdní a tomuto kroku nerozumí.

Společnost BusLine, a. s., ve svém prohlášení uvádí:

Zástupci odborů si stávku vyžadují silou, a dokonce zamezili jednotlivým řidičům, kteří chtěli odjet páteřní linky v rámci MHD v České Lípě, tyto linky zajistit. Se stávkou nesouhlasíme a považujeme ji za absurdní. Řidiči jsou zde odměňováni nad rámec vládního nařízení a s představiteli města došlo k finální podobě ohledně navýšení mezd řidičů, aby jim mohly být vyplaceny prémie za měsíc březen.

 „Jsme přesvědčeni, že stávku organizuje KSČM, protože již od brzkých ranních hodin osobně dohlížel na průběh stávky zastupitel města Česká Lípa František Chot, zvolený právě za KSČM. Vedle toho ještě místopředseda ÚV KSČM Stanislav Grospič před stávkou kontaktoval předsedy odborů v dalších krajích a městech, zejména v Ústeckém kraji, aby nestávkovali. Domníváme se, že se někteří naši řidiči spolu s městem stali obětí jak nechutného politického boje KSČM o moc, tak i vlastních podnikatelských záměrů, a k tomu si vzali cestující jako rukojmí. Zvážíme tedy v celé věci i právní kroky, protože v této stávce nejde o mzdy řidičů, ale o mocenský boj. Nyní již máme zajištěný provoz na páteřních městských linkách ze strany subdodavatele ČSAD Česká Lípa. Všem cestujícím se tímto omlouváme za komplikace, spojené s provozem městské dopravy,“ uvedl Ing. Radek Chobot, předseda představenstva BusLine, a. s.

Všichni řidiči v České Lípě byli dopředu vedením společnosti BusLine informováni o výsledku dohody s představiteli města Česká Lípa, týkající se navýšení finančních zdrojů na jejich mzdy, otevřeným dopisem, již několik měsíců probíhá kolektivní vyjednávání, a přesto tamní zástupci odborů tvrdí, že nemají dostatek informací. Vedení společnosti spatřuje problém spíše v nekomunikativnosti předsedy tamní odborové organizace.

Letos v lednu byla rovněž provedena kontrola Oblastním inspektorátem práce, která se mimo jiné týkala dodržování povinnosti na úseku odměňování zaměstnanců. Kontrolou nebyly zjištěny žádné nedostatky, jak je uvedeno v protokolu:

Česká Lípa - stávka řidičů

Česká Lípa - stávka řidičů

Česká Lípa - stávka řidičů

Stanovisko klubu zastupitelů České Lípy, zvolených na kandidátce KSČM:

Českolipští zastupitelé Komunistické strany Čech a Moravy podporují dnešní stávku řidičů autobusů městské autobusové dopravy.Stávka je pro řidiče poslední možností, jak se domoci slušných pracovních podmínek a zejména odpovídajících mezd za odpovědnou práci. Sliby vedení dopravce, firmy BusLine, jim již po mnoha měsících nestačí.

O stávce, organizované odborovou organizací Střediska Česká Lípa a zastřešené Odborovým svazem dopravy, byli včas informováni jak zaměstnavatel, tak i vedení města.

Při této příležitosti připomínáme, že jediné racionální a dlouhodobé řešení pro občany České Lípy, město a nakonec i pro samotné řidiče vidíme ve zřízení vlastního dopravního podniku města Česká Lípa. Očekáváme, že diskuse k tomuto našemu návrhu, předloženému již dříve nejen vedení města, ale celému zastupitelstvu, bude pokračovat.

Za klub zastupitelů KSČM:
František Chot

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace