Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Liberecký kraj utratí ročně za energii 66 milionů

14.06.2013
Liberecký kraj utratí ročně za energii 66 milionů

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Elektroměr, ilustrační foto

Celkové roční náklady u krajských příspěvkových organizací na elektrickou energii činí 66 milionů a za zemní plyn 44 milionů korun, informuje ekonomický náměstek hejtmana Libereckého kraje Marek Pieter (SLK).

Liberecký kraj chce šetřit pomocí projektu podporovaným Ministerstvem průmyslu a obchodu. Cílem je vytvoření systému efektivního hospodaření s energiemi v objektech ve vlastnictví Libereckého kraje. Připraven bude například plán investic, který bude obsahovat konkrétní cíle a opatření v oblasti hospodaření energií a energetické účinnosti.

Projekt zahrnuje 85 příspěvkových organizací

„Projekt zavedení systematického managementu hospodaření energií pro objekty v majetku Libereckého kraje je realizován s dotační podporou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v programu EFEKT 2012. Liberecký kraj na tento projekt obdržel dotaci ve výši 171.600,- Kč,“ sdělil ekonomický náměstek hejtmana LK Marek Pieter.

„Projekt zahrnuje 85 příspěvkových organizací, které spravují 220 objektů. Celkové náklady na elektrickou energii činí 66 milionů  a za zemní plyn 44 milionů korun, “ vysvětluje Pieter s tím, že se jedná o údaje platné z roku 2011.

Efektivní využívání energií

Liberecký kraj má ve vlastnictví objekty různé velikosti, stáří a účelu využívání - školy, domovy mládeže, domovy důchodců, léčebny, muzea. Nejvyšší spotřeba energií je ve školských zařízeních - 68,1% a 16,5%  v objektech sloužících sociálním službám. Budova krajského úřadu spotřebuje 4,5% a ostatní tvoří 10,9% energií. 

Na základě dokumentace zpracované firmou ENVIROS, s.r.o. Praha, schválí Liberecký kraj energetickou politiku. Z monitoringu dat o spotřebách energií budou nastaveny cíle a cílové hodnoty, budou vypracovány akční plány.

„Připraveno je sledování nákladovosti služeb a stanovení odpovědnosti za spotřebu a efektivní hospodaření s energií. Efektivním využíváním energií je omezován negativní dopad na životní prostředí spolu s finanční úsporou,“ dodává Pieter.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace