Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Liberecký kraj trápí čerstvá sněhová nadílka. V Jablonci nad Nisou stále sněží, s lopatami a hrably nastoupili do práce již za tmy i lidé, zaměstnaní v režimu veřejně prospěšných prací

01.12.2016
Liberecký kraj trápí čerstvá sněhová nadílka. V Jablonci nad Nisou stále sněží, s lopatami a hrably nastoupili do práce již za tmy i lidé, zaměstnaní v režimu veřejně prospěšných prací

Autor: mestojablonec.cz

Popisek: V Jablonci nad Nisou stále sněží, zaměstnanci technických služeb vyrazili do práce již za tmy

Během noci na prvního prosince napadlo v Jablonci nad Nisou třináct centimetrů sněhu a stále sněží. Sníh je těžký a mokrý, padá zároveň s deštěm. Varování Českého hydrometeorologického ústavu před silným větrem, novou sněhovou pokrývkou a sněhovými jazyky platí prakticky pro celou Českou republiku.

V Jablonci nad Nisou uklízí městské komunikace veškerá technika technických služeb, do práce nastoupili i ruční pracovníci, k nimž se kolem půl osmé s lopatami a hrably přidali také pracovníci, zaměstnaní v režimu veřejně prospěšných prací. Stále sněží, proto radnice prosí řidiče i chodce o ohleduplnost a opatrnost. Uklízí se, ale nejde všechno najednou.

Na většině území je zataženo s občasným deštěm, který se s přibývající nadmořskou výškou postupně mění ve sněžení. Čerstvý západní vítr začne později odpoledne a večer zesilovat. Na horách hrozí místy tvorba sněhových jazyků a závějí.

Sněhová kalamita v Jablonci nad Nisou

Doprava do Polska kolabuje

V Libereckém kraji v noci na čtvrtek připadlo od pěti do 15 centimetrů sněhu a od středních poloh nadále sněží. Pro nákladní auta jsou stále uzavřené dvě silnice první třídy k hraničním přechodům do Polska, úsek silnice číslo 10 z Tanvaldu na Harrachov a silnice číslo 13 z Mníšku přes Frýdlant na Habartice. Na silnici číslo 13 byl však krátce před polednem obnoven provoz pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny.

Sněžit na horách nepřestalo a pokračuje v proměnlivé intenzitě i v současnosti. V období následujících 24 hodin, tedy do zítřejšího rána, očekávají meteorologové, že by na pohraničních horách mělo připadnout dalších 10 až 25 centimetrů, v extrému kolem 35 centimetrů nového sněhu.

Sněhová kalamita v Jablonci nad Nisou

V pátek bude lépe

Za studenou frontou, která přejde přes naše území od severu, pak k nám pronikne pronikne studený vzduch. V noci očekávají meteorologové zataženo až oblačno, zpočátku místy, postupně občasný déšť nebo déšť se sněhem, v polohách nad 700 metrů, k ránu od severu postupně nad 400 metrů sněžení nebo sněhové přeháňky. Na horách sněžení trvalejší. Nejnižší teploty 5 až 1 °C. Silný západní až severozápadní vítr 8 až 12 m/s s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 30 m/s (kolem 110 km/h).

Ani v pátek slunce nevykoukne z mraků. Zpočátku bude zataženo až oblačno, místy sněhové přeháňky nebo sněžení, na jihozápadě četnější. V polohách pod 300 metrů musíme zpočátku počítat místy i s občasným deštěm nebo deštěm se sněhem. Teplota vystoupí maximálně na 1 až 5 °C, během odpoledne se ale ochladí a v 1000 metrech na horách očekávejme kolem -1 °C. Zpočátku silný severozápadní až západní vítr bude během dne slábnout.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace