Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Liberecký kraj trápí čerstvá sněhová nadílka. V Jablonci nad Nisou stále sněží, s lopatami a hrably nastoupili do práce již za tmy i lidé, zaměstnaní v režimu veřejně prospěšných prací

01.12.2016
Liberecký kraj trápí čerstvá sněhová nadílka. V Jablonci nad Nisou stále sněží, s lopatami a hrably nastoupili do práce již za tmy i lidé, zaměstnaní v režimu veřejně prospěšných prací

Autor: mestojablonec.cz

Popisek: V Jablonci nad Nisou stále sněží, zaměstnanci technických služeb vyrazili do práce již za tmy

Během noci na prvního prosince napadlo v Jablonci nad Nisou třináct centimetrů sněhu a stále sněží. Sníh je těžký a mokrý, padá zároveň s deštěm. Varování Českého hydrometeorologického ústavu před silným větrem, novou sněhovou pokrývkou a sněhovými jazyky platí prakticky pro celou Českou republiku.

V Jablonci nad Nisou uklízí městské komunikace veškerá technika technických služeb, do práce nastoupili i ruční pracovníci, k nimž se kolem půl osmé s lopatami a hrably přidali také pracovníci, zaměstnaní v režimu veřejně prospěšných prací. Stále sněží, proto radnice prosí řidiče i chodce o ohleduplnost a opatrnost. Uklízí se, ale nejde všechno najednou.

Na většině území je zataženo s občasným deštěm, který se s přibývající nadmořskou výškou postupně mění ve sněžení. Čerstvý západní vítr začne později odpoledne a večer zesilovat. Na horách hrozí místy tvorba sněhových jazyků a závějí.

Sněhová kalamita v Jablonci nad Nisou

Doprava do Polska kolabuje

V Libereckém kraji v noci na čtvrtek připadlo od pěti do 15 centimetrů sněhu a od středních poloh nadále sněží. Pro nákladní auta jsou stále uzavřené dvě silnice první třídy k hraničním přechodům do Polska, úsek silnice číslo 10 z Tanvaldu na Harrachov a silnice číslo 13 z Mníšku přes Frýdlant na Habartice. Na silnici číslo 13 byl však krátce před polednem obnoven provoz pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny.

Sněžit na horách nepřestalo a pokračuje v proměnlivé intenzitě i v současnosti. V období následujících 24 hodin, tedy do zítřejšího rána, očekávají meteorologové, že by na pohraničních horách mělo připadnout dalších 10 až 25 centimetrů, v extrému kolem 35 centimetrů nového sněhu.

Sněhová kalamita v Jablonci nad Nisou

V pátek bude lépe

Za studenou frontou, která přejde přes naše území od severu, pak k nám pronikne pronikne studený vzduch. V noci očekávají meteorologové zataženo až oblačno, zpočátku místy, postupně občasný déšť nebo déšť se sněhem, v polohách nad 700 metrů, k ránu od severu postupně nad 400 metrů sněžení nebo sněhové přeháňky. Na horách sněžení trvalejší. Nejnižší teploty 5 až 1 °C. Silný západní až severozápadní vítr 8 až 12 m/s s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 30 m/s (kolem 110 km/h).

Ani v pátek slunce nevykoukne z mraků. Zpočátku bude zataženo až oblačno, místy sněhové přeháňky nebo sněžení, na jihozápadě četnější. V polohách pod 300 metrů musíme zpočátku počítat místy i s občasným deštěm nebo deštěm se sněhem. Teplota vystoupí maximálně na 1 až 5 °C, během odpoledne se ale ochladí a v 1000 metrech na horách očekávejme kolem -1 °C. Zpočátku silný severozápadní až západní vítr bude během dne slábnout.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace