Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kurzy pro mladé a začínající řidiče „Učme se přežít“ mají za sebou rekordní sezónu. Do příprav a realizace se zapojila i policie

11.10.2016
Kurzy pro mladé a začínající řidiče „Učme se přežít“ mají za sebou rekordní sezónu. Do příprav a realizace se zapojila i policie

Autor: ucimeseprezit.cz

Popisek: Kurz pro motorkáře

Učme se přežít je projekt, který vznikl v roce 2010 v Libereckém kraji. Letos se také rozšířil do dalších míst v České republice. Jeho hlavním smyslem je napomoci snížit počet vážných dopravních nehod motocyklistů. Je určen všem začínajícím jezdcům v jedné stopě, bez ohledu na jejich věk. Statistiky posledních let totiž poukazují na potřebu věnovat se i řidičům, kteří přicházejí motocyklům na chuť až v pozdějším věku.

V Libereckém kraji se uskutečnilo již více než třicet kurzů, zaměřených na zdokonalování jak teoretických znalostí, tak praktických dovedností. Zvýšená pozornost je věnována především teorii jízdy, zásadám účinného poskytování první pomoci, podrobně je hovořeno i o nejčastějších příčinách nehod motocyklistů. V praktické části se účastníci dovědí mimo jiné, jak správně brzdit v krizových situacích či v náklonu a také jak zvládat výhybný manévr. Zpětná vazba od jednotlivých účastníků upozorňuje na prospěšnost pořádání podobných zdokonalovacích kurzů. „Projekt se od samého začátku zaměřuje na zdokonalování dovedností začínajících řidičů motocyklů. Účastníci se naučí nejen bezpečně ovládat svůj stroj, ale také sami sebe. Zhruba v  polovině případů si totiž motocyklisté závažnou nehodu způsobí sami,“říká Jan Polák, koordinátor bezpečnosti silničního provozu Libereckého kraje.

Kurz pro motorkáře Učíme se přežít

Od začátku se k Libereckému kraji a Týmu silniční bezpečnosti připojila také Policie ČR. Nikoli náhodou. Dopravní policisté se totiž dnes a denně setkávají s nehodami motocyklistů přímo na silnicích, jejich úkol v projektu je tudíž jasný. Poukázat na příčiny a závažné následky nehod. Dopravákům je v každém kurzu vyhrazen jeden blok, při kterém se účastníci příliš nezasmějí. „Bohužel se u nás stále potýkáme se spoustou nehod motocyklistů. V našem okrese se nachází i nechvalně známá lokalita, která motorkáře přitahuje. Proto se snažíme seznámit je s riziky, která jim hrozí právě v těchto místech, ale také ze strany ostatních účastníků silničního provozu,“ dodává Martin Markl, vedoucí dopravního inspektorátu z České Lípy, který je zároveň stálým lektorem v kurzech.

Kurz pro motorkáře Učíme se přežít

Právě Martinu Marklovi ve čtvrtek 6. října oficiálně poděkoval radní Libereckého kraje Vladimír Mastník, který má ve své gesci resort dopravy a kurzy pro začínající řidiče podporuje. Setkání přineslo mimo jiné diskusi o dalším ročníku projektu a dalších aktivitách, které by měly vést ke snížení počtu vážných nehod motocyklistů. „Kromě podporování samotných kurzů se s našimi partnery podílíme i na medializaci nehodovosti motocyklistů. Spolupracovali jsme též na provedení analýzy nehod jezdců v jedné stopě, k nimž nadprůměrně často dochází v jedné lokalitě na Železnobrodsku,“ říká Vladimír Mastník.

Kurz pro motorkáře Učíme se přežít

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace