Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Povodňová situace v Libereckém kraji se velice zlepšila

05.06.2013
Povodňová situace v Libereckém kraji se velice zlepšila

Autor: Profimedia.cz

Popisek: povodně, ilustrační foto

Povodňová situace v Libereckém kraji se zlepšuje. Problémy jsou nadále v obcích Višňová a Černousy. Nyní nastane doba úklidu a sčítání škod, jak vzešlo ze zasedání Krizového štábu Libereckého kraje.

„Situace v kraji je zcela pod kontrolou, od včerejšího dne opadla voda na všech zasažených místech. Třetí povodňový stupeň nehlásí žádná z obcí na území kraje. Druhý stupeň je ve Višňové a Černousích. Obce i města zvládly povodňové ohrožení skvěle a bez větší pomoci kraje. Velké dík patří složkám integrovaného záchranného systému,“ řekl hejtman Martin Půta s tím, že nyní nastává čas pro sčítání škod.

Krajská hygienická stanice varuje obyvatele před infekcemi

Krizový štáb Libereckého kraje si vyslechl zprávy od všech složek integrovaného záchranného systému a od zástupce Armády ČR. S důležitými informacemi pro obyvatele přišla také Krajská hygienická stanice Liberec.

„Krajská hygienická stanice varuje obyvatele před infekcemi. Je nutné přísně dodržovat hygienické předpisy. Pro lepší orientaci najdou obyvatelé na webových stránkách krajské hygieny pokyny, jak zacházet se zatopenými předměty,“ sdělil hejtman s tím, že podrobné pokyny jsou ke stažení na www.khslbc.cz. Dále hygiena informovala o zasažení celkem 122 soukromých a 6 veřejných studní.

Hasičský záchranný sbor LK v období od 1. června do dnešního dne provedl celkem 114 ohlášených výjezdů. Podle ředitele krajských hasičů Romana Hlinovského ale toto číslo není úplně přesné, protože při výjezdech na ohlášená místa jednotky potkávaly další události, které bylo nutné okamžitě řešit. V kraji zasahovalo celkem 66 hasičských jednotek o 378 mužích, při čemž jeden zásah ještě stále trvá, a to v obci Višňová.

Policisté hlásí klid

Ředitel krajské policie Milan Franko informoval, že z pohledu policie nejsou v Libereckém kraji žádné problémy. Liberecká policie byla požádána o poskytnutí pomoci ve Středočeském kraji, konkrétně na Nymbursku, kde je nutné nasadit více policistů na hlídky v evakuovaných oblastech.

Zdravotnická záchranná služba již po dohodě se starostkou Višňové a Hasičským záchranným sborem LK zrušila stanoviště ZZS LK, které bylo do dnešní osmé hodiny nepřetržitě k dispozici obyvatelům Višňové.

Armáda ČR plní úkoly vydané generálním štábem a podle plk. Kulovaného se nepředpokládá žádný zásah v Libereckém kraji. Situace zde není natolik vážná, aby bylo nutné vojáky nasazovat.

Oblastní spolek Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou zahájil věcnou sbírku

Hejtman dále rozhodl, že Liberecký kraj nebude zřizovat žádné povodňové konto. Co se týče humanitární pomoci zasaženým oblastem, tak jako při povodních v roce 2010 budou věcné sbírky pořádat humanitární organizace. Od dnešního dne zahajuje věcnou sbírku Oblastní spolek Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou.

Dle slov ředitele Hasičského záchranného sboru Romana Hlinovského je nutné, aby se případní zájemci nabízející osobní pomoc obraceli na krajské operační středisko a velitele HZS LK, kteří záchranné práce v daném území řídí a jsou tak schopni poslat dobrovolníky na místo, kde je jich opravdu třeba. Stejně tak je tomu s nabídkou pomoci Dobrovolných hasičů například v jiných krajích. Hlinovský upozornil, že je třeba, aby se velitelé dobrovolných hasičů obraceli na krajské operační středisko, a to kvůli rychlejší koordinaci pomoci.

Situace v dopravě: neprůjezdné jsou již pouze silnice Černousy – Ves, Černousy – Boleslav a Horní Libchava – Volfartice. Zprovozněna byla železniční trať Nový Bor – Svor. Trať Rynoltice – Křižany bude uzavřena nejméně dva měsíce. Náhradní autobusová doprava je zajištěna.

Speciální Informační linka pro občany – 485 226 999 je stále v provozu a až do odvolání je možné se na ní informovat o stavu kraje po povodni. Většina dotazů, které linka přijímá, se týká situace v dopravě, uzavření silnic a objízdných tras.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace