Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Česká Lípa: Děti si hrají na textilní návrháře

04.03.2013
Česká Lípa: Děti si hrají na textilní návrháře

Popisek: Centrum textilního tisku na hradě Lipý

Zanechat po sobě trvalou stopu, kterou budou i za desítky let obdivovat další generace, mohou děti z českolipských základních škol.

Stačí, aby se zapojily do projektu Centra textilního tisku „Děti textilními návrháři“ a pomohly tak vyrobit nový tiskařský vzorník. Ten pak bude od nové sezóny v roce 2014 trvale v Centru textilního tisku vystaven hned vedle svých dvou historických a velmi vzácných bratříčků.

„Pomocí projektu chceme dětem ukázat, že nemusí být zrovna výtvarně zruční, a přesto bude mít jejich práce trvalou hodnotu. Slibujeme si od toho také, že se centrum dětem nesmazatelně vryje do paměti a vyrazí k nám na prohlídku třeba s rodiči nebo s dědou a babičkou. A možná jednou i se svými dětmi, kterým budou moci ukázat veřejně vystavené výsledky své práce,“ uvedla Zuzana Špatzová, koordinátorka projektu a průvodkyně v Centru textilního tisku v České Lípě.

Uzávěrka přihlášek je pro jednotlivé třídy 30. března. Své výtvory pak musí do Centra textilního tisku dodat do konce tohoto školního roku. Došlé práce pak budou během listopadu a prosince vystavené v malé výstavní síni přímo v Centru textilního tisku, po skončení výstavy se nechají svázat do vzorníku, který bude od února 2014 v zařízení vystaven.

Své návrhy na potisky látek musí děti odevzdat na čtvrtce běžné gramáže, formátu A2. Levý okraj by měl zůstat maličko volný, aby se výkresy mohly svázat. V barevnosti se meze nekladou. Na zadní stranu výkresu by měli malí textilní návrháři napsat své jméno a školu a třídu, do které chodí. Projekt je vhodný pro všechny stupně ZŠ, i pro ZŠ praktickou.

„Jednotlivé českolipské školy jsme již obeslali, někde jsme byli i osobně. Zatím se všem náš nápad líbí, tak uvidíme, kolik se nám po uzávěrce sejde výtvarných prací,“ uzavřela Jiřina Kučerová, ředitelka příspěvkové organizace Lipý Česká Lípa.

(Zdroj: Městský úřad Česká Lípa – tisková zpráva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace