Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Národní putovní výstava představuje i čtyři úspěšné projekty z Liberecka. Na jarmarku byly k mání svatební koláčky ze Smržovky a pečivo z Mírové pod Kozákovem

25.05.2016
Národní putovní výstava představuje i čtyři úspěšné projekty z Liberecka. Na jarmarku byly k mání svatební koláčky ze Smržovky a pečivo z Mírové pod Kozákovem

Autor: cesky-raj.info

Popisek: Jedním z prezentovaných projektů je i rekonstrukce budovy turnovského nádraží

U Starého Purkrabství na Vyšehradě o víkendu zahájili již 8. ročník národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“. Návštěvníkům se poprvé představilo 112 nových proměn dosud opomíjených míst ze všech koutů naší vlasti, mezi nimi i čtyři z Libereckého kraje.

Slavnost zahájilo vyzvánění vyšehradských zvonů. Poté se představilo v celé své kráse 112 zvelebených míst na výstavních panelech. 8. ročník národní putovní výstavy zahájil prezident Asociace Entente Florale CZ – Souznění Karel Drhovský s ředitelkou Asociace Drahomírou Kolmanovou a ředitelem NKP Vyšehrad Františkem Stádníkem. Národní výstavě „Má vlast cestami proměn“ na začátku jejího putování požehnal zástupce kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě Mons. Opatrný. Slavnostní zahájení vyvrcholilo již tradičním předáváním kamenných srdcí zástupcům jednotlivých krajů z rukou osoby nejpovolanější kardiochirurga Jana Pirka.

Srdce pro Liberecký kraj převzal radní Vít Příkaský. „Návštěvníci se mohli seznámit se čtyřmi proměnami z Libereckého kraje, konkrétně opravou kříže ve Vysoké ulici v Jablonci nad Nisou, opravou vodojemu v jabloneckých Vrkoslavicích, zrenovovanou návsí v Mírové pod Kozákovem a rekonstrukcí nádraží v Turnově,“uvedl Příkaský. Poctu stromům udělil známý český botanik Mgr Větvička. S odborně nejpovedenějšími 'proměnami' loňského ročníku seznámil návštěvníky významný architekt Josef Pleskot. Hlavním partnerem letošního 8. ročníku výstavy byl Zlínský kraj.

Kamenné srdce pro Liberecký kraj převzal radní Vít Příkaský

Kamenné srdce pro Liberecký kraj převzal radní Vít Příkaský

Slavnost se stala celodenním setkáním krajů a jejich zástupců, občanů a starostů měst a vesniček z celé naší vlasti a připraven byl bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Koncerty se konaly pod širým nebem i v bazilice sv. Petra a Pavla. Vystoupil například Spirituál kvintet, cimbálovka Kunovjané ze Zlína či dětský pěvecký sbor Randál z Ústí nad Labem. V bazilice zazněla překrásná zvonkohra v podání skupiny Zvonky dobré naděje.

Došlo i k velkému historickému překvapení v podobě vzácné návštěvy z minulosti, při níž se setkal princ Václav (později Karel IV.) se svou matkou Eliškou Přemyslovnou. Pro děti byl otevřen celý den program Dětský ráj, který nabídl hry a soutěže s tematikou Otce vlasti Karla IV., kreativní tvoření, neviditelnou výstavu a neviditelný labyrint, ukázky práce slepeckých pejsků a mnoho dalšího.

Opravený stoletý vodojem zdobí louku na Dobré Vodě v Jablonci

Opravený stoletý vodojem zdobí louku na Dobré Vodě v Jablonci

Na Vyšehradě nemohl chybět ani tradiční jarmark s českými a moravskými regionálními specialitami, jehož součástí jarmarku byly i ukázky řemesel s možností jejich vyzkoušení a prezentace výrobků z dílen držitelů regionálních značek kvality z celé republiky. Se svými svatebními koláčky se za Liberecký kraj prezentovala Drahomíra Macková ze Smržovky, nositelka regionální značky, a svým pekařským uměním přispěla i rodina paní Macháčkové z Mírové pod Kozákovem.

Návštěvníci slavnosti měli celý den jedinečnou možnost navštívit památky Vyšehradu za symbolické vstupné. Výjimečně a jen pro tuto akci byl v určené hodiny otevřen Slavín i s odborným výkladem. Více informací o projektu najdou zájemci na webových stránkách www.cestamipromen.

Opravený kříž ve Vysoké ulici v Jablonci nad Nisou

Opravený kříž ve Vysoké ulici v Jablonci nad Nisou

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace