Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Česká Lípa: Azylový dům Jonáš v ohrožení

04.03.2013
Česká Lípa: Azylový dům Jonáš v ohrožení

Autor: /lekarnice-maminky.cz

Popisek: Ředitelka Farní charity Eva Ortová

Českolipskému azylovému Domu Jonáš Farní charity Česká Lípa, který po jedenáct let poskytuje azyl matkám s dětmi v životní tísni, hrozí zavření. Jak je to možné?

V předchozích třech letech byl azylový Dům Jonáš financován z velké části z projektu IP 1 Služby sociální prevence v Libereckém kraji, tedy z Evropského sociálního fondu. V průběhu těchto let našlo na adrese Dubická 2189 azyl bezmála 120 matek s 240 dětmi, které byly ubytovány z důvodu ohrožení domácím násilím, ztráty bydlení bez možnosti jiného než azylového útočiště, nebo žily v nevyhovujících podmínkách z hlediska sociálně právní ochrany dětí (od založení v roce 2002 našlo v Domu azyl na 260 matek a 500 dětí).

Farní charita Česká Lípa věděla velmi dobře, že s koncem dotační doby bude potřeba řešit finance pro provoz domu z jiných zdrojů, aby nebyla jediná služba tohoto druhu na Českolipsku zrušena. V listopadu loňského roku byla podaná žádost na Ministerstvo práce a sociálních věcí. Jak se však očekávalo, MPSV z kraje února vyneslo verdikt, že Dům Jonáš obdrží dotaci, která pokrývá pouze přibližně 40 % z ročních nákladů azylového domu. Co s touto situací?

Azylovému Domu Jonáš, jehož hlavním cílem je během jednoho roku integrovat ubytované klientky zpět do společnosti, tak v tuto chvíli hrozí zavření.

(Zdroj: Městský úřad Česká Lípa – tisková zpráva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace