Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ministryně Šlechtová z Libereckého kraje: Větší využívání peněz z přeshraniční spolupráce je přesně to, co chci, aby se více podporovalo

12.08.2015
Ministryně Šlechtová z Libereckého kraje: Větší využívání peněz z přeshraniční spolupráce je přesně to, co chci, aby se více podporovalo

Autor: Archiv

Popisek: Ministryně Šlechtová v Liberci

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se v úterý vrátila z Libereckého kraje. Během této dvoudenní (10. – 11. srpna) pracovní návštěvy diskutovala se zástupci kraje o podpoře kulturních památek, cestovního ruchu, sociálního bydlení a představila také možnosti využití evropských dotací z Integrovaného regionálního operačního programu a národních programů Ministerstva pro místní rozvoj. Ocenila také přínos programu přeshraniční spolupráce.

„Ze svých cest po krajích jsem nemohla vynechat ani Liberecký kraj, který se může pyšnit značnou rozlohou chráněných území, což se odráží v kráse krajiny všude tam, kam jen oko dohlédne. Jsem zde, abych viděla výstupy projektů financovaných z evropských dotací, ale i projektů podpořených z národních zdrojů Ministerstva pro místní rozvoj, a abych měla zpětnou vazbu, zda jsou tyto finance správně směrovány a využívány. Na základě toho přizpůsobuji národní programy potřebám regionu. Příští rok chci například vyhlásit národní program, který bude poskytovat dotace na modernizaci místních komunikací. Nedílnou součástí mých cest do krajů je i diskuze se zástupci místních samospráv a sdružení. Snažím se naslouchat jejich problémům,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Během úterního dopoledního jednání s představiteli  Libereckého kraje a hejtmanem si ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová našla čas na návštěvu Evropského domu, kde žadatelé mohou nalézt na jednom místě zástupce všech resortů, spojených s využíváním evropských fondů. Tento objekt by tedy měl sloužit i potřebám Ministerstva pro místní rozvoj a umožnit získat co nejvíce vhodných informací, podnětů a podkladů blíž k občanům v regionech. Evropský dům podává informace nejen směrem k občanům, ale poskytuje také zpětnou vazbu pro Ministerstvo pro místní rozvoj, jenž na tyto podměty může reagovat a získává tak řadu užitečných informací pro zlepšení.

Zajela i do povodněmi postižených Heřmanic

„Domnívám se, že ne příliš mnoho občanů České republiky ví, že máme možnosti čerpat finance z přeshraniční spolupráce a já cítím jako svoji povinnost, abych šířila osvětu a především abych podpořila svoji přítomností kvalitu těchto projektů a upozornila na ně,“ dodala Karla Šlechtová.

Během poledne navštívila ministryně Šlechtová hasičskou zbrojnici Krásná Studánka, kde byla díky projektu podpořeného z operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Sasko pořízena hasičská technika za účelem ochrany obyvatel před mimořádnými událostmi. Po pracovním obědě se pak delegace přesunula do obce Heřmanice, která byla před pěti lety těžce postižena povodněmi. V srpnu 2010 zde došlo k celkovému odplavení komunikace včetně podkladních vrstev. Díky národním dotacím Ministerstva pro místní rozvoj došlo k opravě krajské komunikace a obnově obecního majetku po způsobených škodách.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace