Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ministryně Šlechtová z Libereckého kraje: Větší využívání peněz z přeshraniční spolupráce je přesně to, co chci, aby se více podporovalo

12.08.2015
Ministryně Šlechtová z Libereckého kraje: Větší využívání peněz z přeshraniční spolupráce je přesně to, co chci, aby se více podporovalo

Foto: Archiv

Popisek: Ministryně Šlechtová v Liberci

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se v úterý vrátila z Libereckého kraje. Během této dvoudenní (10. – 11. srpna) pracovní návštěvy diskutovala se zástupci kraje o podpoře kulturních památek, cestovního ruchu, sociálního bydlení a představila také možnosti využití evropských dotací z Integrovaného regionálního operačního programu a národních programů Ministerstva pro místní rozvoj. Ocenila také přínos programu přeshraniční spolupráce.

„Ze svých cest po krajích jsem nemohla vynechat ani Liberecký kraj, který se může pyšnit značnou rozlohou chráněných území, což se odráží v kráse krajiny všude tam, kam jen oko dohlédne. Jsem zde, abych viděla výstupy projektů financovaných z evropských dotací, ale i projektů podpořených z národních zdrojů Ministerstva pro místní rozvoj, a abych měla zpětnou vazbu, zda jsou tyto finance správně směrovány a využívány. Na základě toho přizpůsobuji národní programy potřebám regionu. Příští rok chci například vyhlásit národní program, který bude poskytovat dotace na modernizaci místních komunikací. Nedílnou součástí mých cest do krajů je i diskuze se zástupci místních samospráv a sdružení. Snažím se naslouchat jejich problémům,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Během úterního dopoledního jednání s představiteli  Libereckého kraje a hejtmanem si ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová našla čas na návštěvu Evropského domu, kde žadatelé mohou nalézt na jednom místě zástupce všech resortů, spojených s využíváním evropských fondů. Tento objekt by tedy měl sloužit i potřebám Ministerstva pro místní rozvoj a umožnit získat co nejvíce vhodných informací, podnětů a podkladů blíž k občanům v regionech. Evropský dům podává informace nejen směrem k občanům, ale poskytuje také zpětnou vazbu pro Ministerstvo pro místní rozvoj, jenž na tyto podměty může reagovat a získává tak řadu užitečných informací pro zlepšení.

Zajela i do povodněmi postižených Heřmanic

„Domnívám se, že ne příliš mnoho občanů České republiky ví, že máme možnosti čerpat finance z přeshraniční spolupráce a já cítím jako svoji povinnost, abych šířila osvětu a především abych podpořila svoji přítomností kvalitu těchto projektů a upozornila na ně,“ dodala Karla Šlechtová.

Během poledne navštívila ministryně Šlechtová hasičskou zbrojnici Krásná Studánka, kde byla díky projektu podpořeného z operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Sasko pořízena hasičská technika za účelem ochrany obyvatel před mimořádnými událostmi. Po pracovním obědě se pak delegace přesunula do obce Heřmanice, která byla před pěti lety těžce postižena povodněmi. V srpnu 2010 zde došlo k celkovému odplavení komunikace včetně podkladních vrstev. Díky národním dotacím Ministerstva pro místní rozvoj došlo k opravě krajské komunikace a obnově obecního majetku po způsobených škodách.

Vložil: Anička Vančová