Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Všichni se znají a podezřelý je každý. Pandořinu skříňku otvírají sociální sítě v napínavém thrilleru Laura

30.05.2015
Všichni se znají a podezřelý je každý. Pandořinu skříňku otvírají sociální sítě v napínavém thrilleru Laura

Autor: Ilustrační foto likeandlove.nl

Popisek: Napínavý thriller Laura dokazuje, že dobrá severská detektivka nemusí pocházet jenom ze Švédska či Norska

Napínavý psychologický thriller Laura aneb Prokletí městečka Palokaski, odehrávající se v době sociálních sítí a internetových diskusí, je prvním dílem trilogie Prokletí Městečka Palokaski. Knihu finských autorů, tvořících pod pseudonymem J. K. Johansson, vydává vydavatelství XYZ.

Na počátku příběhu startuje Miia Pohjavirtová, bývalá policistka se specializací na internetový zločin, novou kariéru jako metodička prevence na střední škole, kterou dříve sama navštěvovala. Jenže těsně před zahájením školního roku zmizí během školní zábavy v sobotu večer patnáctiletá studentka Laura Andersonová, klientka Miina bratra, školního psychologa Nikkeho. Když Lauřini rodiče založí facebookovou stránku, aby se pokusili s její pomocí svou dceru najít, otvírá se Pandořina skřínka, která ovlivní jindy poklidný chod městečka Palokaski.

Laura

První díl trilogie finských autorů, kteří tvoří pod pseudonymem J. K. Johansson, je jakousi odpovědí na populární americký seriál Městečko Twin Peaks. Odehrává se v době sociálních sítí a internetových diskusí, které odhalují leccos jinak naprosto neodhalitelného. Sex se staršími muži, obchod s orgány, drogami... Mezi spolužáky je Laura oblíbená, je talentovaná klavíristka… Je možné, že by dívka s tváří anděla byla do toho všeho zapletená?

„Autorská skupina, skrývající se pod pseudonymem J. K. Johansson dokazuje, že kvalitní severská detektivka nemusí vzniknout jen ve Švédsku či Norsku. Trilogie Prokletí městečka Palokaski je důkazem toho, že Finsko není jen zemí Miky Waltariho, ale že zde může vzniknout i originální a svébytný thriller,“ říká programový ředitel nakladatelství XYZ Petr Tychtl. Druhý díl s názvem Nora vyjde na podzim, na závěrečný díl Venla se můžeme těšit na jaře příštího roku.

 

Autor: J. K. Johansson
Žánr:
skutečný thriller, čtení pro ženy
Nakladatelství:
XYZ
Datum vydání:
11. 5. 2015

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace