Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Drsné natáčení klipu skupiny Doga k albu Detox: Zpěvákovi málem urvali ruku! Dostaly ho totiž pražské harpyje

08.04.2015
Drsné natáčení klipu skupiny Doga k albu Detox: Zpěvákovi málem urvali ruku! Dostaly ho totiž pražské harpyje

Autor: Alfedus

Popisek: Záběr z klipu

VIDEO Videoklip, při kterém zpěvákovi málem urvali ruku, vznikl během jediné noci na hřišti týmu hráček amerického fotbalu Prague Harpies. Režisér Marek Dobeš ho postavil především na tvrdých střetech hráček se zpěvákem. Nikomu ze skupiny Doga ale neřekl, že hráčky tajně vyzval, aby byly naprosto nekompromisní a šly do střetů naplno, tak jak jsou zvyklé. A ony poslechly. Jak bude výsledný videoklip Dogy Od soumraku do úsvitu, se dozvíme v druhé polovině dubna. Ale vy se můžete podívat už teď na padesátisekundový trailer.

Trailer videoklipu k nové desce Detox rockové skupiny Doga nazvaný Od soumraku do úsvitu má sice jen 48 sekund, ale skrývá se za ním nejen pot a slzy, ale i modřiny a natažené vazy zpěvákova lokte. Průběh natáčení plně dostál názvu skladby. Točilo se skutečně od večera do rána, po celou noc. Marek Dobeš ze společnosti Alfedus, který už režíroval klipy interpretům jako Arakain, Blaze Bayley nebo Olympic, a který s Izzim pracoval už na své celovečerní komedii Choking Hazard, opět dostál pověsti maximalistického tvůrce.

 

Děj klipu postavil na razantním střetu dvou zdánlivě nevyrovnaných družstev – na jedné straně skupina Doga, na druhé pak hráčky amerického fotbalu z klubu Prague Harpies a roztleskávačky z Prague Eagles Cheerleaders a trval na plném nasazení obou stran. První klapka padla za soumraku a ta poslední v časných ranních hodinách. Ale to už se točilo jen se skupinou, protože zpěvák byl díky zranění lokte mimo hru.

Hard and heavy natáčení, doslova a do písmene

I přes důslednou přípravu s legendárním kaskadérem Martinem Hubem, který má za sebou takové filmy jako Titanic nebo Gladiátor, podlehl Izziho loket soustředěnému útoku hráček amerického fotbalu z klubu Prague Harpies. Při natáčení nejtěžších scén přímých střetů, kdy zpěvák čelil čtyřem hráčkám naráz, došlo ke zranění lokte. S podezřením na traumatickou distorzi se Izzi odebral na střídačku. Je velkou otázkou, zda Doga na nadcházejícím koncertním turné odevzdá takový výkon, na jaký jsou u ní fanoušci zvyklí.

„Noc, únava z náročného natáčení a ranní jinovatka udělaly své,“ poznamenává Izzi a dodává: „Koordinátor kaskadérů Martin Hub je obrovský profesionál a věnoval se nám v přípravě stejně jako největším filmovým hvězdám kalibru Russella Crowea, s nimiž spolupracoval. Ale na rychlost a dynamiku, jakou převedly Prague Harpies, se prostě nedalo lépe připravit.“ Svůj podíl na zranění nese i režisér videoklipu Marek Dobeš, který k tomu říká: „Izzi ve mě má důvěru a tak mi vždy dovolí, abych ho dostal pod tlak. Tentokrát jsme se spolu vydali na samou hranici jeho možností a já doufám, že si zranění nevyžádá delší léčení.“ Režisér ví, o čem mluví. S Izzim spolupracuje od natáčení celovečerní komedie Choking Hazard už potřetí a vždy jde o skutečné hard and heavy natáčení. Při natáčení filmu Choking Hazard drtil Izzimu v zájmu větší věrohodnosti lebku těžkou kopií kameninového popelníku a při natáčení videoklipu Geny nechal členy skupiny viset v zimním počasí hodiny na stromech jen v kožešinách.

Natáčení videoklipu je nutné zlo

Další členové skupiny jsou ještě méně diplomatičtí než fronton. Pepsi: „Natáčení videoklipu je nutné zlo, které všechny kapely musí čas od času podstoupit, i když je to bytostně nebaví. Ale my to podstupujeme rádi s takovým rejžou jako je Marek Dobeš, protože nás to na několik dní totálně dojebe. A pak si zase můžeme vážit pohodlného života, který vesměs žijem....a eště za to rádi zaplatíme.

Lumos: „Po obdržení informace o tom , že nový klip budeme točit s režisérem Markem Dobešem jsem se trochu orosil a s obavami očekával co si na nás zase vymyslí. Jasně , že jsem se nemýlil. Nechat sebou celou noc mlátit o zem a ještě k tomu při teplotě kolem nuly fakt nic příjemného. Jsem rád , že jsem to přežil, i když  mám pocit ,že ne všechny orgány mám tam kde by měly být.

Mrňus: „Byl to mazec... Režisér opět nezklamal... Myslel jsem si, že po natáčení klipu GENY nás už  nemůže potkat nic horšího, ale spletl jsem se... Nečekal jsem, že i holky dokážou bejt takhle tvrdý... Vzpamatovávali jsme se z toho několik dní... Moc si vážím pomoci Martina Huba, který se nám postaral  o všechny akční scény... Je to velkej profesionál a spolupráce s ním byla pro mě další obrovská zkušenost...

Nelituji toho, říká zpěvák Izzi s pochroumanou rukou

Marek Dobeš k frontmanovu zranění dodává: „Doga jde do věcí vždycky s absolutním nasazením. Minulý klip jsme se spolu s členy skupiny půl roku neholili, abychom dosáhli autentického vzhledu pravěkých mužů, načež jsme běhali před kamerou ve sněhu a mrazu ve zvířecích kůžích nebo rovnou nazí. Tentokrát jsem kluky před natáčením podrobil tréninku s legendárním kaskadérem a koordinátorem akčních scén Martinem Hubem, který má za sebou filmy jako Titanic nebo Gladiátor. Ale razanci útočné lajny Prague Harpies se prostě nedalo čelit se zdravou kůží… Věřím, že vazy Izziho lokte jsou jen natažené a Izzi v dubnu pokřtí novu desku Detox už zase zdravý.“ Izzi dodává: „Nelituji toho. Ty záběry, hlavně při zpomalovačkách, vypadají neuvěřitelně dynamicky. V kombinaci s prostřihy dalších kamer to bude paráda. A ostatní kluci z kapely, kteří za mě pak zaskočili, si aspoň na trávníku zkusili, co to je čelit skupině nařachaných fotbalistek a jednomu maniakálnímu režisérovi. Ještě že ho Martin Hub občas při jeho režijních požadavcích přibrzdil, protože jinak by to odnesl nejen loket, ale i moje hlava jako na place našeho společného filmu Choking Hazard.“ Kolega z kapely Pepsi ale kontruje: „Tvrdím, že to nebude tak zlé. Před pár lety se Izzi totálně rozsekal na motorové čtyřkolce a vlastně úplně zbytečně, protože tam ani nebyly kamery. V rekordní době byl zase fit. Tady v klipu to má aspoň smysl. Navíc Izzi srůstá rychle…“

Videoklip stejně jako desku Detox pokřtila Doga společně s tvůrci videoklipu režisérem Markem Dobešem a koordinátorem akčních scén Martinem Hubem 2. dubna 2015 v Klubu Nová Chmelnice Praha. Kmotrem desky byl Aleš Brichta, kterému mimochodem Alfedus na začátku tohoto roku natočil jeho dosud poslední videoklip Superhero.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace