Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Cirk La Putyka otevírá 14. dubna prostor Jatka78 a stěhuje sem všechna svá představení, prestižní česká divadla chystají benefice

31.03.2015
Cirk La Putyka otevírá 14. dubna prostor Jatka78 a stěhuje sem všechna svá představení, prestižní česká divadla chystají benefice

Foto: ArtsMarketing.CZ

Popisek: Cirk La Putyka a jeho představení Airground

Soubor nového cirkusu Cirk La Putyka otevírá 14. dubna pro veřejnost po zimní přestávce multifunkční prostory Jatka78 v pražské Holešovické tržnici. Čas od skončení zkušebního provozu v prosinci 2014 byl vyplněn rekonstrukcí a zlepšováním zázemí pro diváky i účinkující v obou halách 7 a 8.

Zároveň ještě do 3. dubna běží crowdfundingová kampaň na portálu HITHIT.com, jejíž výtěžek již deset dní před koncem překročil rekordní cílovou částku 2.000.000 Kč. Zájemci tak stále mohou získat vstupenky na benefiční představení Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí a Činoheráku Ústí a tím přispět na rekonstrukci a vybavení prostor.

Vybralo se více, než byla cílová částka

Jatka78 se otevřou premiérou inscenace Střepy a chlebíčky rezidenčního souboru 11:55 v režii Jana Mikuláška, který je zároveň autorem hry. V programu se dále objeví například retrospektiva čtyř představení režijní dvojice SKUTR jako oslava jedenácti let společné existence, jednorázový večer Mše za duše II v provedení Cirku La Putyka a zahraničních hostů a pak také všechna představení domácího souboru, která se dosud hrála v prostoru La Fabrika. Jatka78 se tak od 14. dubna stanou jedinou domácí scénou v Praze Cirku La Putyka. Více informací o programu na www.jatka78.cz a o kampani na www.hithit.com/jatka78. Vstupenky jsou již v prodeji.

„Děkujeme všem podporovatelům a příznivcům za to, že nám pomohli vybrat mnohem více, než byla naše cílová částka. Je to pro nás obrovský závazek, abychom jak samotné prostory, tak i program připravili co nejlepší,” říká na úvod principál Cirku La Putyka Rosťa Novák. “Zároveň děkujeme La Fabrice, kde jsme až do současné doby hráli a kde měla premiéru většina našich představení. Mít nyní vlastní domovskou scénu se vším všudy je velké potěšení, ale zároveň výzva,” doplňuje.

Prostor otevře premiéra mladého souboru 11:55

Soubor 11:55, který svojí premiérou Střepy a chlebíčky 14. dubna provoz Jatek78 zahájí, tvoří mladí a nadějní herci nejmladší generace, kteří spolupracují s významnými režiséry. Tentokrát se spojili s režisérem Janem Mikuláškem, který je také autorem hry. „Rozbité sklo je uklizeno, včerejší modřiny překryl make-up, víno se chladí, slavnost může opět začít. Stejně jako včera, stejně jako předevčírem. Osm lidí přichází den co den na smluvený večírek. Osm lidí, osm pohledů na věc. Stát se může všechno, ale jedno je jisté – zítra se bude slavit zase. Proslav se životem!”, uvádí anotace představení.

17. a 18. dubna oslaví na Jatkách78 jedenáct let společné existence režijní dvojice SKUTR - Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. V rámci festivalu 10 + 1 let na SKUTRu uvidí diváci autorskou inscenaci Bouře, která měla premiéru právě v tomto holešovickém prostoru, a Malá smrt, Ženy a Muži, které vznikly ve spolupráci s režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou. Program doplní pohádka pro děti, workshop Josefa Rosena, koncert Fekete Seretlek či otevřená hodina se SKUTRy.

Benefice Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí a ústeckého Činoheráku

V druhé polovině dubna pak proběhnou benefiční představení souborů Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí a ústeckého Činoheráku. „Je to ojedinělá událost, že etablovaná divadla opouští své scény a hrají na podporu vzniku jiného divadla,” uvádí ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta. Dejvické divadlo odehraje 28. dubna v holešovické tržnici cenami ověnčenou inscenaci Ucpanej systém. Divadlo Na zábradlí představí 20. dubna neméně úspěšnou hru Korespondence V+W. Ústečtí divadelníci Jatka78 nakopnou 22. dubna svým nejslavnějším představením poslední doby - Klubem rváčů podle románu Chucka Palahniuka, jenž dal Činoheráku Ústí jako jedinému souboru na světě právo na dramatizaci knihy.

Kromě těchto tří činoherních inscenací se zde 24. dubna odehraje další Mše za duše – tedy slavnostní večer v režii principála Cirku La Putyka Rosti Nováka a členů jeho souboru. Tentokrát se na jevišti potkají české a evropské hvězdy nového cirkusu. Po představení vystoupí kapela Vložte kočku.

V rámci dalšího programu v prostoru Jatka78 vystoupí například Bratři v tricku, Divadlo VOSTO5 a 420PEOPLE s Please The Trees. A samozřejmě nebudou chybět všechna stálá představení Cirku La Putyka - Play, Airground, Slapstick Sonata, Up End Down, Risk a La Putyka.

Vložil: Anička Vančová

Tagy
divadlo,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace