Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Temný thriller Ghoul Petra Jákla míří do kin a na podzim i na televizní obrazovky, koproducentem filmu je Prima COOL

24.02.2015
Temný thriller Ghoul Petra Jákla míří do kin a na podzim i na televizní obrazovky, koproducentem filmu je Prima COOL

Foto: Archiv

Popisek: Ghoul

Prima COOL se stala koproducentem a mediálním partnerem filmu Petra Jákla Ghoul, který uvede již na podzim tohoto roku na svých obrazovkách. Pro tuto příležitost vznikla speciální grafika, z níž by měla vzejít i jedinečná podzimní kampaň.

„Koproducenty tohoto thrilleru jsme se stali hned z několika důvodů. Zaujal nás nejen námět, který vychází ze skutečného příběhu, což diváky o to více vtáhne do děje, ale i zpracování filmu na úrovni světové kinematografie. Navíc je film takového vyznění zajímavým zpestřením programové nabídky Prima COOL, do níž zároveň perfektně zapadá. Spolupráce na filmu tohoto ražení, v Česku trochu opomíjeném žánru, na jehož vzniku se podíleli i tvůrci slavných amerických trháků, je pro nás velice cenná,“ sdělil programový ředitel televize Prima Roman Mrázek.

Jákl se ispiroval skutečným příběhem

V české kinematografii je takovéto řemeslné zpracování filmu opravdu jedinečné. Poukazuje na kvalitní filmařinu využívající těch nejlepších technik snímání a záběrů, které dělí dynamický střih. Celkové vyznění filmu tak dává vyniknout napjaté atmosféře a intenzivním emocím, díky čemuž se divákovi příběh dostane až pod kůži. Přidanou hodnotou filmu je i fakt, že se režisér Petr Jákl inspiroval skutečným a velice děsivým příběhem jednoho z nejzvrácenějších zločinců novodobé historie - ukrajinského kanibala Andreje Čikatila. V naprostém utajení strávil Jákl měsíce natáčením na Ukrajině, v Kalifornii a v Česku, kterého se zúčastnili pouze zahraniční herci.

„Pro Prima COOL jsme premiérově vytvořili speciální grafiku, která navozuje atmosféru tématu filmu. Objeví se jak v reklamních znělkách, tak i ve speciálních identech. Na podzim by z ní měla vyjít návazná kampaň, která bude spuštěna před uvedením filmu na obrazovku Prima COOL,“ dodal marketingový ředitel televize Prima Aleš Pýcha.

Ghoul je temný thriller s prvky dokumentu

„Ghoul je výraz z arabské mytologie. Označuje neživou bytost, která se vyskytuje na místech s vyšší koncentrací smrti a živí se lidským masem,“ vysvětlil Jákl název svého nejnovějšího filmu. Ghoul je temný thriller s prvky dokumentu vyprávějící o trojici filmařů, která se vydává na Ukrajinu s cílem natočit unikátní dokument o místě, kde došlo za velmi podivných okolností ke kanibalismu. Nečekaně se jejich pátrání začíná propojovat s příběhem kanibala Andreje Čikatila a odhalují se zneklidňující skutečnosti. Společně s místní tlumočnicí, průvodcem a senzibilkou se snaží odhalit tajemství domu, kde se vše odehrálo. V opuštěném stavení uprostřed ukrajinských lesů se ale z filmařů a jejich doprovodu brzy stanou vězni. Ze záměru natočit dokument se stane děsivý boj o život – nikdo ale netuší, kdo je tam venku. „Ghoul se na Prima COOL hodí naprosto ideálně, protože ta svým divákům nabízí různorodou žánrovou podívanou a snaží se zaujmout pestrostí výběru filmů. Navíc výkonný producent filmu Rob Cohen prohlásil: ´Ghoul je cool!´ A tím vše zpečetil,“ dodal Petr Jákl k navázání spolupráce.

Snímek byl ještě před svým dokončením prodán do americké distribuce. V našich kinech ho budou moci diváci zhlédnout ve světové premiéře již 26. února. Následovat bude premiéra v Los Angeles.

Vložil: Redaktor KL

Tagy
film,