Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

StarDance se blíží. Jenže kdo s kým? TV glosář Ely Novákové

26.05.2024
StarDance se blíží. Jenže kdo s kým? TV glosář Ely Novákové

Foto: Se svolením České televize - Jaroslav Fikota (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Profesionálové, kteří se na podzim v dalším ročníku StarDance pokusí o proměnu známých osobností v tanečnice a tanečníky

FOTO Na konci května je nejvyšší čas začít trénovat, aby 12. října mohl naplno začít další ročník taneční soutěže, na kterou se těší skoro dva miliony televizních diváků. Tedy pokud jich bude tolik, jako v předchozích letech. A protože sestava je zajímavá, není důvod, aby jich ubylo.

Soutěžící jsme vám již představili, neméně důležité ale je, kdo budou jejich taneční partneři. Na nich záleží, jestli dokážou roztančit nejen talenty, ale i dřeva. Trénovat je třeba pár měsíců, a tak páry byly již sestaveny a Česká televize je odtajnila.

Každý ročník StarDance má svůj symbol a jednotnou linku, v níž se všechny soutěžní večery nesou.  Loni vše spojila noční obloha, plná hvězd. Letos bude vše barevnější a veselejší, protože hlavním tématem je radost – z tance, z pohybu a pro diváky i ze společného sledování StarDance. Co je veselejší, než pestré pouťové balonky? A tak již vznikly fotografie tanečních párů s balonky a v pestrých, veselých šatech. Brzy nám Česká televize také představí na obrazovkách letošní znělku, která se ponese ve stejně radostném duchu. To ale neznamená, že by StarDance letos bylo nějak pouťově laciné. Zachová si samozřejmě svou noblesu a eleganci, aby ta trocha škobrtání některých soutěžících zanikla v lesku nádherných šatů, účesů i líčení.

Kdo s kým bude tančit

Herečka Jana Paulová se přiznává, že ze společenských tanců zvládá jakž takž valčík a možná walz.  Jejím partnerem bude Robin Ondráček, kterého jsme už viděli s Monikou Bagárovou a s Marikou Šoposkou. Uvidíme, jestli se mu letos podaří partnerku roztančit úspěšněji, aby nevypadli hned na začátku soutěže.

 

StarDance 2024_J. Paulová, R. Ondráček

 

To kickboxerka Martina Ptáčková má úspěšnějšího tanečníka. Dominik Vodička už vyhrál s Veronikou Khek Kubařovou a loni s Darijou Pavlovičovou a s Terezou Černochovou postoupil až do osmého kola. Poddá se sportovkyně také diktátu náročných Dominikových choreografií?

 

StarDance 2024_M. Ptáčková, D. Vodičk

 

Dvakrát jsme viděli tančit i Martina Prágra, s Gabrielou Soukalovou se dostal do pátého kola, v covidovém ročníku musel odstoupit pro nemoc Simony Babčákové už ve čtvrtém kole. Tentokrát bude provázet po parketu herečku Martu Dancingerovou a těší se na velkou zábavu: „S Martou bude velká sranda. Doufám, že ji nadchne třeba nějaká zábavná cha-cha nebo něco v sambě. Mám rád tyhle tance, do kterých se vždy snažím vnést zábavu. Možná ale naším nejradostnějším bude nakonec nějaký standardní tanec. Nechte se překvapit,“ říká.

 

StarDance 2024_M. Dancingerová, M. Prágr

 

Herec Libor Blažek si může předem gratulovat, jeho tanečnice Adriana Mašková už jednou soutěž vyhrála s Janem Cinou a dokázala se dostat docela daleko i medvědy – Miroslavem Hanušem a Josefem Maršálkem.

 

StarDance 2024_F. Blažek, A. Mašková

 

Ani Lukáš Bartuněk není ve StarDance nováčkem, jeho krátký pobyt na parketu s violistkou Jitkou Hosprovou si možná už ani nepamatujete. S Lucií Vondráčkovou by mu to mohlo jít lépe, ta už se nyní těší na valčík a na to, že všechny tance budou radostné.

 

StarDance 2024_L. Vondráčková, L. Bartuněk

 

To hudebník Ondřej Ruml se ostýchavě přiznává, že v tanci je neznalý. Má rád swing, a tak by pro něj radostný mohl být snad jive. Jeho partnerka Andrea Třeštíková se s v roce 2021 protančila s Romanem Zachem hodně daleko, takže si určitě poradí i s choreografiemi pro začátečníka.

 

StarDance 2024_O. Ruml, A. Třeštiková

 

Spisovatel Patrik Hartl se také nepovažuje za znalce tance, zato o něm jeho partnerka Tereza Prucková říká, že je veselý nezmar. Ta už se objevila po boku Jana Čenského, úspěch slavila s hokejistou Martinem Procházkou i Radkem Bangou. Rozpohybovat Zdeňka Godlu tak snadné nebylo, zato jejich vystoupení patří mezi ta nezapomenutelná.

 

StarDance 2024_P. Hartl, T. Prucková

 

Od matadorky nejrůznějších soutěží Chili Ta se očekává přinejmenším temperament. Jak ji dokáže zkrotit Jakub Mazůch? Loni slavil s Evou Adamczykovou velké úspěchy, jejich tance byly temperamentní i dokonale elegantní. Věřme, že si poradí i s Chili, když už se nyní oba těší hlavně na latinskoamerické dynamické tance.

 

StarDance 2024_Chili Ta, J. Mazůch

 

Paralympionik, cyklista Jiří Ježek je se svou protézou bezpochyby nejodvážnější letošní soutěžící. Královna parketu ročníku 2018, kdy ve StarDance zvítězila s Jiřím Dvořákem,  Lenka Nora Návorková, měla podruhé smůlu. Když tančila s Miraiem Navrátilem, vyřadila ji ze soutěže nemoc. Jako jediná nemluví do začátku jen o radostném křepčení, ale také o tom, že tanec přináší i jiné emoce a může být dramatický. I tak ale přináší radostný prožitek oběma tanečníkům i divákům.

 

StarDance 2024_J. Ježek, L. N. Návorková

 

Také herec Oskar Hes, syn velmi slavného tanečníka a choreografa a současný idol dívčích srdcí, bude mít po boku zkušenou účastnici StarDance Kateřinu Bartuněk Hrstkovou. Ta se loni protančila do finále s Vavřincem Hradilkem a v zákulisí bude mít oporu v manželovi Lukášovi, který si jejího mladého tanečního partnera jistě dobře pohlídá a možná ho i něco z mužských tanečních kroků přiučí.

 

StarDance 2024_O. Hes,K. Bartuněk Hrstková

Zdroj: Česká televize

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková