Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mistr světa netrefil snad ani jediný krok, koblihový král gangsterem, Ebenův těžký kalibr… A na koho zbyl Černý Petr? TV glosář Ely Novákové

19.11.2023
Mistr světa netrefil snad ani jediný krok, koblihový král gangsterem, Ebenův těžký kalibr… A na koho zbyl Černý Petr? TV glosář Ely Novákové

Foto: Se svolením Česká televize (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Herce Marka Adamczyka nezachránila v sobotu večer ani super bundička Toma Cruise ze slavné akční série Top Gun, s partnerkou Lenkou Norou Návorkovou se stal další „obětí“ v polovině letošní StarDance

Svět tance ve StarDance má i svá bolestivá místa. Někdy se i favoritovi stane, že se mu vůbec nedaří. Jenže sympatie diváků dokážou oblíbence podržet i v takové chvíli. A tak nakonec vypadne ten, kdo sice zatančil, ale nepobavil.

Romantický waltz, vášnivé tango, rozdováděný jive. To byly tance šestého večera letošní StarDance. Těžko je porovnávat, každý má jinou energii, vyjadřuje a probouzí jiné emoce. Jive je svižný, bujarý, ale těžko vás dojme. Nebylo to ale jen tím, že páry s tímhle tance zůstaly tentokrát na okraji zájmu. Mimo jiné velké dojemné filmové melodie zabraly na diváky určitě víc než to, co si vybraly páry na jive.

Do světa filmu nás tentokrát uvedlo pohádkové předtančení, inspirované seriálem Pan Tau

Vávra zvoral, co mohl, Adamczyk jako obvykle nudil

Mám známou, která bezmezně miluje Toma Cruise a nejspíš by si v aukci přihodila i na jeho koženou leteckou bundu z filmu Top Gun. Ta, kterou na tanec oblékl Marek Adamczyk, kožená nebyla, spíš omyvatelná, jak podotkl Marek Eben hned na úvod. Kolik fanynek měl v soutěži Marek Adamczyk netuším, já bych si ale na jeho bundu nepřihodila a na jeho tančení nevsadila. Co se dá dělat, Tom Cruise není možná kdovíjaký herec, ale rozhodně má charisma a sex-appeal, které Markovi Adamczykovi prostě chybí. A ono se to projeví nejen na plátně, ale i na tanečním parketu. V porovnání s jivem Vavřince Hradilka byl sice ten Adamczykův technicky lepší, ale také dokonale nudný.

Když kajakáři na písničku z animovaného filmu Zpívání vlastně nevyšlo vůbec nic a působil skutečně spíš jako gorila, kterou se partnerka pokouší udržet v rytmu za každou cenu, nakonec mu to neodpustil jen Zdeněk Chlopčík. Ten nešťastnému Hradilkovi udělil hodně přísné tři body, jenže diváky svým drsným hodnocením nepřesvědčil. Možná to bylo i tím, že Vavřinec Hradilek si napravil reputaci při skupinovém country tanci. V kalhotách s třásněmi sice krutě vynikly jeho krátké nohy, přesto byl ve skupině nepřehlédnutelný a působil tak radostně, že by mu člověk uvěřil i to, že za chvíli vyskočí na koně, zkrátí si třmeny a vyrazí na rodeo. Můžeme se jen těšit, co nám prcek ještě předvede. Marka Adamczyka už v soutěži neuvidíme a jeho vypadnutí bylo dalším z mírných překvapení letošní soutěže. Přece jen, tanečník je lepší než Josef Maršálek. Ten si ale diváky pořád dokáže omotat kolem svého mohutného pasu.

 

StarDance_Hradilek

Ganster z Birminghamu a zrzavá Rebelka

O tom, že Jakub Mazůch umí pro Evu Adamczykovou postavit výbornou choreografii, se přesvědčujeme každý soutěžní večer. Písničku z filmu o skotské princezně Rebelce si Eva vybrala sama, protože pohádku má ráda. Není divu, jejímu temperamentu zrzavá hrdinka určitě přesně odpovídá. A tak pikanterie daná sázkou o to, že Jakub Mazůch pod kiltem nebude mít prádlo, zanikla v tom, jak krásně se na netradiční tango koukalo. Škoda, že si to Eva trochu pokazila až příliš užvaněným prosazováním svého týmu při hodnocení skupinového tance. Je jasné, že se v ní probudil její přirozený sportovní duch, ale na tanečním parketu jí mnohem víc sluší její druhá tvář trochu zadumané elegantní ženy. Stále lze ale očekávat, že to v soutěži dotáhne hodně daleko, protože umí dát tanci nejen dobrou techniku, ale i pro diváky chytlavý prožitek.

To Josef Maršálek kupodivu dokáže také. A tentokrát dokonce překvapivě zvládl i pár dobře provedených kroků, takže jeho tango nepůsobilo jako dupák. Adriana Mašková konečně našla správnou metodu, když tanec nacvičila napřed s jedním z profesionálních tanečníků, a hotový ho pak učila Josefa. Ten velmi ocenil, že si v StarDance všichni pomáhají, a za podanou pomocnou ruku poděkoval. Nejen slovně, ale i skutečně na jeho poměry dobře provedeným tancem, v kterém dal zaznít své mužné figuře. Souboj s osudovou ženou na melodii ze seriálu Gangy z Birminghamu byl choreograficky výborný nápad, z páru proudila energie až do posledních řad diváků. Jistě díky tomu ustál k překvapení všech cukrář další kolo.

Něha křehké princezny i zralé ženy zvítězila na celé čáře

Dvakrát krásný, ladný a cituplný waltz předvedly Iva Kubelková a Darija Pavlovičová, každá na vlně svého věku, životní zkušenosti a temperamentu. Legenda o vášni je nádherný dojemný film, z něhož si Iva Kubelková s Martinem Prágrem zvolili ústřední linku, příběh muže, jemuž lásku a nakonec i život vezme válka. Iva působila na parketu úplně pohlcená příběhem a dojímala každým pohybem. Když se v jednu chvíli choulila se skloněnou hlavou v pažích tanečního partnera, její pohyby rukama a hlavou připomínaly víc klasický balet, než společenský tanec. Není divu, že když si Marek Eben trochu zažertoval, že mu závěrečná scéna připomněla jeho jezevčíka, který se k němu každou noc takhle tulí, Iva byla poněkud zaskočená. Ještě v ní doznívaly emoce z umírání na parketu, a najednou jezevčík… Ale i takové žertování k StarDance patří, vyvažování silných citů humorem je úkolem moderátora a Marek Eben občas vytáhne opravdu těžký kalibr, za který dostane od diváků v komentářích vynadáno, i když se u obrazovek vlastně spokojeně zasmějí.

 

StarDance_Kubelková

 

Darija Pavlovičová se pomalu z outsidera mění v rozkošně rozkvétající taneční poupátko. Melodii z oblíbeného Shreka si s Dominikem Vodičkou choreograficky předělali na tanec princezny Fiony a prince Krasoně, obluda Shrek by přece jen na parketu nepůsobil tak romanticky, jak si přáli. Darija ve Fioniných ostře zelených šatech vypadala nádherně, waltz to byl plný mladistvé zamilovanosti a nic mu neubralo ani to, že Dominik Vodička v kostýmu Krasoně vypadal jako truhlík. Bylo to zkrátka něžně pohádkové, a navíc tak skvěle odtančené, že si ti dva vysloužili dokonce jednu desítku od poroty a velké nadšení publika.

 

StarDance_Pavlovičová

Body za country nic nezměnily, ale zábava to byla

Soutěž se láme v půli, a tak už se netančí jen jednou. K párovému tanci tentokrát přibyl i tanec ve skupinách, tři a tři páry zatančily společnou choreografii na skočnou country melodii. Ani porota se neuměla rozhodnout, která trojice byla lepší, a tak to rozsekla Tatiana Drexler, když vítězství přiřkla skupině A za to, že si v duchu představovala situaci, kdy Eva Adamczyková žádá maminku, aby ji pustila na večírek. Ta jí dá svolení, jen když s sebou vezmou také Pepu Maršálka. Ano, skupina, kde  juchaly Eva Adamczyková a Darija Pavlovičová a v pozadí jim k tomu zvolna podupával Josef Maršálek, byla prostě vtipná. I když, jak už výše řečeno, pohled na Vavřince Hradilka v druhé skupině také stál zato.

Přidělené dva body pro Adamczykovou, Pavlovičovou a Maršálka na pořadí, určeném porotou, stejně nic nezměnily, a tak o vyloučení Marka Adamczyka rozhodli jen a jen diváci. Ostatně, tak je to ve StarDance vždy. Jestli se hlasy poroty a diváků sejdou, se dovíme až za dva týdny, protože příště se tančí pro charitu a v tom týdnu se nevyřazuje. Tradičně se bude tančit pro Paraple. Tanečníci na vozíku se stanou patrony zbývajících pěti párů a všichni se představí v druhé části večera ve společné choreografii Marka Zelinky. Tančit se bude tango, rumba a quickstep.

Zdroj: Česká televize

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková