Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V den, kdy mi zabili bratra, jsem ho pohřbil v poušti jako psa. Holky z červeného gauče jdou do finále. TV reflexe Andrey Musilové

25.01.2023
V den, kdy mi zabili bratra, jsem ho pohřbil v poušti jako psa. Holky z červeného gauče jdou do finále. TV reflexe Andrey Musilové

Foto: Netflix (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Hlavní hrdinky seriálu Wendy, Gina a Coral

Sky Rojo, v překladu Holky z červeného gauče, hledají ve třetí sérii svůj závěr. Říká se, že ve skutečnosti záleží stejně jen na začátku a konci. Podaří se trojce navázat na předchozí hru na kočku a myš mezi bývalými prostitutkami a jejich pasákem?

Gradující vývoj postav. To je přesně to, co se podařilo tvůrcům Alexovi Pina a Esther Martinez Lobato, kteří jsou podepsaní pod legendárním Papírovým domem (2017-2021).

Dámy v sexy spodním prádle prošly vývojem

Hlavní hrdinka Coral (Veronica Sanchez) se z původní nejisté postavy s vysokoškolským titulem (což v nočním podniku není zrovna obvyklé) změní v sebevědomou potvoru vystrkující drápky na hlavního šéfa i jeho poskoky.

Z Giny (Yany Prado) se z naivní nedospělé holky stala těhotná žena s názorem. Díky útěku má v ruce mnohem víc nástrojů, jak svému dítěti dopřát lepší zázemí, než měla ona sama v chudé kubánské rodině.

 

Verónica Sánchez jako Coral

A konečně něžná blondýna Wendy může konečně dát průchod své lásce k motorkám. Místo uspokojování otravných zákazníků hledá svou lásku mezi ženami.

Na začátku třetí série kope Moises (Miguel Angel Silvestri) hrob svému bratrovi ve vyprahlé poušti. „Budu vám vyprávět tento příběh od místa, kde jsme skončili," uvozuje děj Moises. „V den, kdy mi zabili bratra, jsem ho pohřbil v poušti jako psa."

Příběh tedy navazuje na konec druhé série. Už nejde jen o zabití Christiana, holkám se povedlo hlavního šéfa Romea okrást o úctyhodných 14 miliónů eur. Dá se očekávat, že i přes ztráty to tým Romea a jeho poskoků nenechá jen tak.

Poklidné praní peněz v pekárně je u konce

Od divokých událostí z druhé série už uběhlo pár měsíců. Holky se zabydlely v ospalém přímořském městečku, kde se každá z nich pokouší najít klid a nový smysl života. Gina se zamiluje do místního staršího sympaťáka. Wendy jezdí tak dlouho na motorce čerpat další a další benzín, až se jí podaří domluvit si rande s krásnou pumpařkou. Ani ve zdánlivém bezpečí se ale nedaří najít vnitřní klid Coral. Nespavost, deprese a neustálá úzkost se odkazují na všechny minulé zvraty.

 

Moises (Miguel Angel Silvestri) a bratrem Christianem (Enric Auquer)

Když už jsme ale u minulosti, úplně se z ní nedaří vymanit ani jedné z nich. Ostatně, vypravujte novým partnerům příběh o otci dítěte, nebo o pracovní kariéře v podniku pro pány…  

Potom už stačí jeden odposlechnutý telefonát jako rozbuška a honička může začít nanovo.

Vraždy s lehkostí Pulp Fiction

I ve třetím díle se naštěstí nevytratí lehkost a hravá nadsázka, kterou využívají především drsné scény. Vražda pomocí rozbité láhve šampaňského? Proč ne, navíc bude okořeněná pár vtipnými komentáři a nezvyklými detaily. Drama se odehrává spíš v každodenních „malých“ scénách, zatímco krvavé pointy probíhají ve velkém stylu, za který by se nestyděl ani Tarantino.

Představte si rozpálené španělské pobřeží, syté barvy, spousta třpytek a barevného prádla, revolvery a mafiány, kteří přepočítávají bankovky v autě. Přesně to je esence Sky Rojo, do které se dá tak snadno zakoukat. Ne, není to žádná intelektuální podívaná, ale rozhodně je na Netflixu k mání mnohem víc seriálů z kategorie „guilty pleasure“. Poslední série rozhodně naplnila laťku očekávání a každý díl je ve svižné průměrné minutáži 30 minut doslova napěchovaný dějovými zvraty bez zbytečné vaty. Třetí série má celkem 4 hodiny, které se dají s vaničkou zmrzliny zvládnout i za jeden večer.

 

Vložil: Andrea Musilová