Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žádná krev, žádná dramata, žádný stres. Když jsem před lety na Primě pracovala... TV glosář Ely Novákové

16.08.2022
Žádná krev, žádná dramata, žádný stres. Když jsem před lety na Primě pracovala... TV glosář Ely Novákové

Foto: Se svolením FTV Prima (stejně jako snímky v článku)

Popisek: Svatba bývá v romantických příbězích třešinkou na dortu, kterou příběh končí. Tentokrát ale v seriálu Zoo naopak otevře zcela novou kapitolu děje. Soudce Petr Kříž (Robert Urban) a úspěšná advokátka Markéta (Michaela Petřeková) stanou bok po boku před oddávajícím, jenže…

FOTO Možná máte pocit, že když pustíte televizi, vyskočí na vás určitě nějaká kriminálka nebo depresivní drama. Televize Prima se rozhodla jít proti těmto trendům a v novém podzimním schématu dává velký prostor romantice, humoru a zábavě.

Když představoval program pro letošní podzim, popsal to generální ředitel Primy Marek Singer jasně: „Žádná krev, žádná dramata, žádný stres. Pokud naše letošní programová nabídka dokáže vnést do českých domácností pohodu a zahnat podzimní chmury, mělo naše snažení smysl,“ řekl.

Každodenním chmurám se nevyhneme

Přece jen ale tahle programová filozofie nemůže u plnoformátové televize platit na sto procent. Doba není zrovna idylická a zpravodajství a publicistika to musí reflektovat. CNN Prima News se budou nadále věnovat aktuálním událostem domácím i zahraničním. Protože ekonomická situace domácností začíná být napjatá, jsou lidé vděční za každou dobrou radu, jak všechno zvládnout. Pořad Co na to vaše peněženka se snaží jasnou a srozumitelnou formou podávat složitá ekonomická témata s přímým vlivem na životy diváků, nyní dostane větší prostor ve vysílání. Rozšířeny budou také Zprávy z regionů, regionální redakce v čele s Markétou Fialovou připravuje rozsáhlý vhled do života obyvatel. Do jaké míry dokáže Prima konkurovat zpravodajsky České televizi, je sporné, někteří diváci ale nejspíš dají přednost změně a například volební zpravodajství budou chtít sledovat v jiném kabátě, než jaký jim Česká televize tradičně poskytuje. Prima tedy chystá rozsáhlé zpravodajství ke komunálním a senátním volbám. Na sociálních sítích chce otestovat formát pod názvem Streamuj se svým senátorem. Pro komunální volby nabídne CNN Prima News sérii superdebat s publikem ve studiu. Diváci budou mít stejně jako při parlamentních volbách možnost hlasovat pomocí QR kódů i na webu a vybrat politika, který byl podle nich nejpřesvědčivější.

 

Markéta Fialová

Markétu Fialovou čeká za pár měsíců velkolepá oslava. Věřte-nevěřte, stálicí zpravodajství je na českých obrazovkách od roku 1993, tedy téměř tři desetiletí.

K vlajkové lodi se připojí nové seriály, plné romantiky a humoru

Seriál ZOO naváže plynule na červnové díly a diváci se už nemohou dočkat, jak to dopadne s láskami Viki a Sid. Do děje vstoupí nové postavy, především Viktoriiny sestry, dvojčata, o kterých zatím neměla ani tušení. Viky si záhadnou sestru vymyslela, napřed aby nepřišla o práci chůvy, nakonec aby snáze lapila svého zaměstnavatele, slušňáckého soudce, do sítí své zamilovanosti. Jenže osud splácí stejnou mincí, a tak se bude muset vypořádat s vpádem skutečných dvojčat do svého života. Tahle poněkud telenovelová sesterská motanice by ale víc než milostné eskapády měla do seriálu přinést epizody humorné, nové sestry jsou totiž pěkná kvítka. Romance se rozvíjí i v zoologické zahradě, protože ani Sid si není úplně jistá, kdo je pro ni ten pravý. Navíc jeden z adeptů, Haďák, je sice chlap mimořádně přitažlivý, ale také mimořádně komplikovaný. ZOO má své věrné diváky, a pokud pojede na stejné vlně, jistě si je udrží.

 

Barbora Černá_Lucie Černá_Marek Němec Zoo

Co původně bylo jen okamžitý nápad, promění se nečekaně v realitu. Namísto imaginární sestry-dvojčete Alex vstoupí v seriálu Zoo do života temperamentní Viky sestry z masa a kostí Izy a Tes v podání dvojčat Barbory a Lucie Černé. A notně komplikovanou zápletku ještě ,vylepší‘ Marek Němec coby elegantní, šarmantní a všemi mastmi mazaný podvodník Charlie.

Přibudou ale také hned tři nové seriály, jeden dlouhodobý a dva s uzavřeným sledem epizod. V osmidílném rodinném příběhu Hořký svět zdědí rodinný minipivovar nepříliš nadšený hlavní hrdina v podání Matouše Rumla. Dvanáct dílů komediálního seriálu Pálava zavede diváky do vinařského kraje. V Dobrých zprávách nahlédneme do zákulisí televize s obyčejnou vesnickou holkou, z které se stane hvězda zpravodajství. Hlavní role ztvární Natálie Halouzková a Vladimír Polívka. Jestli se tento projekt chytí stejně dobře jako Slunečná nebo ZOO, je zatím skryto ve hvězdách, rozhodně se ale dočkáme dalšího epického seriálu, v kterém se budou prolínat pohledy do atraktivní profese se vztahovými linkami zajímavých postav.

 

Natálie Halouzková_Vladimír Polívka_Dobré zprávy

Reportérka Bára (Natálie Halouzková) a produkční Ondřej (Vladimír Polívka) v seriálu Dobré zprávy, v němž se můžeme těšit na řadu oblíbených herců. Hlavní představitele doplní mimo jiné například Petr Ryšavý, Miroslav Šimůnek, Marek Vašut, Igor Chmela či Ivana Korolová.

Můj muž to dokáže – pokud má tedy talent

Další ročník již tradičně silně sledované soutěže Česko Slovensko má talent nám již od konce srpna bude představovat lidi, kteří se snaží prorazit ve světě showbyznysu nejrůznějším způsobem, od zpěvu, kouzlení a moderní cirkus až po všelijaké obskurní pokusy, jak zaujmout. Čeká nás ale také fungl nový zábavný formát Můj muž to dokáže, v kterém známé ženské osobnosti budou sázet na to, zda jejich drahé polovičky zvládnou nejrůznější činnosti. Trochu to připomíná formát Inkognito, který je velmi populární. Můj muž to dokáže je licenční pořad a ve světě slaví velké úspěchy. Bílé šaty nevěsty nás vždy trochu rozněžňují a svatební den je událost, která nevypadá zdaleka vždy stejně. Monika Absolonová bude cestovat po republice a v desetidílné docu-reality show Den jak sen nám přestaví různé podoby lásky, završené svatebním veselím.

 

Adéla Gondíková_Ondřej Urban_Můj muž to dokáže

Zábavnou show Můj muž to dokáže nás provedou Adéla Gondíková a Ondřej Urban, a zatímco v zahraničí v ní soutěží běžní občané, u nás se představí známé české a slovenské páry

Prima Cool pokračuje ve vymýšlení ztřeštěných nápadů

Když jsem na přelomu století pracovala na Primě, bylo nám kladeno na srdce, že pracujeme pro televizi, k jejímž pořadům může v kteroukoliv hodinu usednout celá rodina, od babičky a dědečka až po vnoučata. To měla ovšem Prima jediný kanál. Dnes na tuto programovou filozofii, která se ukazuje jako dlouhodobě funkční a úspěšná, víceméně navazuje hlavní kanál Prima Family. Přibyly ale kanály další, zaměřené větší měrou na různé divácké kategorie. Nejzajímavější z nich je v portfóliu Primy určitě Prima Cool, který od svého vzniku cílí na mladé diváky zhruba do třiceti let. Má své věčně opakované a věčně oblíbené zahraniční seriály, zaměřuje se ale i na původní tvorbu.

„Podzimní schéma kanálu Prima Cool výrazně rozšiřujeme právě o původní tvorbu. Nové pořady budou ztřeštěné, neotřelé a leckdy na hraně. Nebojíme se ani odvážnějších témat, budeme debatovat o sexu v Jednou jsi dole, jednou nahoře s Milošem Pokorným. Na plyn šlápneme v auto-moto pořadech Bábovky a plechovky, Blondýna, kutil a zabiják a Fotr na tripu. Improvizovat budeme nejen v Prima Partičce, ale i v soutěžní show K.O.mici. Coolácké stálice Simpsonovi, Hvězdná brána a Top Gear rozšíříme o animák Brickleberry, plný legračních postaviček a ujetých vtípků,“ přiblížil klíčové pořady Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima.

Ani konkurence samozřejmě nespí a přinese řadu přitažlivých formátů. Prima má nicméně našlápnuto hodně zostra a vypadá to, že rekordní sledovanost, kterou zaznamenala letos v červnu, by se mohla na podzim zopakovat. V zájmu nás diváků lze jen doufat, že nás znovu bude prima bavit.

 

Ela Nováková

Vložil: Ela Nováková